1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

DIKLA-крема за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mashnichka, 31 август 2011.

  1. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    дали ја имате пробано оваа крема,мајка ми вчера ми ја купи ама мене ми се налакирани ноктите па сакав да ве прашам дали некој од вас ја има и дали ја користи додека ноктите ви се со лак..аа и дали навистина помага?
    епа фала однапред :D
     
  2. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Мислам дека нема ефект ако имаш лак :^)
    сакам да ја пробам али незнам може нема да ја земам пошто по употреба пак се делат ноктите, така ми кажаа феминкиве :)
     
  3. bleff

    bleff Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    19
    Една другарка користеше ваква крема дека и се лупеа ноктите, додека ја користеше имаше зацврстување на ноктите , беше многу задоволна :) сега зависи, ама нејзе многу и помогна :)
     
  4. acvamarin

    acvamarin Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    25
    и мене многу ми помогна :) ја препорачувам ама на нелакирани никти да се користи
     
  5. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Јас ја користам веќе 3 години и сум ПРЕЗАДОВОЛНА. Најдобро е да ја ставаш откако ќе се избањаш или пред спиење ;)
     
  6. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Од кај ја купувате? Денес ја побарав во повеќето аптеки и ја немаат,ја барав и на пазар каде што има козметика и тие ја немаат
     
  7. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам користено,ставав секој ден по 2-3 пати во денот и додека ја користев имаше подобрување на моите нокти и ми се зацврстеа малку.Не беше исто со неа и без.Ама додека ја користев,кога престанав пак си се вратија на старо.[​IMG] Ваква беше мислам,од зегин.
     
  8. Ema94

    Ema94 Активен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Може некој да ми каже колку пари е кремава? И негде прочитав дека треба да се става 2 пати на ден, тоа може и врз лакирани нокти или?
     
  9. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Јас од зегин ја купив 127 денари,а на нокти си ставам два пати дневно и тоа на налакирани нокти и колку што ми се сега пораснати и цврсти ноктите никогаш не ми биле ;) :) позз