1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

devojki!!mi treba vasa pomos :))

Дискусија во 'Канта' започната од uniquexxx, 9 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. uniquexxx

  uniquexxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  so edno momce veke podolgo vreme se dogovarame da izlezime,i konecno utre ke odime nekade...jas imam 18 a toj 22 pa mi treba vas pedlog kako bi mozele da ja pomineme vecerta...toj ostavi na mene jas da predlozam nesto da smislam kade bi odele i sto bi pravele...sakam preubavo da si pomineme...zatoa ve molam..nekoja ideja :)
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Прво - не си морала да отвараш нова тема за ова, си можела во љубовмени проблеми и совети да пишеш.
  Како и да е, јас мислам дека бидејќи излегувате прв пат, поубаво би било на место каде би можеле да разговарате и убаво да се запознаете, на пример да јадете некаде или да пиете нешто.. Јас би отишла на такво место :)
   
 3. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.639
  Одете некаде каде што е тивко и каде што ќе можете да разговарате. Не одбирај диско,кино или прегласен кафич/клуб. Најубаво би било да избереш некој кафич каде што ти одиш често. Така ќе бидеш на `своја територија` па тоа ќе ти даде малку самодоверба на почетокот. Фино е во непозната ситуација да имаш нешто познато.

  Одете на лежерен кафе муабет. Да не биде нешто прескапо туку онака пристојно. И избегнувај алкохол на прв состанок. Нема да те опушти ,туку ќе ти ја намали свеста правилно да расудуваш дали тој покрај тебе заслужува или не уште еднаш да те види. :)

  Биди опуштена, биди ти. Затоа што ако работата тргне на добро,кога тогаш ќе те запознае. Затоа глумата е краткотрајна и непотребна.

  Биди самоуверена. И пристојно облечена. Нека изгледа како да не си се трудела премногу да го воодушевиш. Туку така дека ти си прекрасна сама по себе. И нормално дека водиш сметка за себе. Нека биде секси ,ама не и вулгарно. Нека биде нешто во што се чувствуваш најудобно.

  Со среќа. Па пиши ни како си поминала. :)
   
 4. uniquexxx

  uniquexxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  mi pomogna mnogu...fala ti :)) sekako deka ke ve izvestam..se najubavo
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.