1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Debby cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 4 декември 2010.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  [​IMG]


  Оваа линија на шминки ја забележав низ нашите парфимерии се работи за нова линија на козметика па дали сте ја користеле и колку сте задоволни?


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  navistina intersn prv at vo zivotot slusamza ovaa kozmeticka linija :( sorry can't help it
   
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  ја гледам по списанија и во парфимериите, али немам пробано ништо од нејзе..си се држам за останатите линии јас.. :)
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  И јас прв пат слушам. Како стојат со цени отприлика, и од која земја се произведуваат?
   
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Досега не сум пробала ниеден производ ама мислам дека е некоја колекција од Deborah cosmetics. Би требало да е ок, треба да се провери :)
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Вчера во Cosmo ја видов и мислам дека не е колекција од Deborah . Не ми текнува на цените ама тој сјајот што го имате постирано ми се свиѓаше .. Ќе чекам реакции од некоја од вас и можда ќе земам :)
   
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 8. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Е дел од Дебора. Еве доле на сајтот што пишува
  © 2009 DEBORAH GROUP

  Ова е младешка, тинејџерска колекција на Дебора. Али Дебора е доста квалитетна козметика, така да баш сум заинтересирана за овие производи. Само ме интересираат и цените :lol:
   
 10. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Јас земав течен коректор (како тој на сликата) и навистина сум задоволна, а цената беше околу 200 ден (не сум сигурна) :) :) :)
   
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Значи не е многу скапа колекцијава, може да се дозволи :) Ако е од Дебора сигурно е и квалитетна
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Баш ќе побарам да видам дали ја има низ ПП, пошто веќе користам од Дебора пудра, руменило, и навистина немам зборови. А и велите не е баш скапо :?:
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.277
  Баш вчера бев излезена и ги видовме со другарка ми воодушевени бевме, пудрата ни се виде мн убава а 320ден беше, а и другите работи не беа воопшто скапи, а изгледаа доста квалитетни.

  Од прилика, цените им се како од Менхетн
   
 14. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Јас прв пат слушам, па баш ќе видам деновиве :)
   
 15. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  моментално од оваа козметика имам руменило,сенка за очи а една другарка си ја зема пудрата и многу и се погоди цените им се ок во споредба со други козметички фирми
   
 16. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  116
  Баш денес го потрошив лакчето. Го земав од една парфимерија во Бисер. 250 денари е лакот, за поттикнување на раст на нокти. :) има уште 3-4 вида вакви лакчиња за нега на нокти, ама од овој што јас го земав, сум презадоволна..
   
 17. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Планирам да си ја купам пудрата и коректорот. Имам кажано во темата за пудра, дека имам ставено тестер од деби пудрата и дека многу покрива. Иначе пудрата е негде околу 320-350 денари и да, линија на Deborah cosmetics е.
   
 18. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  558
  Пол:
  Женски
  дали ги има во битола?
   
 19. 1234girl

  1234girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  35
  Јас ја имам користено пудрата mat solution и добра е покрива али не толку многу,само нешто мирисот ми е неподнослив позз
   
 20. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  31.535
  Пол:
  Женски
  И јас јас користам мат солутион за дневна употреба и мислам дека е супер,моето лице е во основа чисто тоа што ми смета го покрива,задоволна сум многу од таа пудра.