1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dildo/вибратор – твојот скриен другар

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 27 декември 2009.

 1. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  155
  Epa mili moi ajde sega da vidime koj kakva igracka si ima po doma.
  Vibrator koj li vi go kupi ? kakva bese prvata reakcija .
  Dali se druzite cesto ili go zapostavuvate vaseto drugarce da stoi vo nekoja fioka skrisno ;)
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69
  dildo obicen (silikonski, crven :) ), vibrator-so delfince :), kuglici -moi NAJomileni igracki :)
  Dodusa ovoj prviot go zapostavuvam, zasto me nervira sto e bez baterii pa treba manuelno da go korsitam, a iskreno me mrzi :)))
  Inaku imam i nekoi dodatoci koi poretko gi koristam, znaci zavisno od situacija, lisici (so krzno) i edni kocki mnogu sto si gi sakam, ednata e so seks-pozi, drugata so sobi vo kukjata, pa koja kombinacija ke ti se padne taa ja pravis na soodvetnoto mesto :)))
   
  На Ceci16, tari, Fancy_Nency 22 и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  vibrator na bateriii,gumen-rozova boja:) mi go poklonija cimerkite za rodenden...i bev presrekna :D poubav poklon zdravje :)
   
  На s.a.m.a, Fancy_Nency 22 и Strapon им се допаѓа ова.
 4. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  155
  Bravo Sandra-Di pa ti si se opremila opasno jas za greota samo eden silikonski vibrator si imam a toa kockite interesno mi zvucat za da razbijat monotonija kaj da si gi kupam da ne ostanam samo na vibrator :D
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69

  не ми се оттука, од Англија ги земв, али се ми се чини дека има и овде по секси шоповите.
  Она што мене ме загрижува е што ми прегореа куглиците, и незнам сега на кој мајстор да ги носам :) макар што како изгледа, ваљда ќе купам нови, нема смисла да ги носам на некој електричар: добарден, ако може да ми ги поправите овие, зашто болна паднав без нив :)))))
   
  На Broken.Angel и Fancy_Nency 22 им се допаѓа ова.
 6. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  155
  Eeeeej me iznasmea .
  Kaj nekoj postar elektricar odnesigi toj sigurno nema da znae za sto se :D ,zosto ako e mlad ke rece da gi probas da vidi dali dobro ja zavrsil rabotata.
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  80
  Сакав нешто такво , па си го купив вибратор, ама не од тука.
  И мислам дека ми е една од најдобрите работи што си ги имам купено :D :D :D :D :mrgreen:
   
 8. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  336
  bravo devojki,jas nemam nisto daj kazete od kade mozat da se kupat vo makedonija.Kade ima sexy shopovi
   
 9. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  sakam da si kupam , ama ne znam kakov :))))
   
 10. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  Абе секс шопови има сегде по Скопјево на секои 2 чекори, али неам муда да влезам и да барам вибратор на 17 години! ЛОЛ :D Помагајте! :)
   
 11. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  На 17 години си девојце и ти имас потреба од вибратор не ми се верува, па луѓе одете најдете некој фин децко и бидете со него и што сакате правете , ама луду идеи имате уште не 17 години не ми се верува......... ами кога ке ви подзаминат годините кога ке дојдете кај 30-40 тогаш со што ке си играте со партнерот ????
   
  На Ceci16, Fancy_Nency 22, NaAstorMajkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  Полека! Не се нервирај! :) Тогаш ќе праам тоа што ќе ми се праи.. Еднаш се живее :) Позз :)
   
  На Fancy_Nency 22, SexyySexyy, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Мн рано изживејувате се па после ништо не ви е интересно.......
   
  На калин95 и loveandpassion им се допаѓа ова.
 14. pigvince

  pigvince Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  Vibrator silikonski rozov so zajace......mi go pokloni maz mi koga trebase da odi na pogolg pat od rabota......
  Go koristam koga sum sama, go koristam koga sum so nego...ednostavno go obozavam :D
  Sega sakam da si gi kupam i gakickite koi se so vgraden vibrator sigurno i ti e pruzaat zadovolstvo :lol:
   
  На s.a.m.a, Fancy_Nency 22, SexyySexyy и 2 други им се допаѓа ова.
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Значи само јас немам вакво нешто, технологијата не ми е јака страна , уште сум на "ручни рад" :D :D :D
   
  На Fancy_Nency 22 и the drummer им се допаѓа ова.
 16. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  И јас немам ништо вакво,....иако имам потреба ;( ... Али ни ручни рад не практикувам..Дечкото знае да ми надокнади и во моменти кога ужасно ми бил потребен и недостасувал. Ама знам што ке ми биде следниот роденденски поклон хаахха ;)
   
 17. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  ова го многу почитувам и признавам дека е точно.
   
 18. Devils-Candy

  Devils-Candy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  32
  Па у секој случај боље сеа, него на 45 години.. :) Абе сеа тоа си е мое мислење, не мораш да се согласиш ако не мислиш така.. Само полека, не се нервирај! :D
   
 19. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65

  нема подобро ручни рад и уживај док си млад..... :D
   
 20. Anja.Anjuska

  Anja.Anjuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  Tocno Taka :D