1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dildo/вибратор – твојот скриен другар

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 27 декември 2009.

  1. Minaaa

    Minaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    Bas interesno nisto nemam od toa posto nemam kaj da go krijam inema vo nasiot grad takvo nesto me interesira sto se toa kuglici i kakva namena imaat?


    [mod-kirilica:otpf8m7r][/mod-kirilica:otpf8m7r]
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене цимерката ми купи за роденден вибратор, го пробав и чувството е wow :o
    Им препорачувам на сите кои си имаат во план да купат нека го направат тоа што побрзо :D
     
    На sladok-bitola, ADOKI и Trendafilka им се допаѓа ова.
  3. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Имам и јас еден мал силиконски розев вибратор,и куглици а за криење е тоа е стварно проблем во кутија па кеса ако кога е итно и ти се брза :devil: нервоза .
     
    На sladok-bitola и ADOKI им се допаѓа ова.
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Немам пробано никогаш ама мислам дека нема да ми се допаѓа
    без чувства безвезе ми е некако :?:
     
  5. deer

    deer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    39
    Имам и вибратор, и дилдо ма да дилдото го користам многу почесто од вибраторот, мислам многу повеке уживам со него, бидејки се лепи каде сакаш и во која поза сакаш после тоа имаш чувство како да, си имала вистински секс. Спомнавте одржување на вибраторите и дилдата па дилдото можеш после и пред употреба, да го измиеш и да го ставиш на чисто место, додека вибраторот ако не е отпорен а вода внимателно го миеш внимавајки да не влезе вода кај батеријата и го пребришуваш со чиста крпаи и секогаш внимавајте да се изработени од силикон а не од пластика, и уште една многу битна работа секогаш при употреба ставете некој лубрикант или обичен вазелин никако немојте да се обидувате да пенетрирате на суво бидејки можете да се повредите. Некоја од вас спомна као се внесувале бактерии итн, па зарем партнерот кога ве фаќа долу секогаш мие раце со сапун? или баш 5 минути пред секој секс се тушира? Некој спомна "недај боже да имам потреба од такви помагала" како да е тоа којзнае колку страшно и неможеш од такви девојки ништо другода очекуваш освен да им служат на машките само како вреќа за празнење бидејки што таа девојка знае ако за нејзе е секс само кога е со машко соблечи гаќите, он да си заврши работа и готово. Мислам запознавањето на својата вагина, и негувањето на истата се секојдневен процес. Нетреба да се гадиш од твојата вагина, и да ја допираш само кога ќе се тушираш и тоа набрзина колку да се рече дека си ја измила, туку тоа треба да го правиш секојдевно и во секоја прилика се разбира кога си сама. Бидејки и доживуањето на оргазмот зависи од тоа колку ти се чуствуваш секси. И запомнете го уште ова дека никогаш не треба да излезете од дома без претходно да ја измиете вагината, под пазувите, и косата ако тие 3 работи ви се средени вие ке се чуствувате секси, свежо и пожелно и ке уживате во машките погледи кои со голема страст ке се свртени кон вас и ке можее да флертувате полни со самодоверба.
     
    На Stefanmfo, joana18, Teodor`s mom и 15 други им се допаѓа ова.
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имам вибратор, од неодамна и дилдо, и ги користам понекогаш кога дечко ми не е тука и немаме можност за секс. Чувството е феноменално. :$ :)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Немам, но искрено би сакала да имам.
    Никогаш не се знае кога би можел да притреба, а јас лично повеќе сум за вибратор да се употреби кога се нема можност за секс со партнерот, него да се оди и да се бара друг само за да си ги задоволиме потребите, зошто сите знаеме која е големината на оргазмот.
    “Средена“ жена = среќна жена :lol: , можеби смешно, чудно но, вистинито, хормони се тоа не е шала.
    Исто така сум и ЗА секакви други играчки и сексуални игри со партнерот(малку сум срамежлива , меѓутоа кога би се опуштила знам дека би уживала максимално), нормално доколку и партнерот е со исто мислење. Па не е се во соблечи се, заврши работа, облечи се. Секоја новина е добредојдена. ;)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ретко го користам вибраторот. Ама ме заинтересиравте со дилдото :lol: Може ова ќе биде мојот поклон од Дедо Мраз :)
     
    На ADOKI и BettyBoop25 им се допаѓа ова.
  9. Jas1990

    Jas1990 Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Abe se super ama cena nikoj ne spomna...ne seriozno kolku od prilika e dildo,a kolku vibrator?
     
  10. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Случајно си ги прелистувам темите и прв пат наидов на оваа тема како не сум ја прочитала порано.Си имам и јас од порано купено вибратор на батерии,а последната година ипол не сум го извадила од скришното место дури и да го заборавам.Вака читајки ми дојде идеја за Нова година да си го земам ке чекам во хотел и ке ми се развие фантазијата.Сакам и нов да си купам за да си го изненадам златцето,ама ке видам финансиски како стојам.Секси шоп во Скопје посетив пред година дена и навистина имаа добар избор и солени ценички.Супер ве сакам имам идеја.
    :) ;) :hai:
     
    На s.a.m.a, Ticaa, Majakisss и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. butterfly.fly

    butterfly.fly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    26
    која е разликата помеѓу дилдо и вибратор? :$ Баш сакам да си купам или некој да ми купи,за нова година на пример :D хахаха
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mamas

    mamas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    42
    Вибратор и тоа розев и некоја чудна справа за масирање клит. се ми е поклон од мажот ми :rofl:
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Одамна сакам да си купам еден саглам вибратор. Дали 22cm би бил преголем? 8)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mademoiselle84

    mademoiselle84 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    ne mora cel da go stavas:) imas vo valijant od 800 pa nagore
     
    На dryad му/ѝ се допаѓа ова.
  15. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Имам и дилдо и вибратор многу ми се најдува дечко ми кога не е тука .
    мх мх исто како да сум со маж :angel:
     
    На Ticaa и ADOKI им се допаѓа ова.
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да си имам еден па затоа за роденден им порачав да ми донесат
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  17. diskretenbt

    diskretenbt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5
    едно прашање да девојките ? сакам да му купам вибратор за роденден на мојата сопруга т.е да ја изненадам дали да го сторам тоа или би ме советувале вие нешто друго
    ви благодарам
     
  18. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    мене сопругот ми го купи за роденден и тоа пред 3 години додека бевме дечко и девојка, не е вибратор, дилдо е и прекрасно освежување е во нашите игри, ти препорачувам да и купиш, што и да одбереш пријатно ке ја изненадиш во секој случај (моја препорака е дилдо)
     
    На Simonss2 и ADOKI им се допаѓа ова.
  19. diskretenbt

    diskretenbt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5

    ти благодарам за советот многу ми значи ова се надевам дека така ќе биди :hai:
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ambasadorka

    ambasadorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    5
    баш би сакала да го испробаме навистина ме интересира зашто искуствата се поделени па ке кажам како беше :D
     
    На Tina2017 и ADOKI им се допаѓа ова.