dm маркети во другите градови низ Македонија

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од kate21, 10 ноември 2014.

 1. RiceBunny

  RiceBunny Нов член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo Dm marketi...sakav da ve prasam dali ste zainteresirani za otvaranje na prodavnica vo Kicevo?
   
 2. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драга наша, секако дека и Кичево може да биде град во кој би се отворил наредниот dm маркет :)
  Доколку имаш информација за локал кој се издава, а ги исполнува условите кои треба да ги поседува можеш да ни пратиш информации пополнувајќи го формуларот
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/

  Те поздравуваме.
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.636
  Допаѓања:
  49.445
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е јасно - зошто чекате некој да ви бара локација ако сакате да се проширите во други градови? Па да земам да проверувам дали локалот кој го предлагам исполнува услови... не ми паѓа на памет.
   
  На baby-star, mims-89, anni93 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Тоа го зборев уште на почетокот на темата. Кога ќе го видам нивниот одговор на ова прашање (овде или на фб) почнувам да превртувам очи- некој си прашува кога ќе отворат во неговиот град, а тие веднаш му праќаат линк и му велат да им помогне да најдат објект со сите потребни карактеристики |(:headbang:.
  Ептен несериозно и непрофесионално ми делува ваквиот потег.
   
  Последна измена: 22 април 2015
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драга наша, погрешно не разбра или можеби и ние погрешно се обративме:). Како дел од нашата структура постои посебен сектор кој се бави исклучиво со пронаоѓање на нови локации на територија во Македонија. Формуларот постои за официјални дописи од закуподавци кои располагаат со одредени објекти, а истиот секогаш го комуницираме со нашите потрошувачи, фанови и пријатели на сите наши канали поради можноста било кој вас да се најде како посредник во пронаоѓање на нова локација и поради честите прашања каде да се обратат за да достават вакви информации. Никако не ни е намера да било кој од вас тоа го свати како обврска или очекување на dm, повеќе е само за информација :)
   
 6. happiness!

  happiness! Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Bas bi sakala dm vo bitola :)
  Posebno sum zaineresirana za proizovi na alnatura ,mozebi imate zastapnik vo bt a jas da ne znam?
  Pozdrav
   
 7. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Единствен застапник на Alnatura за сега е dm.
  Се надеваме дека наскоро ќе имаме можност да отвориме наш продажен објект во Битола и на тој начин ќе иамте можност да ја користите органската храна од Alnatura и останатите добавувачи.
  Убав ден
   
 8. queen13_

  queen13_ Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  сакаме и во Куманово :D:cash:
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.636
  Допаѓања:
  49.445
  Пол:
  Женски
  Не знам дали било поставено прашањево поназад.

  Зошто не отворите веб страна за онлајн купување?
   
  На Umbrella22 и Hipica им се допаѓа ова.
 10. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Здраво, за сега само само во dm Австрија е застапена понудата за online купување.
  Во наредниот период сигурно нивното искуство ќе биде пренесено и во останатите dm земји, па постепено сите ќе имаме можност ова како можност да им го понудиме на нашите потрошувачи :).
  Ти посакуваме убав ден
   
  На victoria и LivingGlam им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Дaли ќе имa вo Штип или веќе имa?
   
  На shushu му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Сеуште немаме отворено dm продавница во Штип, но се надеваме дека многу наскоро ќе имаме прилика да дојдеме и во вашиот комшилук :l:.
  Доколку имаш информација за слободен локал кој би ги исполнувал условите да биде нов dm локал би можела да ни пратиш информации на следниот линк и да ни помогнеш да го донесеме dm и во Штип :)
  http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/dm_filialen/dm_expansion/
   
 13. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  123
  Мислам дека дефинитивно треба да ве има во Струмица. Се надевам дека сите струмичанки на форумот ќе се согласат со оваа!!!
   
  На vrapce.b, *цветче*, L-a-d-y-Bug и 4 други им се допаѓа ова.
 14. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  И ние се согласуваме :). Работиме на понатамошно проширување на продажната мрежа на dm, би се радувале доколку токму Струмица биде наша наредна локација. Те поздравуваме, убав викенд.
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 15. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.974
  Допаѓања:
  5.714
  Еднo прaшaње дo Дм!
  Дaли сaмo сaкaте дa се прoширите и вo други грaдoви или веќе рaбoтите нa тoa, бидејќи еве скoрo некoлку месеци сaмo oдгoвaрaте декa би сaкaле дa се прoширите, нo ништo oд тoa?!
   
  На Love86 и victoria им се допаѓа ова.
 16. gumicka

  gumicka Активен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  а во Кавадраци ?
   
  На dm drogerie markt му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  1.642
  Срамота е да нема ДМ во вториот најголем град во Мк - Битола :) Побрзајте со маркет кај нас битолчанки нестрпливо чекаат! :clap:
   
  На softy1 и dm drogerie markt им се допаѓа ова.
 18. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.118
  Пол:
  Женски
  Ajde vo Strumica.Ve cekam veke dolgo ne samo jas tuku ima mnogu zainteresirani. :clap:
   
  На *цветче*, dm drogerie markt и Love86 им се допаѓа ова.
 19. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  Драга наша, секако дека работиме на тоа бројот на продажни локации на dm да го зголемиме, како во Скопје така и во останатите градови во Македонија.
  Оваа година прославивме 3 години во Македонија. За овие 3 години ние сме среќни што бројот на отворени продажни локации изнесува 9. Од вкупно 9, 7 продажни локации се во Скопје но успеавме да направиме своја експанзија и во другите градови со отворање на 1 продажен објект во Велес и 1 продажен објект во Тетово.
  Со истиот интензитете продолжуваме и понатаму, се поблиску до сите наши потрошувачи :)
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Битола ве чека!!!! :handshake: