1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dilema

Дискусија во 'Канта' започната од beeter, 24 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ke ve molam za mislene? so deckoto imame odnosi veke dve godini od prven ne odevme celosno no sega odime do samiot kraj no ne znam dali sum skinata posto ne sum zaprimetila nikakov znak za toa nekoj vikat deka ima krv nekoj deka nema nekoj velat deka posle toa imat bolka cela nedela pa ve molam za mislene .fala odnapred
   
 2. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Kaко тоа, ти 2 години се работиш, а не си скината?
   
 3. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Освен ако хименот не ти се наоѓа внатре во матката, скината си.
   
 4. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
   
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Не си скината!
  Според мене, не!

  :lol: :lol:
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Не, не си скината. За овие две години дечко ти не те скинал, туку те закрпил...
   
 7. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Devica si srce, kolku sakas godini rabotise, samo vistinskiot ce pojdi dokraj i ce te skini.
   
  На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Па сигурно нема да се симнат ангели од небесата и да ти свират на харфа.

  Читајте бе малку, не е ко да немате пристап до сите информации што треба да се знаат кога се почнува со активен сексуален живот. |(
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Ова е тролање според мене.ДАј ви се молам клуч и канта на темата :^) Глупости...Како прво можи да прочита на форумов за вакви работи,ко второ не можи толку да незнај после 2 год секс.Не е од марс.
   
 10. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  738
  1 Опција.... вродена атрезија на химен...воопшто не си имала химен.
  2 Опција...премногу еластичен химен...сериозно има девојки кои останале бремени, па при пораѓај се кинел хименот дури.
  Наравоучение...не мора да значи дека трола девојчето.
   
  На Sarasweet, beeter и starbucks им се допаѓа ова.
 11. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  fala
   
 12. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150
  Потполно се согласувам со мислењето на Златушко.
  Има различни типови на химен, па можеби девојкава има поеластичен химен.
  И дајте луѓе не мора одма со такви коментари,клуч и слично, доколку ЗНАЕТЕ И МОЖЕТЕ да помогнете пишете во одредена тема а не офф топик мислења за клуч на темата и слично, мислам дека и понатака некој со сличен проблем би можел да си најде одговор во темава (може само да се преименува)
  Немаат сите девојки ист химен |(
   
 13. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  vaka znaci nova sum na forumov sakav da prasam neznam dali na pogresno mesto e prasaneto neznam dali kako tema trebase da postavam, ama ako nekoj se nervira nemora da komentira ili odgovara samo prasav za mislene dali ima nekoj objasnuvane ili slicna situacija posto citav po forumot razlicni raboti deka ima krv deka mn boli jas ne primetiv takvo nesto zatoa prasav ne prasuvam zatoa so se kam ili ocekuvam da mi svirat harfa samo za da znam dali e vo red toa so mi se slucuva dali nema nekoj zdravstven problem,na dobronamernite odgovori fala a ostanatite neka ne se nervirat so tugi problemi posto sekoj ima pravo da prasa nema so da sudat koja tema dobra koja losa osvem ako tie ne se urednici na sajtof.
   
 14. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Девојко немат сите ист химен. Сигурно си скината ама крв не ти е протекло. Има многу девојки што крв не им потекло а се скинати. Затоа уживај
   
 15. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  dobar predlog mozi naslovot na temata ne odgovara ako ima nekoj posodveten neka pisi ke probam da go smenam
   
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Како и да било,веќе е активна,а ако е тоа со еластичниот химен,можи само на доктор да го дознае.А има и случаи кај кои и не потекува крв нели.Важно муабетот беше дека не е веќе невина и би требало да е скината,може и без да знае ете,ако немало знаци(освен ако е од тие два случаја). А за здравствен проблем не е,и веќе поминало и нема за шо да се грижиш.Ете има и такви случаи.А и како и да е,при раѓањето,ако има химен,мора да се скини целосно.
   
 17. beeter

  beeter Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  fala
   
 18. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  661
  Многу имам читано за односи,сите теми ги имам прочитано во врска со тие работи на форумот..
  Немам искуство,но еве братучедка ми многу ја болело прв пат и 3-4 пати по ред ја болеше и ми кажуваше колку многу ја болело и секој пат и течело крв..Вика и сега додека ти зборувам се ежам.Ужасно ми беше,не сакам ни да замислам ..неможам со зборови да ти опишам какво е чувството .. болка,болка.

  А пак другарка ми вели: не е ништо посебно,ми потече малку крв и не ме болеше толку..боли да,. али не толку многу и крв многу малку ми потече.

  И на форумот што имам читано,. кај сите е различно.Зависи колку си опуштена,зависи и од девојката.
  Индивидуално е кај сите..
  Прочитајте малку има се убаво објаснето на форумот,ама кој да чита..
   
 19. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Па ете,за темата,можи да се вика нешто со типови на химен пример :) ...пошто падна таков муабет.А има други вакви слични теми...Можи да ја преместат темата во друга.
   
  На Sarasweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Сето тоа стои за еластичниот химен и се друго, ама ве молам! Сексуално активна е две години, па тој химен треба од гума да е да не се скини!
  За вакви работи и дилеми се оди на гинеколог, не на форум!
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.