Disney & Cartoon

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 17 октомври 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Дизни принтовите, принтови со останати цртани, накит, фустани ала пепелашка ил Анастазија итн.
  Значи последниве неколку години многу модерно стана враќањето на овие детски спомени преку нашата облека, па гледаш 30годишни жени со Мики Маус блуза и притоа тоа изгледа многу слатко.
  Дизни дури има и посебна колекција на накит со овие ликови :)
  Некој друг лик од цртаните кој ви е омилен и чиј принт поседувате?
  Дали има некој ваков Дизни принт кој го посакувате во вашиот орман?
  Или сте дел од оние кои овие принтови ги оставија назад во детството и не сакаат да се навраќаат?

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Struma55 и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала имав апостолки со мики и мини а сега имам само една блуза со мини што ми е поклон за роденден :)
   
 3. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Не е лошо,ама јас со ваков принт би носела само блузи и модни додатоци.Ти се интересни,ама панталони и чевли со пепелашка ми изгледаат незрело,како за 5 годишни деца. :)
  Инаку од овој принт јас имам некој дуксер со Hello-Kity,обетки и една ташна.
   
 4. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Фуј :puke:
  Одвратно.
  Им бев фан како мала ама оваа во мода што вметнале е тотален аут. :geek:
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала имав блуза со мини маус за роденден ја добив од една другарака
   
 6. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Не поседувам парче облека или накит со ликови од Дизни,но ми се многу слатки и убави.Можеби ќе си купам некоја маичка со нив. :)
   
 7. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  31.187
  Пол:
  Женски
  Аууу имам бааги облека со Дизни принт,се додека мајка ми не ми забрани да купувам бидејки веке не ми личело на годините.Имам неколку мајци со Мики маус,една со Пепелашка која ја земав ради натписот на грбот. Сеуште се загледувам по такви маички,но срека другарка ми одма ме врака во реалноста и не стигнувам до каса со нив. :D

  Во прилог мајцата со Пепелашка,иако ја не сум блонд . :D (сликана е позадината,од напред е Пепелашка)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0756.jpg
   DSCN0756.jpg
   Големина на фајлот:
   167,8 KB
   Прегледи:
   347
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Иако сум фан на рок, темно и мрачно, сепак неможам да им одолеам на ваквите парчиња. :angel:
  Преслатки ми се и го будат детето во мене. Уживам да гледам парчиња, неможам да им одолеам.
  Имам многу парчиња, но претежно се маички, а баш ми сакала некоја суќничка со мики маус.
  Не мислам дека се детски парчињата, сум видела многу возрасни личности кои супер ги искомбинирале ваквите парчиња.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  19.420
  Пол:
  Женски
  Фан сум на Дизни маички, дуксери и патики, па дури и накитот.Имам 15-тина маички со Дизни јунаците, капа со Мики,Мики Маус патичиња и лед саат.Искрено мене не ми изгледаат детски, и онака си носам маици со принт, така да ми се вклопува во стилот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  имам само една маичка со мики маус како оваа последната над мене само основата наместо сива е бела
  не се вклопуваат некако во мојот стил, оваа ми е така посебна бидејки ми е од дизниледн ,ама повеќе има улога на сувенир отколку на мајца :)
   
 11. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.138
  Имам блузичка со мики маус :D
   
 12. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Не е лошо, но би носела само блузи и модни додатоци. Ако најдам и штикли од тие со полна пета би носела.
   
 13. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.030
  дизни можеби не ама аниме и те како да. нормално не се облакам од глава до пети во цртан филм, дури не се ни разбира дека е тоа, зашто сепак аниме гледаат помалку луѓе.
   
 14. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Јас би носела маици и накит.Интересни се на изглед а и ги сакам цртаните филмови.За чевли зависи како ми се допаднат но мислам дека не би носела..
   
 15. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  419
  Многу ми се cute некако, и за преку ден , за некои кежуал комбинации се супер. :)
  Потсетуваат на деновите кога ги гледав анимирате долгометражни филмови на дизни. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Имам само пешкир за на плажа со дизни принт
   
  На antonelala му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SheWhoMustNotBeNamed

  SheWhoMustNotBeNamed Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Многу ги сакам блузите со принтови од цртани затоа што ме потсеќаат на детството :wasntme: ахх... добри времиња :angel:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  имам иста ваква :geek:
  [​IMG]
   
 18. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.138
  Гледам во градов по бутициве со мики маус слатки кошулчиња , изгледа пак ќе се носат.
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.644
  Пол:
  Женски
  Многу ми е детски, кога одбирам облека гледам да не е толку шарена особено со ликови од цртаните филмови.
   
 20. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  20191214_203310.jpg
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.