Dildo/вибратор – твојот скриен другар

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 27 декември 2009.

 1. vesnamwa

  vesnamwa Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Абе јас не реков дека врската е само секс..и дека ке му раскинам ....и не сум со него ради секс да беше ради секс со него сто посто немаше да останам.................и нормално пошо не сакам да фрлам 3 години размислувам да купам вибратор пошо очигледно е дека никогаш нема да биде компатибилен на мене и не само во сексот туку и во други свари........
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  Vo koj stvari???
   
 3. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  размислував да му раскинам затоа што што ке мие дечко што не ме задоволува..
  Сигурна си дека не кажа такво нешто ?
  Сепак,ти си знаеш најубаво.
   
  На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vesnamwa

  vesnamwa Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  секако дека кажав ,зошто да користам вибратори или глупости кога имам дечко?
   
  На Mizi123, Petar80 и sladok-bitola им се допаѓа ова.
 5. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам вибратор во Скопје?
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.734
  Допаѓања:
  82.453
  http://libido.com.mk/
   
 7. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Pa mislam vo seksi shop valjda
  A ako nema vo seksi shop na Zeleno pazarce 100% KE NAJDES NEKOJA TAZE KRASTAVICA HAHA
   
  На Tanjamm и jasbi им се допаѓа ова.
 8. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.109
  Пол:
  Женски

  http://valijant.com.mk/mk/
   
  На Bozica1980 и ninja35 им се допаѓа ова.
 9. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  пластичен или гумен ?
  на батерии или без ?
   
  На Tamatam му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jasnabasna

  Jasnabasna Нов член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
 11. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  се си мислев дека пластичните не овозможуваат природно чувство или сум грешка ?
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  Здраво Женички <3,

  Јас сум мажена неколку години и со мм нонстоп сакаме да експериментираме. Многу ме интересира големината на дилдото бидеќи сум со сопругот, дали тој би се чуствувал повреден ако земам поголемо дилдо? Некој да сподели искуства, какво дилдо вие преферирате поголемо од неговиот и итн?

  Тој генерално нема проблем, но би му било проблем ако почнам да го преферирам дилдото наспроти него.
   
  Последна измена: 3 јули 2017
  На BoyL, ADOKI и majstore им се допаѓа ова.
 13. majstore

  majstore Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Машки
  Баш ме радува фактот што се повеќе жени пишуваат за својот сексуален живот. Мене лично ме интересира и сакам да прочитам повеќе вакви работи со што би го подобрил мојот сексуален живот. И мене лично не ми смета партнерката да користи помагало, но би ми пречело да го користи него наместо мене :) @butterfly_mk ме интересира што и како имате експериментирано и пробано, па ако не ти е проблем те молам сподели со нас :) поздрав
   
 14. Emma300

  Emma300 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Тука си е мојот другар, 24/7 каде и да одам:)
   
  На BoyL, ADOKI, KrisBt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  6.663
  Пол:
  Женски
  А да ви се придружи дилдото како зачин во експериментирањето во кревет ;)
   
  На Роберт 7 и Milkini им се допаѓа ова.
 16. Водолија

  Водолија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2015
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Imam vibrator drma strasno do 6 nivoa se pravi pobavno pobrzo plus ima na dolnata strana stimulator za klitoriusot za koga ti e vnatre plus da te strga .. skoro go zemav deneska go dostignah vrvot znacii najdobro .Da mi e ziv i zdrav i uste nogo srekna da me prava zemajte si site koj e so decko koj bez decko zadovolstvoto e garantirano :inlove:
   
  На rokmibejbi, butterfly *_*, didisi и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  53.642
  Пол:
  Женски
  На другарка и е роденден, сакам да и купам вибратор.. е сега кажете каков е подобар, од каде и цена
   
  На BoyL и ADOKI им се допаѓа ова.
 18. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  Vo Libido mislam deka se najeftini
   
  На Marija) му/ѝ се допаѓа ова.
 19. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Машки
  Во Либидо има попуст а и голем e изборот. Јас ја изненадив девојками за 8ми Март со поклон од таму и реакцијата беше ептен позитивна :)
   
  На pharmacy, jasbi и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Што и купи ај кажи!?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.