Dildo/вибратор – твојот скриен другар

Дискусија во 'Секс' започната од Pla4ka, 27 декември 2009.

 1. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Машки
  Убаво си кажа......играчки за играње :) и се околу сексот е игра....некад почињаш сам да си играш, некад двајцата заедно, некад сам пред неа/го.......затоа се тие играчки добри.....мајндфак добар да направат :)
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zimone

  Zimone Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Не е дека има нешто страшно ...
  Друго е да се поиграш друго е да те здрма некој ... ова второто богами подобро ќе да е...
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Машки
  Зависи шо филм ти се врти у моментот и шо те возбудува у истиот тој момент :)
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.458
  хомофобија се вика тоа
   
  На Gogina, dayla и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 5. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Машки
  Страв дека ќе ти се уарни, па ќе побараш повеќе.....страв од неможност да си ги исконтролираш сопствените (идни) геј нагони :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  jas ziveam so maz mi taka da ne go krijam na epten skrisno mesto:)
  inace neznam kakva vrska ima ama obicno vo zima go koristam povekje. neznam zosto:)
   
  На Šaim-se, didisi, jasbi и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Има ли некој до сега нарачано онлајн од либидо или валијант? Ме интересира испораката :D
   
  На didisi и Spiceyourlife им се допаѓа ова.
 8. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Najubo e direktno da si pojdes i da si izberes po zelba, ima golem izbor. ;) Prvo zirni na nivnite internet stranici, pa posle mozes da si go kupis :Di da si uzivas ;)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  84.599
  Ако си од Скопје, Центар или блиските населби, 2-3 часа откако ќе порачаш, ќе ти се јави еден дечко и со точак ти го носи купеното на локација кај што ќе се договорите... спакувано, да не се знае што има внатре...
  Ако си од друг град, карго...
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.914
  Пол:
  Женски
  Да јас од либидо нарачав во обична кутија беше спакован и не пишеше име од фирма.
   
  На didisi и Spiceyourlife им се допаѓа ова.
 11. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Машки
  Imame , go koristi partnerkata, i toA kako pomaga za podolgotrajno uzivanje..
   
  На didisi и makedon81 им се допаѓа ова.
 12. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Jas...i stiga disretno vo paket .se e ok i profi.
   
  На beauty&beast, me again и makedon81 им се допаѓа ова.
 13. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  2 dilda silikonski , 3 vibratora od koi eden delfin a dva vibriracki so 3 brzini i 3 varijanti na vibracii, kamsik i lisici i prevez za oci, fish net, vaginalni topcinja, 2 mali klit masazeri i eden pogolem relaksiracki masazer, peperutka gakicki so baterii, sex kocki i igricki i sl...cel arsenal
  Studirav vo NL i komsii mi bea eden par koj drzese sexshop pa si dobivav top pokloni za Nova godina, Bozik i rodenden
   
  На didisi, Dadusicka, Miki_mat3 и 6 други им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.515
  Допаѓања:
  140.919
  Пол:
  Женски
  Топчињата не ти сметаат?
   
 15. Фem.ima

  Фem.ima Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2017
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  353
  Пол:
  Женски
  Има некој порачувано од либидо мк
   
  На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tigerspassion

  Tigerspassion Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  23 см
   
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Машки
  Дискретна е, ако тоа те интересираше.

  Машала. Сите ги користиш?
   
  Последна измена од модератор: 3 јануари 2020
 18. Nikolas***

  Nikolas*** Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Zdravo na site. Imam edno prasanje do ponezniot pol vo vrska so temava sakam da kupam za edna prijatelka poklon vibrator pa ako mozete da mi preporacate od vase licno iskustvo odkoj matrijal da baram? I koja golemina e dovolna za da ja zadovoli so ogled deka ovoj ke i bide prv vibrator sto ke go koristi. Bidejki gledam deka ima od 10 sm pa do 30
   
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Машки
  Купи и силиконски од 30 см.
  Мислам дека ќе биде задоволна.
   
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.458
  Должината и не е толку битна, бидејќи може да регулира колку длабоко го става.
  Пребарај 'realistic dildos'.
  Има огромен избор.

  Врска немаш.
  Вагината има 'длабочина', најмногу до кај 18см.
  Во просек е 10см.
  Се зголемува еластичноста кога е возбудена жената, ама тоа е обично е 2-3см, не пола метро.
   
  На Luminary, Bozica1980, Nikolas*** и 7 други им се допаѓа ова.