1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Discovery Channel

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од MamacitaBuena, 6 мај 2017.

  1. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Ништо друго не се гледа кај мене освен Дискавери,ден и ноќ ги обожавам.
    Сите емисии ми се прејаки.
    Колку вие ја следите,кои емисии ви се омилени?
    Мене сите со аукции ми се No1.
    Научните и историските исто така ги сакам,може нешто да се научи од нив.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  2. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    А што се гледа денес? :D (ако ми ја сфаќате поентата)
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Договорот за BoomTv, делот за раскинување.
     
    На daylight и kikin им се допаѓа ова.
  4. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Редовно ги одбегнувам и нив, и Географик... можеби грешам и многу од темите би ме заинтересирале, но толку се плашам од змии што ги сонам навечер а имам фатено неколку пати баш на овие канали, и УФ, тхе најтмерс!
     
  5. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    TLC :rofl:
     
  6. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    TLS, ID Extra, Discovery ги укинаа на Макс ТВ , се јавив и кажаа као им истекле договорите, а ние што имаме договори со нив нема везе а? Не ли треба да не известат? Бог знае колку канали укинале без известување, а тие програми ги гледав највеќе.
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Имаше известување дека ќе ги заменат со други.
     
  8. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Дискавери ја имаат заменето со некоја си Zenska TV,баш квалитетна замена нашле...:doh:
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  10. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.386
    Допаѓања:
    34.202
    Пол:
    Женски
    Противзаконски е да се укинуваат каналите додека трае договорот. Значи, сите ние кои имаме договори можеме да ги раскинеме без пенали со претходен приговор во Телеком или Вип. Ова е класично самоволие од двата најголеми оператори и соодветно треба да се казни, како од корисниците, така и од АЕК.
     
    На daylight, Victorian и Annath им се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Претераа со самоволието. Телеком порано беа фини, учтиви, никаква поплака од нив не сум имала. Сфатија дека никој нема да им побегне на ВИП заради мрежата и си играат. Последниот пат за проблем со интернетот требаше три пати да им се јавувам, вториот пат ми се издра вработениот, ме учеше како на WiFi да се поврзам, 'ко неписмена. На крај дури и ми спушти слушалка. Дури на третиот пат ми се погоди некој што знаеше што прави и за пола минута го решивме проблемот.
    Бев пред некој ден да продолжам претплата, вика попуст на телефон можеш да добиеш само ако смениш тарифа, во спротива го плаќаш телефонот по продажна цена, што е поскапа дури и од продавниците за техника.
    Нормално, не го продолжив, си купив телефон, и пак ми излезе поевтино отколку да ја променев претплата.
    Видоа дека немаат конкуренција и не се ни трудат да ги задржат корисниците.
    За ВИП па да не ни зборувам :tmi: ми се чини дека сѐ таму е неписмено.
     
    На daylight и John Snow им се допаѓа ова.
  12. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Ви укинале се што е квалитетно и интересно за гледање.
    Реагирајте,сепак плаќате за тоа!
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.958
    Пол:
    Женски
    Каде да реагираш... ние сме на ВИП, секој еден што работи таму е жив неписмен. Не знам како ги бирале, по кој критериум, ама не да не знаат да работат... па дете побрзо ќе сфати што треба да се направи.
    Туку немаме избор на оператори, тоа е проблемот.
    На Тотал ТВ да не сте?
     
    На orevokrsacka, daylight и DAngel им се допаѓа ова.
  14. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.386
    Допаѓања:
    34.202
    Пол:
    Женски
    Со приговор до Вип.
    Ние сме на Телеком, денес поднесовме приговор со барање да се вратат исклучените канали, бидејќи кога сме го склучиле договорот истите биле на листата и операторот не смее да ги менува за времетраење на договорот. Доколку не се вратат каналите, бараме прекин на договорот без пенали. Ако не прифатат, следен чекор е АЕК од каде што велат дека ќе не ослободат од претплатничкиот договор.
    Ние размислуваме кои ни се опциите... ако не ги вратат каналите, ќе раскинеме договор и телевизијата ќе ја префрлиме на Телекабел, а интернетот и мобилните ќе останат на Телеком, оти реално немаат конкуренција (за жал) Претходно мобилните ни беа на Вип, а таму не би се вратила :x
    Дури и не мора да го напуштиш операторот, доволно е што ќе бидеш ослободена од претплатничкиот договор, а ќе ги користиш бенефициите од истиот. Ако во иднина се укаже подобра понуда на друго место, веднаш можеш да си заминеш, без да чекаш истекување на договорот.

