1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dino Jelusić (Дино Јелусич)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Cvetetto, 28 декември 2013.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Епа ајде да се потсетиме малце за ова дете
  http://www.youtube.com/watch?v=JdwDaCW5eAM

  Сигурно вие малку постарите од мене добро се сеќавате не ова :)
  Дино е првиот победник на Детската Евровизија во 2003 :party: :clap:
  Тоа беше Дино во 2003,а еве го сега 2013 после 10години.
  Што мислете за него,дали сте го слушале порано,дали сега го слушате?

  Ако е дупла темава слободно во КАНТА
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Ааа симпатијата моја :inlove: прекрасен е, барем ми беше тогаш кога победи :D
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски