1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dildo/вибратор – твојот скриен другар

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 27 декември 2009.

  1. diskretenbt

    diskretenbt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    5
    од кој секси шоп го купе јас ги гледам во валијант ама не знам за кој да се одлучам :*
     
  2. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    од кој секси шоп го купе јас ги гледам во валијант ама не знам за кој да се одлучам :*[/qu

    отвори ја страната на валијант и ке видиш какви понуди имаат, има и некои сетови кои содржат повеке реквизити, може нешто и од тоа ке ти се допадне :)
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Mozebi zvuci zaostanato,no jas poradi splet na okolnosti seuste ne sum imala odnosi i ne sum imala vrska,a procitav nekade deka porano,vo staro veme i nevinite se samozadovoluvale so vibrator,pa ve molam da mi kazete dali so vibrator moze da se izgubi nevinost bidejci ne znam kako funkcionira,dali se draznat samo nadvoresnite polovi organi,ili se stava dlaboko kaj grloto na matkata kako koga realno se vrsi polov odnos?Isto me interesira i dali e nastar onoj kojsto po cel den ili sekoj den se samozadovoluva,dali toj takov e eden vid na seksualen manijak i bolna licnost,ova ne se odnesuva na mene,se odnesuva na edenna fejsbuk sto go zapoznav!odnapred vi balgodaram!
     
    На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Со вибратор можеш да изгубиш невиност ако го пикнеш подлабоко и го скинеш хименот. Дразниш клиторис и околу него што ти прави да ти е убаво.
    Да го избришеш тој што си го закачила на фејсбук. Несакам ни да знам што се ти постира и сервира таму по ФБ ама веднаш ќе ти кажам дека не е нормално тоа што го прави. Може да ти мачка очи колку сакаш и да те намамува на сексуални односи....
     
    На emekreme му/ѝ се допаѓа ова.
  5. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    се сложувам, значи и те како може да се скинеш со вибратор, а за манијакот, под итно на игнор, бришење и блокирање на неговиот профил, внимавај мнооогу, фејсбук и другите друштвени страни како твитер, hi5, и незнам кои други, тие се ПРЕПОЛНИ СО СЕКСУАЛНИ МАНИЈАЦИ, ПЕДОФИЛИ, СИЛУВАЧИ, В Н И М А В А Ј, никако, ама никако запознавање лично со некој кој ти кажува билокакви сексуални приказни а воопшто не го познаваш
     
  6. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Иам и ја вакво другарче (си има и име). Го добив на поклон...и црн е |(
    го имам пробано, ама не ми прави мерак. Повеќе сакам тело до тело а у ова она :geek: башка што неможам да се опуштам, мислам колку и да го мијам, пак ми е гнасен :D а кога го имаш веќе зашто да купуваш и кондоми :^)


    (да можев да го вратам во продавница, да си земев некои камшици, лисици... :wasntme: )
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bitolski69

    bitolski69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    23
    za "crnoto drugarce" ke si kupuvas evtini kondomi ...
     
  8. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    одвај чекам ама одвај чекам да си купам вибратор и да пробам со него хахах
     
    На sladok-bitola и ADOKI им се допаѓа ова.
  9. xperia.tipo

    xperia.tipo Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали вибраторот е еластичен или е крут(збориме за оној со реалистичен изглед-силиконски) дали се прекршува,витка?
     
  10. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Не би се осудила да си купам, не знам зошто, некако, необично ми е чудово :DD а и би преферирала онака секс секс а не чудосии и такви некои ај не ми се збори :D
     
    На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gembird91

    Gembird91 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    12
    што мислите која би била нај добрата големина за вибратор, и кога би бирале вие која би била таа?
    20,25цм? ....
     
    На sladok-bitola и ADOKI им се допаѓа ова.
  12. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Тоа зависи од длабината на твојот интимен дел.

    Најново во светот на технолошкиве направи е дилдо селфи, со вградена хд камера и лед светло со кое можеш да си направиш селфи додека се задоволуваш. Значи ова со селфиво до каде дојде да се применува :puke:
     
    На draganaxx0 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Немам употребувано и не ми е ни кеиф, си имам природно на располагање фала Богу. а никогаш не би преферирала мастурбација повеќе од секс.
     
  14. queen13_

    queen13_ Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Хахахаха мене другарките пред 2гпдини за роденден ми купија вибрче,прво не го користев но потоа аууу многу ми беше чудно незнаев како да ресгирам кога ми го донесоа.Кога бев во италија за прв пат си реков ти заслужуваш да си купиш нешто за што нема да се каеш и си купив розов силиконски вибратор хахаха и уште си ги употребувам и 2та
     
    На s.a.m.a, the drummer, ADOKI и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Немам . Немам потреба некако..
     
  16. baby dool

    baby dool Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Немам ама си порачав се надевам дека ќе стигне брзо.Секогаш сум сакала да си имам секс со партнер но некогаш околностите се такви да мораш да користиш помагало, моментално не сум имала секс веќе 7 месеци и ми се чини ќе пукнам уф сопругот не ми е овде и се одлучив да порачам па се надевам дека ќе сум задоволна бидејќи страшно сакам веке секс
     
    На zekzeki, ADOKI и sladok-bitola им се допаѓа ова.
  17. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    E nema ama vejke koga go nema kozniot ke se proba i so silikonski :P
     
    На baby dool и sladok-bitola им се допаѓа ова.
  18. Chiwawa1208

    Chiwawa1208 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    51
    Имам од се по нешто :) Идејата беше на дечко ми, малце да се освежиме, плус тоа што работи во странство па го нема по неколку месеци супер ми доаѓа :$ Имам вибратор на батерии (кој што ми прегоре :lol:) лила дилдо од 20-5 цм што се лепи каде сакаш, ама нешто не ми се лепи како што треба и ме нервира:@, 2 мини вибраторчиња што ги обожавам:inlove:, и анална бројаница што скоро воопшто не ја ни користам. Кога бевме да си го купам оној лилата, на дечко ми фацата беше као "да не ти се слоши од овој:wasntme::^)" хахах.... Ама супер ми е... Си ги користам и сама, и кога сме заедно, едноставно обожава да ме гледа кога мастурбирам пред него и тоа ептен го пали, а мене уште толку ме пали кога ке го видам дека ужива максимално. Многу е битно да има соработка и компромис од двете страни ;) А за употреба и чистење на сите тие играчки, можеби изгледа и звучи смешно, ама на секое си има упатство за употреба како и на секој обичен производ, и како треба да се чисти зависно од каков материјал е произведен. Купете си и уживајте,нема да зажалите :nod: :lol::makeup:
     
    На Jasminkabibibi, ADOKI, baby dool и 2 други им се допаѓа ова.
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Сaкaм дa си пoрaчaм/купaм. Нo не знaм oд кaде ниту се рaзбирaм зa фoрми,димензии.
    Упaтствo вaше?
     
    На sladok-bitola и ADOKI им се допаѓа ова.
  20. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    http://valijant.com.mk/en/23-vibrators

    Повели ... Колку ти душа сакаш ;) :P
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.