dm маркети во другите градови низ Македонија

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од kate21, 10 ноември 2014.

 1. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  Честитки за велешанки, јас се надевам за Прилеп (обожавам да работам покрај козметика) :D ама и Битола ми одговара како купувач често сум таму (fingers)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.547
  Допаѓања:
  17.576
  Пол:
  Женски
  И јас сакам Битола :D време е јас мислам, сигурна сум дека ќе има промет ;)
   
  На softy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  6.645
  Пол:
  Женски
  Сакаме во Кавадарци, штета што нема ваква продавница тука. Незнам уште на кој не му го кажав подарокот од ДМ, сите останаа со подзината уста и за прозиводот и за мирисот, зошто во Кавадарци ги нема овие производи. Си меркам производи, и кога ќе одам во Скопје дефенитивно ќе ве посетам. :)(hollest)
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ivy89

  Ivy89 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  1.038
  Пол:
  Женски
  го следам ова некое време и без срам ќе се изјаснам дека ако не беше фемина јас немаше да знам за ДМ, сум идела Скопје, може и покрај него сум поминувала ама трт,:$:D не сум забележала па нека извини.
  Ми се чини се примамливо, не ги познавам ниту производите (а ме интересира се што е за коса искрено) па ете НАГЛАСУВАМ повелете и во Гевгелија, мислам дека би успеало, кој не бил и не знае Гевгелија напредна вака или онака, и :nod: прва ќе се пријавам за работа :D ииии онда то :):)
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  Ајдее во Охрид очекуваме некое продавниче макар мало :lol:неможам никаде да најдам производи Balea а многу ги сакам ;(
   
  На anakonda88 и ancebanance им се допаѓа ова.
 6. ancebanance

  ancebanance Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно Охрид треба да добие свој ДМ, макар како што кажа GossupGirlxoxo нека е и некое мало продавниче, ветуваме голема потрошувачка :))
   
  На lovemme и GossupGirlxoxo им се допаѓа ова.
 7. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Ни треба една во Прилеп .. :inlove::inlove:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  И во Струмицаа :):nod:
   
  На Love86, Sweety55, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. G.VELES

  G.VELES Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  dali e zavrsen konkursot? bi sakala da konkuriram za rabota samo malku kasno sum izvestena dali moze sega da se podnesat dokumenti? a mnogu bi sakala da bidam del vo DM marketot vo Veles
   
 10. G.VELES

  G.VELES Нов член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Bi sakala da prasam dali moze da konkuriram za rabota vo DM marketot vo Veles? malku sum kasno izvestena inaku porano bi konkurirala ...bi sakala da sum del od DM marketot vo veles ... ako moze ke vi gi pratam potrebnite dokumenti... vi blagodaram odnapred
   
 11. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Дури сега гледам и ми ја разубавивте вечерта ^_^^_^ . Од сите градови баш Велес :o, што да не претерам нема една нормална парфимерија :D . Секоја чест, ова е полн погодок ^_^ очекувам со нетрпение :makeup:
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.336
  Допаѓања:
  7.234
  A во Велес кога ќе се отвори ?
   
 13. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Доколку се оди по план :), отворањето на нашиот нов продажен објект ќе биде на 26.02.2015.
   
  На crazylady, lovelygirl39 и Sw3et.Ang3l им се допаѓа ова.
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.336
  Допаѓања:
  7.234
  Чекаме сега уште во Прилеп да се отвори :)
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.547
  Допаѓања:
  17.576
  Пол:
  Женски
  и Битола :)
   
  На Marina89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  На Lella и Sweety55 им се допаѓа ова.
 17. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  3.324
  Ај ако може еден и во Куманово ;)
   
 18. 08080

  08080 Нов член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo bi sakala da znam dali veke e napraven izborot na vraboteni vo Veles ili seuste imame sansi da dostavime cv i da bideme povikani na intervju. Odnapred vi blagodaram za odgovort.
   
 19. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Здраво, првиот круг од интервјуата е веќе завршен. Понатаму на интервју ќе бидат повикани само оние кои се влезени во потесен круг.
  Со текот на работењето доаѓа до промени, потреба од проширување на тимот и слично. Би било добро сепак да ни доставиш твоја биографија, по потреба ќе бидеш сигурно контактирана. Убав ден
   
 20. dushiche

  dushiche Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  246
  И во Κуманово ве очеκуваме. Сепаκ голем гρад сме, ќе имате успех.