dm маркети во другите градови низ Македонија

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од kate21, 10 ноември 2014.

 1. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  1.419
  Ајдееееееее, утре се отвора во Штип! =)
   
 2. DaniDivine

  DaniDivine Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали е вистина дека ќе се отвара ДМ маркет во Битола? Поточно некаде во Нова Битола?
   
 3. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Дали сте приметиле колку се краде во дм? Еднаш купив фарба за коса, но во кутијата немаше фарба. Другарка купува некои таблети, кога стигнала дома видела дека фали една лента.. Често пазарувам таму и се повеќе приметувам. Пред некој ден во продавницата во сити мол видов отворени секојдневни влошки и пола беа извадени.. Исто имам слушнато и дека парфемите ги вадат од кутија и ги крадат. Ова е страшно какви луѓе постојат, но не разбирам како покрај толку камери успеваат ..
   
  На Агнес :D му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ghost21

  ghost21 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2017
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  знае ли некој која цена е оваа палета во дм?
   

  Прикачени фајлови:

 5. Quincy

  Quincy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  3.023
  И јас така слушнав :)
   
  На DaniDivine му/ѝ се допаѓа ова.
 6. softy1

  softy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  @DaniDivine @Quincy баш денес стигна инфото до мене:*::) Ќе се отвора во средната стоковна куќа Марди, ама кога поточно, не знам.
  Одвај чекам:)
   
  На DaniDivine и Quincy им се допаѓа ова.
 7. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  4.572
  Пол:
  Женски
  305 денари на попуст се.
   
 8. Holy Asian Jesus

  Holy Asian Jesus Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Јас па цело време мислев дека dm маркети се за храна и пијалоци (facepalm)
   
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.356
  Допаѓања:
  1.592
  ДМ конечно и кај нас во Битола, па редно време беше навистина.. Сега кога ќе ви навалиме :D:clap:
   
  На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pea

  Pea Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  Кога ќе има во Струмица?
   
  На Floral979 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Floral979

  Floral979 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дали е вистина дека ДМ ке се отвара во Струмица?
   
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.004
  Допаѓања:
  109.118
  Прв пат слушам.
  Од каде оваа информација?