1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

David Icke, теорија или вистина?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Keanu_R.Wick, 20 октомври 2019.

 1. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Дејвид Ајк, според многумина најголемиот теоретичар на завери а истовремено и најголемиот откривач на тајните елити кои го водат светот, во секој случај е контроверзна личност и писател на над 17 книги, од кои неколку на хрватски и српски јазик ги има и низ книжарниците как нас со вредност од околу 2000 денари.
  Ова се делови од книгите "Луѓе разбудете се, овој лав не спие повеќе" и "Бескрајната љубов е единствената вистина".

  Screenshot_20191020_063713.jpg Screenshot_20191020_063637.jpg Screenshot_20191020_063502.jpg Screenshot_20191020_063432.jpg
   
  Последна измена: 20 октомври 2019
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Листајќи по јутуб, налетав на видеото
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Psyop- Контролирана опозиција.
   
  Последна измена: 20 октомври 2019
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Целта

  Да пародија е и да постои можност и типов да е контролирана опозиција :D
   
  На Victorian, theowndemon и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 5. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Така мислиш? Јас не мислам така.
   
 6. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Контролирана опозиција не значи 100% лаги углавном е 90% вистина во кои вметнати 10% лаги со агенда за влевање страв,збунување,отргање од реалноста,дефокусирање од она што е навистина важно/вистината,сокривање нешто повеќе, парализирање и неутрализирање на опозицијата .
   
  Последна измена: 20 октомври 2019
 7. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Ако имаш време, топло ти препорачувам да прочиташ или изгледаш нешто од човекот и дај нѝ мислење.
   
 8. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Been there done that затоа и знам што зборувам. Како што реков доста вистини меѓу кои вметнати лаги со горенаведена цел.
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Лаги, мислиш за генетските модификации и рептилите?
   
 10. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Не у смисла дека не постојат туку за големината на нивната моќ/супериорност и кои се уствари
   
 11. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Кој и да објасни, што и да објасни, нема да веруваме.
   
 12. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Не сфаќам што сакаш со ова да кажеш.
   
 13. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Кој и да објасни (Ајк на пример), што и да објасни (детални докази во неговите книги кои ги прифаќаме или отфрламе), нема да веруваме (некои од нас ништо, некои дел, некои поголем дел да, помал дел не).
   
 14. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Машки
  Вистина и тоа многу тврдокорна! Тешко се џвака и не прави убави чувства, освен позитивните сегменти..
   
  На Pea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Вистина, но вистината е многу поголема и попозитивна од реалноста што овие ''рептилчиња'' и нивните потрчковци ја претставуваат и сервираат/форсираат доколку ова не го сваќаш си под нивна умствена контрола и начин на размислување hence the whole point of controlled opposition and disinfo agents
   
  Последна измена: 20 октомври 2019
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Машки
  @INNERBEAUTY така е срцка , вака пишав за општата широка маса пред да почнат да истражуваат да се подготват за гром од ведро небо:)
  Има ептен дискусија на темава ама ќе скокнам, сами нека си направат %ценка.
   
  На INNERBEAUTY му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Па знаеш, реалноста каде се тие вмешани (конфликти, индустрија, уништување и слично) и не е баш така позитивна...
   
 18. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.049
  Пол:
  Женски
  Да на тоа мислев измеѓу остало што спаѓа во реалноста што они ја претставуваат /форсираат/сакаат како год но има многу повеќе од вистината/реалноста на постоењето што ајки на пример нема да ти каже баш напротив од веќе спомната и горенаведена причина.Причината поради која што ајки и слични на него се поставуваат на позиција е поради тоа што луѓето се повеќе стануваат свесни за ова.Еве пример, дискутиравме во тема феминизам јас и ти и делиме мислење дека првичниот фемнизам за разлика од овие радикални форми што ги гледаме денес нема блага веза иако се води као под ист назив и кауза. Исто ти е и во конспирациските кругови , радикални(вметнати) теористи како контролирана опозиција за да го постигнат спротивниот ефект од првичната намена и причина а тоа е дознавање на вистината,бидејќи не можат(иако сакаат) да го спречат кога тогаш излегувањето на вистината на виделина а единствено оружје им е лагата/стравот/илузијата можат суптилно да вметнат контролирана опозиција која ќе се служи со не лаги ниту целосни вистини туку полу-вистини тоа ми беше поентата.
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.354
  Допаѓања:
  213.099
   
  На tessie и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 20. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Едино нешо шо не можам да го сватам реално од човеков е дека големците сите се рептили...

  За се друго, се шо кажал до сеа испадна вистина...

  Ма да, и онака и самата иам некои убедувања дека светов го населиле вонземјани...
  Која сум ја да му судам.
   
  На Herrera, Keanu_R.Wick и Leviosa2503 им се допаѓа ова.