    (офтопик ми е мислењево, ама нема соодветна тема за ова)
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.958
    Пол:
    Женски
    Ние немаме опција Телекабел, само ВИП, Телеком, евентуално Тотал ТВ. Затоа си велам што ако раскинеме договор, ќе се начекаме да потпишеме со нов оператор.
    Како бре не ги скинаа Пинк и слични кич с***а?
     
    На orevokrsacka, daylight, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  16. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    На 29.12 уклучивме магента баш поради причината што таму го имаше цел Discovery пакет не го нудат другите оператори и кабловски, а мм со тоа е опседнат односно само тие програми ги сака да ги гледа, а до сега ги глеаше на телефон он лајн појма немам како. Дојде договорот на телефоните за продолжување и решивме да приклучиме макс тв. Арно ама, само една ноќ му траеше радоста, малер, ги укинаа. Ги испцу квалитетно и на телефн, и уште ги пцуе. :)
     
    На carangigia, daylight, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.386
    Допаѓања:
    34.202
    Пол:
    Женски
    Телекабел се супер оти немаат договори. Кога сакаш можеш да раскинеш. Штета што немате. Телевизијата им е солидна, од интернетот и корисничката поддршка не сум задоволна, ама па месечна претплата за телевизија им е 450, а интернет + телевизија 850 ако не се лажам. Ај, може ќе се рашират и ќе профитираат од алчноста на големциве.
     
    На orevokrsacka, daylight и Annath им се допаѓа ова.
  18. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.126
    Пол:
    Женски
    Нерви искинав веќе со VIP, уште ова фалеше.
    На 20. октомври требаше да се обновува договорот за Boom пакетот, и тогаш ни го сменија и рутерот со еден од овие новиве, безжични. Точно, 4 пати е побрз интернетот од порано, ама само кога го има, а оттогаш повеќе немам отколку што имам пристап до интернет! И ем интернетот постојано е паднат, поголемиот дел од минатиов месец го пројдов на мобилен интернет (фала Богу што бројот ми е од T-Mobile), зошто наводно сум го преминала лимитот на неограничениот wi-fi (кој го рачунаат 100GB).
    Друго, со обновување на договорот ни го пуштија HBO пакетот нели промотивно една година бесплатно. Кога дојде сметка имаше 100 и нешто денари доплата за HBO лајт пакет. Па нели е бесплатен? А уз пат имаше и други 100 и нешто денари доплата за повторно вклучување на телефонот, кој воопшто не ни беше исклучен!
    Плаќаш толку програми од кои повеќе од пола се бескорисни, другите ти се заклучени, и тие 2-3 на кои можеше да видиш нешто сега фатија и ги укинаа, и зошто воопшто ни е ТВ? И онака симнувам филмови од нет, бар и вести на нет ќе пуштам и ајт. И да раскинеме сега со VIP гледам истиот хаос е и со Telekom, така што испаѓа кај кого и да се префрлиш е исто ѓубре.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.958
    Пол:
    Женски
    Ау, не можам ни да замислам како би реагирала вакво нешто да ми се случи.
    @An-na ќе видиме, засега вака ќе тераме, баш вчера зборевме со мм. Летоска потпишавме за ВИП, претходно на One бевме. Лошо е што немаме избор, мислам дека тогаш поквалитетна би била понудата.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.386
    Допаѓања:
    34.202
    Пол:
    Женски
    Законски рок за поднесување на приговорите по настанатата промена (ако не се лажам) е 15 дена, после тоа не можете да приговарате.
     
    На daylight и kikin им се допаѓа ова.