1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Devious Maids (2013)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 29 септември 2013.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Се зборува за 5 слугинки секоја со своја приказна.
  [​IMG]
  http://watchseries.lt/serie/Devious_Maids овде може да ја гледате без превод...
  [​IMG]
  Колку што видов нема слична тема доколку има се знае во канта. :bow:
   
 2. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  126
  Devious Maids

  Прекрасна серија, која премногу потсетува на домакинките.
  Ги изгледав сите 13 епизоди во еден ден.
  Марк секогаш бирал прекрасни жени за главните и споредните ликови, и овде исто, но од гледна точка на актери, разочарана сум. Особено сопругот на Евелин, Ендрју. :sweat:
  И да, премногу лесно се разрешуваат сите убиства, полицијата како да не постои. :devil:
   
 3. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  јас се заразив со серијава, не можам да дочекам втората сезона да излезе (мислам во 2014)ќе биде.. Ги заразив и сите мои другарки. :D
  Еве ви линк со српски превод да ја гледате http://online.filmovisaprevodom.org/dev ... ds-online/
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  Класична сапуница, според мене може одлично да ја спакуваат во една сезона и да си ги скратат маките.
  Многу нереално ми е, сите слугинки скоро се заљубуваат во газдите и обратно и они ги сакаат исто, мене ми е тоа многу нереално.
  Рози се правеше многу фина ама не е баш така безгрешна, Кармен ми е тотално не јасна, цело време збореше кариера, наеднаш сфати не сакам кариера сакам љубов, го мотка Сам како сака буквално. Крајот со Алехандро е толку клише, поклише амин.
  Што знам мене не ми оставин посебен впечаток, имаше многу патетични сцени буквално непотребни и досадни.
  Многу ми е како модерна пепелашка, а јас веќе не верувам у бајки, па и ова ни во најдобра шанса не е ни 2%реално.
  За тепање време е океј.
  Лучи им е најдобар погодок, она едино си ја доловува улогата како што треба.
   
 5. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Devious Maids

  Дали е излезена втората сезона?
   
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Devious Maids

  ^ На 20-ти април излегува, на Велигден. :lol:
   
 7. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  Рози не можам да ја смислам....Премногу глуми невинашица а уствари НЕ Е ахахахаха се нафурав на лик од сапуница :) Инаку и мене не ми е нишо посебно серијава, баш за тепање време само е ок.
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  Вторава сезона ми изгледа некако позанимљива сега за сега од првата, поише работи се дешаваат,плус ќе има нова мистерија за откривање Марисол.
  Ма да без Лучи ништо не праат, дефинитивно ми е најхит во серијава.
  Евелин и Едријан ми се ту мач, не можам никако да ги смислам нит гледам.
  А другите се преслаби глумци и глумици, ама па и ваква сапуница поминува и со слаба глума.
   
 9. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Devious Maids

  И мене втората сезона ми е поинтересна и ми се допаѓа тоа што воведоа нови ликови.
  Новиот телохранител на Евелин е прекрасен. :inlove:
  Кармен ми е легенда, се надевам дека Алехандро нема да умре.
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  ^
  За жал ќе умре. Барем така сфатив од промото за следната епизода...
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  Па нели одма умре? Кога го пипнаа веќе немаше пулс.
  Не е лоша серијава, онака за тепање време. Рози најмногу ме нервира, најодвратна и лигава ми е некако. Марисол ми е најинтересна. И од Scrubs ми се свиѓа Зоила. Кармен ми е преубава. Другото е просек.
  А што стана со семејството Марисол кај што работеше не ми текнува? Нели ја застрелаа таа, не ми текнува како се викаше?
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Devious Maids

  Само што ја пуштив првата епизода од втората сезона, веднаш си помислив дека Марисол е на задача :D Мислам дека оваа сезона ќе биде многу поинтересна.
   
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Devious Maids

  Првата сезона ја изгледав на Фокс Лајф, ептен ми беше интересна. :D Вторава знам сега бргу требаше да излезе ама не можам епизода по епизода да ги чекам, нека излезе целата па наеднаш. :D
   
 14. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Серијава ептен е заразна,ама ме нервира тоа што неможам да ја гледам кога можат другите мислам кога ја има на тв мора да чекам да ја стават на нет.
   
 15. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Нова епизода излегува во недела вечер, а на интернет ја има веќе во 5-6 часот наутро во понеделник (наше време).
   
 16. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Ај ако сакаш прати ми линк каде ја има на нет ,знам дека ја има во недела фала ти :)
   
 17. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Јас обично во понеделник си ја симнувам, од www.torrentz.eu. Онлајн не знам каде може да се гледа :)
   
 18. Aleksandra-Kukla

  Aleksandra-Kukla Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Мноооогу ми е интересна серијава :)
   
 19. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Излезе новата сезона? :)
   
 20. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Од овој вторник ја даваат втората сезона на Fox Life.
  Во 21:50 секој вторник :)
   
  На Maroon5 му/ѝ се допаѓа ова.