1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

dm маркети во другите градови низ Македонија

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од kate21, 10 ноември 2014.

 1. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Браво за идејата! Јас сум една од оние обожувачи на вашите производи кои имаат потешкотија да ги најдат истите:lol: И да бидам искрена,повеќето ги порачувам од странство, отколку од Скопје:wasntme: Затоа еве еден отворен апел за вас, размислете за отворање на продавници и по другите градови, Прилеп на пример, сигурна сум дека ќе ја израдувате женската популација:wasntme::lol:
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, bertold, crazylady и 10 други им се допаѓа ова.
 2. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  205
  Pozdrav imate odlucni ste a i proizvodite se prekrasni samo bi sakala i vo mojot grad da orvorite pridavnica
   
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве замолам да отворите ваша продавница и во мојот роден град Куманово за да можам полесно да ги купувам вашите производи бидејќи навистина имам потреба од нив!:nod:И однапред ви изразувам огромна благодарност за изразеното разбирање!:hug::l:
   
  На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Исто така и во Струмица нема да биде лошо ако отворите.Навистина имате многу убави производи кои ние струмичанките неможеме да ги купиме во било кое време ;)
   
  На Minnie15, Love86, Lora.rosse и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Како и повеќето феминки, и јас исто мислам дека треба да се отворат маркети и во други градови. Во ДМ маркет, навистина има преубави производи, и секогаш кога одам за Скопје купувам од по нешто.
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Здраво ДМ! Многу ве сакам и затоа сакам да видам ваша продавница во Охрид. Неколку пати сум Ви пишувала на страната и знам дека барате простор... но, ајде побрзајте, ми недостигате! :)
   
  На Ivo Na, anakonda88, L-enna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. BadBoysLover

  BadBoysLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  17
  дефинитивно Охрид треба да добие ваква продавница и поради големиот број странски туристи но и поради охриѓаните кои се нестрпливи и веќе подолго време бараат овој бренд да се најде и во Охрид
   
  На Ivo Na, anakonda88, GossupGirlxoxo и 3 други им се допаѓа ова.
 8. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.050
  Пол:
  Женски
  И јас еве апелирам да се отвори продавница во Прилеп.Многу се нервирам што немаме овде:),а стварно имате преубави производи и секоја прилика кога сум во Скопје ја користам да ве посетам.А и блискиве кога одат во Скопје редовно ме прашуваат што ми треба од таму.:$
   
  На Mimi123 и kate21 им се допаѓа ова.
 9. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  Апелирам во името на велешанки што е можно побрзо да отворите ваша продавница во градов :) добро ќе ни дојде
   
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  1.966
  И нам Битолчанки би не радувала премногу една продавница, ве замолуваме да отвори и кај нас што побрзо! :inlove:
   
  На macence4, Adi888, softy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.475
  Искрено се радуваме на вашите позитивни реакции и желби да отвориме dm продавници во вашите градови.
  Нашата експанзија надвор од Скопје започна со отворање на првата dm филијала во Тетово. Но тука не застануваме. Постојано сме во потрага по нови локации како во Скопје така и во останатите градови во Македонија.
  Ова се условите кои треба да ги исполнува една локација да постане нова dm продавница.
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/
  Доколку имате информации за ваква локација потполнете го формуларот и помогнете ни да го донесеме dm што поблиску до вас
   
  На Forgotten, atala, Cat.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Не ми е јасно зошто никогаш Штип не го земате во предвид како град и центар на Источна Македонија. Истражете го овој дел од Македонија и воочете ги предностите што би ги имале ако отворите ваша продавница овде.
   
