1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dilema

Дискусија во 'Канта' започната од beeter, 24 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ок де,и јас така изреагирав пошто чудно ми падна,после цели 2 год таа да се заинтересира каков бил хименот,дали е скината или не.Требало уште тогаш да се информира или после некое време од првиот пат после односите. Ама како и да е. Нека си пиши.
     
  2. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Има многу причини за ова. Како најочигледни ги посочив атрезијата или вроден недостаток на химен и еластичниот химен. И јас лично имам присуствувано на пораѓај пред година и нешто, кога девојката дојде 3 прсти отворена и целосно сочуван химен. И јас бев цела вау ова не е можно. Ама ете можно е. А сопругот не и бил ни прв сексуален партенер. Многу, многу ретка состојба ама возможно е. А ништо чудно и како мала да имала некоја повреда, а хименот бил многу нежен, па да се скинал. Идат еден тон девојчиња на гинекологија со повреди начесто од седло на велосипед, исто така девојчиња кои од мали активно се занимаваат со спорт со перфориран химен. Можно е многу малку да прокрварила, па да не има забележано. Секој човек е посебна индивидуа, и не сме сите исто градени. Постојат мал милион варијации во анатомијата на човекот.
     
    На Divinebutterfly и sanjaeva им се допаѓа ова.
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    После 7 години активен сексуален живот со ист партнер, на сестра на моја другарка, и се случило “скинувањето“ :)

    Дечково за цело време се сомневаше во нејзе и во нејзиното кажување дека и е прв.... па можеби и девојчево си го има истиот проблем :^)

    И стварно е глупо кога и првиот пат не излага како прв пат.
    а секој нареден е секако втор :D , се шалам
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Гурни два прста,што подлабоко и замисли жељу...


    Еластичен или не,мошне лицемерно од твоја страна ако веруваш во идејата дека сеуште си невина.Ај што е немогуќе,туку и да се деси,ти си технички невина,али сестро...рока као...Живот,тоа е,некогаш ти дава лажна надеж...
     
    На Divinebutterfly и Zlatusko им се допаѓа ова.
  5. beeter

    beeter Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ne prasvam za da si najdam opravduvane da veruvam deka sum nevina toa ne mi e bitno voopsto samo sakav da se informiram podobro a dali sum nevina ili ne voopsto ne mi e vazno.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.