1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dead to me (2019)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badbunnyluv, 30 мај 2019.

  1. badbunnyluv

    badbunnyluv Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    Нова серија, окарактеризирана со црн хумор. Станува збор за пријателството кое цвета помеѓу вдовицата Џен и Џуди- позната по својот слободен дух и шокантна тајна. Ужувајте низ нивните авантури :hug:
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mazikeen

    mazikeen Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    Уште две епизоди до крај на 1 сезона имам. Поради обврски никако да седнам да ја догледам.
    Серијава ми е roller coaster :^) Една епизода ја обожавам Џуди, во следната ја мразам. Еден момент Џен ми е најbadass лик, во следниот ми е најжалче ... Едвај чекам да видам како ќе биде крајот!
    Ја гледа ли некој друг ??
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав, многу добра серија. Топ 5 од новите што ги уловив годинава. Не те тормози со глупави дејствија, има добар хумор, фино разработени ликови и приказна со суспенс момент што те држи љубопитен до крај.
    Баш ме интетресира како ќе се одвиваат настаните во следната сезона, имаше скокотлив крај.
     
    На simoncelicius, IM.TMKQ, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Се заразив, па и кратки се епизодите, одма се гледа. Толку време барав серија што ќе ми се погоди, страв ми е одеднаш да ја изгледам, кај ќе најдам после друга. :sweat:
    До половина сум од прва сезона, очекувам добар завршеток.

    Judy не старее, ако некој ја гледал Freaks and Geeks, истиот вајб, истата харизма, дури и по толку години. :o
    Воглавно добар кастинг.
     
  5. mazikeen

    mazikeen Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    На IM.TMKQ, Luminary и cooll им се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Втората сезона не ме воодушеви баш, многу збркана, предвидлива, го изгуби тој мистичен вајб што го имаше првата сезона. Ќе видиме како ќе ја финализираат во последната сезона.
     
    На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Последната сезона ќе излезе на 17-ти ноември, само што видов. Не знам како ќе тече сезонава, немам никакви очекувања. До душа не ни очекував да има нова сезона, ама ај да видиме како ќе се покаже...
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.199
    Пол:
    Женски
    Во недостаток на серии, ја почнав последнава сезона.
    Многу ми е жал за Кристина Еплгејт, уште во првите сцени зборува од личното искуство.
    Баш жално.
     
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав синоќа, се изнаплакав и сега цело време ја мислам серијата. Ме уништи.
    Предобра ама не очекував дека може да отиде во тој правец.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам, многу е добра. До пола сум некаде отприлика.
    Втората сезона не ми беше нешто, ама како навлегуваат во новава, сепак ќе испадне дека добро ја разработиле и дека била баш потребна.

    Не знам дали фактот дека периодов читав доста интервјуа со Еплгејт си го направи своето и приметувам колку ја чуваат и пазат сезонава со лимитирани движења, ама сценариово навистина добро го прилагодиле. И пак е прекрасна. Башка што улогава скроз и е погодена, па кога нешто лично те допира резултатот не може да биде поинаков. Многу добра двојка се со Карделини и ќе ми фалат. Не памтам кога последно волку многу ми се допаднал кастот во некоја серија од поновиве.
     
    На RainBow и crimson им се допаѓа ова.