1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Devious Maids (2013)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 29 септември 2013.

  1. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Го гледаше некој финалето? Урнебес :D
    Ниту на крај памет дека Гејл е убиецот на Пери Вестмор, толку ми беше обична што не ја помислив дека е убиец. Џеневјев лезбејка, Марисол исчезна, закон :D
     
    На Nellie и kjukli им се допаѓа ова.
  2. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Пренајјакооо :P Ја изгледав цела 4та сезона вчера и денес, и ми беше најдобра досега.
    Финалето - предобро :D

    Само да не е мртва Марисол. :( Ќе ме растужат. Не знам зашо не му кажа Рози на Спенс дека не му е татко на малиот. И онака на судењето би се дознало. Логично е. Тоа малку ми немаше смисла.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Супер финале на сезонава, не очекував дека баш Гејл ќе биде она што испадна дека е , мене супер ми заврши, само Рози и Дани нека престанат да се лигават, многу се тегнат. Редно време беше Евелин и Адријен да си признаат.
    Сакам да има по 20 епизоди, вака со по 10 брзо завршува.
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Откаде ја спуштате 4та сезона? На замунда ја нема, се убив од барање...
     
  5. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Mislam deka ja ukinaa nema da prodolzat so 5ta sezona a bash bese jaka serijava :D
     
    На kanella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Зарем нема да се снима 5 сезона. А баш со нетрпение чекав да видам дали ќе продолжат, и да видам што ќе се случи со Марисол.
     
  7. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    не ми се верува, немам прочитано нигде такво нешто, а и која е смислата, да ја убиеш главната улога и да ја завршиш серијата , а животиве на другиве пак не се решени како и секогаш.
     
  8. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Od sezona vo sezona se pomal rejting i gledanost imala serijava znam pred 2 3 meswca koa citav se mislea da ja prekinat pa se zborese kao deka ke ja prekinat pa ke ja prodolzele posle nekolku godini ama ne znam videte na wiki :D
     
    На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nellie

    Nellie Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.326
    Пол:
    Женски
    Одбивав да прочитам само поради тоа што не сакам да ја завршат и оваа серија. Иначе девојчето си е во право.
    Devious Maids, developed by Desperate Housewives creator Marc Cherry based on a telenovela format, migrated to Lifetime after being developed and piloted at ABC. It got off to a strong start, with its freshman season peaking at 3 million Live+same day viewers for the season finale. The ratings have slipped in each consecutive season, with the most recent fourth season averaging 0.923 million viewers (L+SD), but the show has been consistent, with virtually no drop-off throughout Season 4. Its average still was twice the viewership of Lifetime’s other original scripted series, the critically praised UnReal.

    Wrapping a respectable four-season run, Devious Maids, from ABC Studios, was the first all-Latina ensemble on English-speaking television. It was Lifetime’s only established returning series the last couple of years, used to help launch UnReal.

    Devious Maids also is left over from the old regime at Lifetime. The network has been changing creative direction, signaled by UnReal. In the pipeline, the network has two drama pilots in contention for a series pickup, the supernatural Sea Change and anthology A Midsummer’s Nightmare.

    Devious Maids was executive produced by Eva Longoria and starred Ana Ortiz, Dania Ramirez, Roselyn Sanchez and Judy Reyes.
     
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Сакав да прашам серијава дефинитивно не се продолжува,ќе ја остават така како што е?
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Skorpija25

    Skorpija25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2017
    Пораки:
    1.356
    Допаѓања:
    21.828
    Пол:
    Женски
    Јас пак се израдував ко видов ново мислење на темава. Мислев најава за нова сезона има. :D

    Инаку, би требало да има. Во глобала сѐ се среди, ама барем да знаеме што се случи со Марисол.
     
    На Victorian, Golden и Ketchup им се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Далеку од тоа дека серијава е перфектна ама не заслужуваше ваков крај, односно не продолжување барем за уште една сезона. Башка и Марисол беше еден од најсимпатичните ликови, реално заслужуваше поише од ова.
     
    На Victorian, sweet-cherry и 1209 им се допаѓа ова.
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Имa нoвa сезoнa или стaри епизoди дaвaaт нa Фoкс?
     
  14. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Мислам дека е реприза на 3тата сезона! :D :D :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.