dm маркети во другите градови низ Македонија

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од kate21, 10 ноември 2014.

 1. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  22.969
  Пол:
  Женски
  Ве покануваме во Прилеп. Недостига маркет од Вашиот профил
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден поминав покрај новиот ДМ во Велес, преубаво е, преголемо .. неможам да дочекам да се отвори.

  п.с. @dm drogerie markt ве молам известете не за точниот ден на отворањето :*
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  На претходната страница имаат напишано дека доколку се' оди по план, отварањето ќе биде на 26ти февруари.
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Драги наши, дефинитивно потврдуваме.
  Отворањето во Велес ќе биде во четврток 26.02.2015 од 09 часот.
  Исто така ве информираме дека на денот на отворање покрај големи ценовни поволности и попусти, во период од 17 до 18 часот на каса ќе имате можност да ве услужи пејачот Мики Секуловски а прометот направен во тој период ќе биде дониран во Општата болница во Велес.
  Ве очекуваме на заедничко дружење :)
   
  На Love86, Umbrella22, b.u.tt.e.r.F.L.Y и 9 други им се допаѓа ова.
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.294
  Допаѓања:
  28.339
  Пол:
  Женски
  @dm drogerie markt Почитувани, може ли да ја откриете локацијата?
   
 6. Bajaderka

  Bajaderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  339
  @poenta во ВеМол ќе бидат (поточно во поранешниот Тедико маркет во НА-МА)
   
  На Sw3et.Ang3l и poenta им се допаѓа ова.
 7. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Така е :)
  Локацијата е ул. Маршал Тито бр.1 - старата стоковна куќа или сега познато како Vemall
   
  На nice-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Драги наши,
  со огромно задоволство ве известуваме дека во четврток на 26.02.2015, од 09 часот, ја отвораме нашата прва продавница во Велес, ул. Маршал Тито бр.1- Vemall, Стара стоковна куќа.
  На денот на отворање ви приредивме:
  -50% попуст на одредени производи
  -30% на Nivea производите
  -во период од 14 до 17 часот забава за најмладите со facepainting во придружба на Мики Маус и уште многу други ликови од цртаните филмови :)
  - за секоја сметка ви доделуваме dm советник за правилна нега на лице

  Во период од 17 до 18 часот на каса ќе ве услужи пејачот Мики Секуловски, а прометот направен во тој период ќе биде дониран во ЈЗУ Општа болница во Велес.

  За повеќе информации посетете не на
  www.dm-drogeriemarkt.mk
  www.facebook.com/dm.Makedonija

  Letak-za-otvaranje_2015_fevruari_fin(k)-1.jpg Letak-za-otvaranje_2015_fevruari_fin(k)-2.jpg Letak-za-otvaranje_2015_fevruari_fin(k)-3.jpg Letak-za-otvaranje_2015_fevruari_fin(k)-4.jpg
   
  На Sw3et.Ang3l, lovelygirl39, Giovanna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  22.969
  Пол:
  Женски
  Се уште ли нема најава за Прилеп?
  ?? Луѓе една нормална продавница од ваков тип нема... Уште ли шампони и кремови да порачуваме од други градови ко од странство да ни носат... :(:(:(
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  И ние би сакале што поскоро да отвориме наши продажни објекти и во Прилеп. Постојано сме во потрага по нови локации во повеќе градови низ Македонија. Доколку имаш информации за некоја локација која се издава во Прилеп можеш да ни ги пратиш на marija.miloseska@dm-drogeriemarkt.mk или директно преку формуларот поставен на веб страната
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/
  Така ќе ни помогнеш што поскоро да дојдеме и во твојот град :)
   
  На crazylady и victoria им се допаѓа ова.
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  ДМ нема да е лошо да може да се купува и online има многу девојки што не се од Скопје или Велес а ги обожаваат производите на Balea..:angel:
   
  На Ygritte, joy1, BloodElf и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Deniel23

  Deniel23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  Ве чекаме во Кавадарци. Сите Кавадарчанки знаат за вас и редовно купуваат од вашите производи. Ако отворите во Кавадарци, ете јас си земам за обврска да ве изрекламирам :):):):)
   
 13. love-14

  love-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  чекаме и во куманово,кумановчанки обажаваат шминки дотерувања и такви работи :D:lol::sun::makeup:
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.324
  Допаѓања:
  11.989
  Пол:
  Женски
  И во велес отворија ама незнам дали ќе биде за долго време отворен, се си мислам дека нема дека ќе го затворат :D
   
 15. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.559
  Допаѓања:
  3.313
  @dm drogerie markt Почитувани имате ли во план да отворите и во Куманово, имате преубави производи кои редовно ги користиме, ама мора нели да одиме во Скопје за да се снабдиме со истите?
  За разлика од конкуренцијата имате многу поубави и поефтини производи.
  Повелете, Ве чекаме! :* ;) :hai:
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.026
  Допаѓања:
  91.534
  ДМ затоа што редовно ви оставам доста пари, мислам дека е редно време да ме почастите со едно вредно пакетче алверде, вака нескромно, ама од се по малце и по нешто да се порадувам за својата лојалност :D
  Какви-такви, јас не ги одминувам никогаш и ... си оставам парички, особено на алверде, за лице линијата со роза плус гелот со алги за миење лице, а се останато како ми дојде се частам со млека за тело, путери и масла. Јас се уште не сум нашла нешто што нечини.
  И да ве замолам да си ја обновите декоративната козметика од алверде. Искрено, баш таа може да се мери со други органски, вегански и не знам веќе какви декоративни козметики. Проверено и докажано.

  И ако ви подзамирисуваат производите од оваа колекција драги феминки, тоа значи дека не ги чувате на константна температура.

  Ау да, и прехранбените производи тук и таму. Тоа пестото ме бендисува и кремот.
  И Фрош средството од лаванда. Би се мачкала со него од што ми мириса пријатно.
   
  На dm drogerie markt и Annath им се допаѓа ова.
 17. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Драга наша, секако дека и Куманово е дел од нашите идни планови. Постојано сме во потрага по нови објекти како во Скопје така и во останатите градови во Македонија. Доколку имате информации за објект кој се издаава во Куманово можете да го пополните формуларот и да ни помогнете да го донесеме dm и во вашиот град :)
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  5.171
  Пол:
  Женски
  @dm drogerie markt Isto taka ova vazi i za Bitola vtor grad po golemina e vo drzavata mislam deka e zalosno sto do sega nemate otvoreno kaj nas market,se nadevam deka seriozno ke razmislite deka e vreme gradot na konzulite da dobie vakov market...
   
  Последна измена: 20 април 2015
 19. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Се согласуваме и навистина би се радувале да отвориме наш продажен објект и во Битола.
  Еве го уште еднаш и формуларот со услови кои една локација треба да ги поседува за да може да биде нареден dm продажен објект http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/
  Се надеваме дека наскоро ќе имаме прилика да бидеме поблиску и до битолчани :)
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  Само да изразам благодарност и поддршка за постоењето на ДМ маркетот во Велес, на едно место имаш се, цените се пристапни, персоналот услужлив, и од таа причина не верувам дека ќе се затвори :) Go go DM :D
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.