Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Deborah козметика

Дискусија во 'Лице' започната од detelinkaa, 19 јануари 2012.

 1. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Околу 670 денари, ја има во Шатци. Па мислам да, мене лицето ми е такво, ниту суво, ниту мрсно и ми одговараше.
   
  На MiaNmaR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MiaNmaR

  MiaNmaR Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Фалати наредно неа ја земам и така сакав да ја менам оваа:*
   
 3. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Нема проблем, па пиши дали си задоволна.:hug:
   
 4. BabyyBoo

  BabyyBoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Јас ја зедов за 650 и одговара на комбинирана кожа, јас имам комбинирана кожа и ја имам користено оваа пудра
   
  На MiaNmaR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  602
  Пудрите им се добри, ништо посебно ама не се лоши.Сенките им се жива бљувотина, толку не пигментирани и никакви, страшно...Оние крем сенките и после катастрофалните пудрасти сенки, ги пробав, купив една и луѓе се исуши! Камен стана...
  Само името им е големо, иначе...катастрофа е козметиката се на се.
   
 6. mia993

  mia993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  139
  лаковите им ги користамм само и супер ми се.(y):):)за другото неможам да коментирам несум користела.освен една маскара во црна паковка поодамна и несум билаа задоволна кој знае колку.
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.738
  Допаѓања:
  136.845
  И јас се согласувам дека палетите на Дебора не се воопшто пигментирани. Јас имам цела палета која стои не чепнета баш поради тоа.

  Дури ме потсеќа на детските шкинки со слабата пигментација. Кармините кои ги имам со неа се некако чудни и никако не би ги ставила на уста.
  На други производи од Дебора немам дадено шанса, некако ретко ги среќавам . Ако нешто ми се допадне би го купила, не се водам по тоа ако палетата не чини ,ништо не е добро... :)
   
 8. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  1.068
  Пол:
  Женски
  Kolku pari se tecnite pudri na deborah vo DM ?
   
 9. Triksy27

  Triksy27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Нема Деборах во ДМ
   
 10. Triksy27

  Triksy27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  https://insidethebeautycase.files.wordpress.com/2011/12/design-kit-collection-deborah-3.jpg?w=480

  Само овие две палети од Деборах ги имам, но морам да кажам некои работи за нив.
  - Прво цената не знам колку им била, но не вредело да се потрошат пари на нив.
  - Само 5 сенки користам од нив. Едит: зошто другите бои воопшто не се пигментирани или светки им паѓаат или пак се ронат.
  - Руменило или бронзер или што и да е тоа до сенките, кога ги искршив и ставив во друг сад, почна да се појавува пигментацијата, а претходно немаше никаква пигментација.
  - Руменилото во долната фиока е ужасно. Ставаш на образите и не се размачкува, туку стои на едно место, колку и да блендаш не се мрда воопшто. Изгледаш ко црвено јаболко или како портокал. (Зависи која боја ќе ја користиш)
  - Камената пудра е добра (светлата ја потрошив). Темната ја користам како контура или бронзер зависи од тоа колку ќе ставам, но воопшто не сакам да ја потрошам зошто бојата многу ми одговара со бојата на мојата кожа. (Си барам "dupe" за таа боја)
   
 11. arcticmonkeys

  arcticmonkeys Нов член

  Се зачлени на:
  31 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Каде може да си купам Deborah мат карминче и цена ве моламммм
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.665
  Пол:
  Женски
  Сенките на Deborah се предобри, трајни и квалитетни.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.614
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам вакво моливче за уста на Deborah? Не можам бројче да видам оти веќе е потрошено.
   

  Прикачени фајлови:

 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.182
  Допаѓања:
  77.710
  Пол:
  Женски
  Во Cosmo можеш да провериш дали го има, таму имаат доста голем избор на Deborah козметика.
   
  На Tinkerbell11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.614
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу. :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.