1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

DIKLA-крема за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mashnichka, 31 август 2011.

 1. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  дали ја имате пробано оваа крема,мајка ми вчера ми ја купи ама мене ми се налакирани ноктите па сакав да ве прашам дали некој од вас ја има и дали ја користи додека ноктите ви се со лак..аа и дали навистина помага?
  епа фала однапред :D
   
 2. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Мислам дека нема ефект ако имаш лак :^)
  сакам да ја пробам али незнам може нема да ја земам пошто по употреба пак се делат ноктите, така ми кажаа феминкиве :)
   
 3. bleff

  bleff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Една другарка користеше ваква крема дека и се лупеа ноктите, додека ја користеше имаше зацврстување на ноктите , беше многу задоволна :) сега зависи, ама нејзе многу и помогна :)
   
 4. acvamarin

  acvamarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  25
  и мене многу ми помогна :) ја препорачувам ама на нелакирани никти да се користи
   
 5. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Јас ја користам веќе 3 години и сум ПРЕЗАДОВОЛНА. Најдобро е да ја ставаш откако ќе се избањаш или пред спиење ;)
   
 6. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Од кај ја купувате? Денес ја побарав во повеќето аптеки и ја немаат,ја барав и на пазар каде што има козметика и тие ја немаат
   
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено,ставав секој ден по 2-3 пати во денот и додека ја користев имаше подобрување на моите нокти и ми се зацврстеа малку.Не беше исто со неа и без.Ама додека ја користев,кога престанав пак си се вратија на старо.[​IMG] Ваква беше мислам,од зегин.
   
 8. Ema94

  Ema94 Активен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Може некој да ми каже колку пари е кремава? И негде прочитав дека треба да се става 2 пати на ден, тоа може и врз лакирани нокти или?
   
 9. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Јас од зегин ја купив 127 денари,а на нокти си ставам два пати дневно и тоа на налакирани нокти и колку што ми се сега пораснати и цврсти ноктите никогаш не ми биле ;) :) позз