Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Deborah козметика

Дискусија во 'Лице' започната од detelinkaa, 19 јануари 2012.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.702
  Допаѓања:
  49.412
  Пол:
  Женски
  Па, скоро сите се малку светкави, ама освен неколку, сите може и преку ден да се користат, ако ги искомбинираш добро. :)
   
 2. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  908
  За што точно е кремава, покрива? Инаку сум презадоволна од Дебора кармините во црно пакување, повеќе од одлични се.
   
 3. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  380
  Која од пудрите на Deborah одговара за сува кожа?
   
 4. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  232
  Ова е дефинитивно најлишата и најнеквалитетната марка за козметика било кога !!!!!! Добив за поклон цел сет сенки за очи и пудра, сенката за пола час ја нема, пудрата ми направи секакви воспалениа и алергии... Си реков добро ајде уште една шанса... си купив уште едни сенки за очи, и тие ниту се познаваа кога се шминкав, ниту тоа што го нашминкав издржа повеке од пола саат !!!! Морам да кажам дека сум многу изреволтирана, па сепак се и скапи ! :@
   
 5. Sudika

  Sudika Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  39
  Дебора сенки користам цела палета прекрасни сее немам зборови и руж бронзен исто преубав и презадоволна сум
   
 6. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  За поправање на расположение пред десет дена и пред затварање на дуканот влегов и без размислување си купив deborah кармин,карамел боја преубав е.
   
 7. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Си купив дебора течна лифтинг пудра send 3бројче но ја утнав работата требаше беш 2 потемна е незнам како сама си ги испомешав бројчињата и се нервирав цел ден.Утрово за на работа си ставив ама не ми е некако покривна.Цената и е 670ден од Космо во Зебра.За друг пат ке се помислам дали ке купам.
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.911
  Допаѓања:
  5.472
  пудра што ќе прекрива акни и нема да дава дополнителен сјај? :)

  (мрсна кожа склона кон акни,во последно време почна од пудра да ми се прави лиши кај носот и челото- чаре? )
   
 9. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  жЕНЧИЊА ВО шатци оваа е на акција 500 ден
  Дали ја има некоја користено за каква кожа е дајте некоја информација
   

  Прикачени фајлови:

 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.356
  Допаѓања:
  2.490
  Пол:
  Женски
  Јас имам мала палета на Деборах со 6 сенки, 2 руменила, камена пудра и 3 сјајчиња. Пошто не користам многу многу сенки, овие ми се доволни и многу убаво изгледаат и траат. и руменилата и сјајчињата. А сенките се многу убави бои и долго траат. Јас спиев со шминката и утредената ми стоеше сенката :inlove:
   
 11. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Користев течна пудра на Дебора 4 години и бев многу задоволна, но веќе лицето ми се презасити од неа. Можеби пак некогаш ќе си ја купам.
   
 12. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.678
  Допаѓања:
  73.269
  Пол:
  Женски
  Kолку пари се палетите големи ?
   
 13. BabyyBoo

  BabyyBoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Јас ја користев пудрата на Дебора ама не бев мн задоволна бидејки имав акни,а таа пудра не е покривна. Инаку сенките се доста квалитетни и имаат прекрасни бои и нијанси
   
 14. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.612
  Пол:
  Женски
  Имам руменило од Дебора кое патем е прекрасно и карминче од кое исто така сум задоволна.Ама палетата онаа големата со повеке сенки и бронзер , камена пудра карминчиња е УЖАСНА ! Не фрлајте џабе 2000 и нешто или колку и да беше. Значи сенките се како прашинка , толку непигментирани и да се утепаш од ставање едвај ќе се познава, да беше некоја просечна марка за просечна цена ќе кажев ајде солидни се ќе завршат работа ептен ако си во тесно , ама вака... Значи лично ја немам ама многу пати сум се нашла во ситација некоја да сака да ја шминкам и да ги извади тие сум им дала шанса и на крај па ќе земам некои други од моите пример и ќе нашминкам.Значи и цимерката и неколку другарки се каат за парите што ги фрлиле , тука таму некое карминче ќе стават, камена пудра или бронзер кои не се толку лоши ама сенките се за никаде.
   
 15. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Да, не е покривна. Мене ми одговараше дека чисто лице имам, а ќе ставев сабајле и цел ден ми траеше, што со другиве пудри не е баш така.
  А сенките и мене ми се допаѓаат.
   
 16. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  И јас ја користам пудрата имам чисто лице па добра ми е но единствена замерка е што после 2-3 часа ми светнува т-зоната.Го имав земено и коректорот но ништо не покриваше за џабе потрошени пари и последно го земав руменилото debby blushcase и ми е најдобро руменило што го имам користено до сега.
   
 17. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Оваа?
   

  Прикачени фајлови:

  • pudra.jpg
   pudra.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   11
 18. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  не оваа[​IMG]


  Се извинувам незнам зошто не се покажа сликата иначе е deborah comfort mat
   
  Последна измена од модератор: 27 ноември 2014
 19. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Јас ја користев таа што ја пратив, пробај ја предобра е и трае долго. Внимавај само при изборот на нијанса, зошто самата пудра е потемна
   
 20. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  А колку е цената на неа и дали е за комбинирана кожа ?