  На joana18, kolovoz и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Да ви кажам искрено, некако не ми делувате дека толку многу сте заинтересирани за отварање на филијали низ другите градови во земјава.
  Премногу ноншалантни делувате, не може да очекувате дека некој ќе ви понуди вам објект со такви карактеристики како што барате, затоа што знаеме дека во помалите градови таквите објекти се ретки и сигурно некој нема да ве контактира вас и да чека на ваша одлука, кога истиот објект кој што е со атрактивни карактеристики може во секое време да го издаде на некоја друга исто така сериозна компанија, пример продавница за бела техника, спортска обложувалница и сл.

  Исто така морам да кажам дека членката @bim00 е во право.
  Како е можно да не го имате земено во предвид Штип, град кој во моментот е најголем студентски центар после Скопје?
  Дали сте свесни колкав пазар би пропуштиле?

  Се надевам дека грешам, и дека ќе ме демантирате со проширување на вашиот ланец маркети во блиска иднина, но некако не ми е верно сето тоа.
   
  На crazylady, kate21, kolovoz и 4 други им се допаѓа ова.
 14. softy1

  softy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Женски
  :hai: Сакаме и во Битолаааа :makeup: Поскоро! :^)
   
  На Cat.G му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Во Скопје,кај се наоѓа дм маркет?
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Имаш во Сити Мол, Гратски трговски, Веро Центар, Тафталиџе кај Верото, Градски ѕид кај книжарите, Бит пазар, мислам дека и во Капитол има ДМ
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  -25% попуст на козметиката Катриц. Е браво, мило ми е кога некоe мислење ( мое ) се зима во предвид на форумов.
   
  Последна измена: 29 ноември 2014
 18. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  97.201
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со @sesilija дека интересот ви е насочен е само кон Скопје,ете го спомнувате и Тетово.А што е со Куманово?Кога сме кај Тетово мислам дека тука се некаде во оддалеченоста.Куманово неоправдано е запоставен баш поради близината со Скопје (no hard feelings) а сигурна сум дека би имале доволно промет.
  А што станува со на пример Кичево.Делчево,К.Паланка.Наместо во Скопје да трупате 10 маркети по еден во поголемите градови и подобро би функционирале ,барем така мислам.
   
  На Lella, kate21, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  @lunicka во право си до некаде, се сложувам и јас дека се се натрупува во Скопје но од друга страна и јас кога би имала свој бизнис со продажба на козметика би го отворила и би го ширела во Скопје или да речеме Тетово, Битола, Охрид друг град не би ми паднал на памет.
  Мислам градовиве во источна Македонија се мали пазари со ниска куповна моќ. Не се прави бизнис од ситници, Крива Паланка колку жители има, а колку би го чинело ДМ да отвори продавница, да плаќа кирии, да ја носи робата до таму еднаш неделно. Видовме и една моќна компанија како Тинекс дека ги затвори сите дрогерии настрана од Скопје. Велес, Струмица, Прилеп и незнам каде уште имаше...
  Куманово има едно Космо и доволно му е за тој пазар, треба да се мисли на економската исплатливост не само на желбите на купувачите. Искрено не верувам дека се исплати да се отвори дрогерија во другите помали градови.
   
 20. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  6.150
  еве јас да пишам што е со Велес, Кавадарци...централна македонија
  По мое мислам дека ДМ треба да има барем во секој регион по еден. Цените на нивните производи им се далеку поефтини од производите што ги има во Космо или пак во друга дрогерија. Па затоа мислам дека ќе им се исплати.
  пр. Еве конкретно за Кавадарци имам колешки од факултет ( моментално еден од подобро развиените помали градови во централна Македонија, скоро повеќето од граѓаните се вработени поради новите фабрики ) кои реално преку две недели доаѓаат во Скопје првично само за купување на козметика. Редовно ги известувам за попустите, а дополнително понекогаш им ги купувам производите што се на попуст ако неможат да дојдат баш таа недела.
  Или пак во Битола или Гевгелија каде што пак дополнително врие од Грци скоро секој викенд. Сигурна сум дека овде ќе имаат одлична заработувачка.
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Mrs.Bass, Ivy89 и 3 други им се допаѓа ова.