dm на Фемина: консултации, подароци, рецензии

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

 1. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.887
  Пол:
  Женски
  Не само тоа, на Essence штандот е постоjaно празен, а за limited колекции не ви ни текнува.
   
  На stevemila, joy1 и Nausicaa им се допаѓа ова.
 2. kroasan

  kroasan Активен член

  Се зачлени на:
  5 март 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Nekna bev vo dm kapistec popladne da proveram dali donesile od crnata maska, i prodavackata rece gi donesile, no bez dozvola ne mozele da gi pustat na prodazba. Pa utredenta na pauza od rabota, kaj 12 casot, otidov do dm i mi kazaa deka se potrosila. Tolku malku nosat na broj, ili nema ogranicuvanje kolku na broj ke kupat lugjeto? Ili prodavackite za sebe i svoite bliski si gi drzat? Zar tolku ima lugje slobodni pa se da snema uste sabajleto?
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.146
  Допаѓања:
  235.014
  Пол:
  Женски
  На Nausicaa и LollySky им се допаѓа ова.
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  2.956
  Пол:
  Женски
  Konkretno za crnata maska nosat paket od 100 pakuvanja , i normalno ke se potrosi koga eden kupuvac zema po 10-15 kesicki . Jas ne razbiram zosto se tepate za taa crna maska , sto e tolku efektivna ?
   
  На koritsaki, Agatha, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Го има ли ова руменило на Алверде некаде и која му е цената?
  topvisual_alverde-data.jpg
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Kako izgleda pakuvanjeto na crnata maska, ako moze nekoja da stavi slika?
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.975
  Допаѓања:
  82.995
  Пол:
  Женски
  Мислат дека остранува црнки а уствари ти е исто како депилација на лице.
  После попови ќе станат.
   
  На koritsaki и black-angel им се допаѓа ова.
 8. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.887
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На martinameli и ton4ica им се допаѓа ова.
 9. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  624
  Ја има ли некој пробано новата четка за коса да сподели мислење?
   
 10. navyforever

  navyforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Девојки ја зема ли некој црната маска за црнки да каже дали е добра или не? И што користите после маската за затварање пори?
   
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.876
  @navyforever Јас за црнки би ти го препорачала овој гел од Авон. Кога го мачкаш е како гел, поцврста бледо сина текстура, го оставаш 20 мин. и потоа тој се зацврстува како силиконска маска, буквално како лепак кој потоа го отстрануваш полека во еден потег.
  [​IMG]
  Нешто вака: Притоа на огледало можеш да забелешиш, пред да го тргнеш како ги обележило сите точки, а дури и кога ќе го тргнеш, на лентата си стојат извлечените црнки, што се воочливи и оттука ја гледаш и неговата ефикасност :)
  [​IMG]
   
  На SV1911 и navyforever им се допаѓа ова.
 12. navyforever

  navyforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Фала цуц одма проверувам дали го има :)
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  388
  upload_2016-11-16_13-1-41.png
  upload_2016-11-16_13-2-20.png
  Сите за препаративна и декоративна козметика сте се распишале. Јас сум презадоволна од влажните тоалетни марамици од ДМ како и од тоалет папирот. За разлика од нашите брендови на тоалет овој е компактен и трае подолго (зафрканции од типот "ќе те видам ако закачиш дијареа" се добредојдени:))
  Пакет од 8 ролни трае 3 недели кај 4 члено семејство.
  Друга работа што ме иритираше кај останатите тоалет хартии е леснотијата со која се распаѓаат уштр пред да завршат работа. Оваа хартија може да се користи во итен случај за бришење плочки и огледало затоа што не се распаѓа веднаш во допир со течност.

  Препорачувам
   
  На SV1911, Giovanna и joy1 им се допаѓа ова.
 14. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.939
  Пол:
  Женски
  За информација стигната е новата колекција mamu_bc.jpg

  Нешто за свеки ,нешто за мене
  4.jpg
   
  На SV1911, ivancekitty, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  2.594
  Пол:
  Женски
  Го има ли ова кај нас и која цена е?
  Читав по интернет дека било пена за благи локни по косата.Имате користено?
  @Mishela @koritsaki @joy1 @buba4e89 @Rose96 помош? Вие сте по овие работи :)
  4010355998583-727411_org.800x600w.png
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.146
  Допаѓања:
  235.014
  Пол:
  Женски
  @Quuen jas go nemam videno ama i ne koristam vakvi rab ,pa mozebi zatoa
  Inaku slobodno pisi im na fb poraka ke ti odgovorat kade i po koja cena go ima:)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.279
  Пол:
  Женски
  Се молат ДМ да донесат повеќе есенцијални масла. Пред извесен период имаше и со мирис на колачиња, мирис на јаболко и цимет и слично. Сега само од еукалиптус и од цимет, евентуално.

  Фала однапред.

  П.С. Според каталогот не е така, ама да прашам за секој случај, дали планирате оваа година повторно да ги ставите маскарите на Мејбилин на попуст? Лани колку што се сеќавам, цела недела сите маскари на Мејбилин беа намалени, а сега забележувам дека е само сината и розевата, ако не се лажам.
   
  На koritsaki, joy1 и LollySky им се допаѓа ова.
 18. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  6.345
  Си купував фарба за коса во ДМ, па на каса ми текна да прашам дали имаат нешто против електрицитет на коса, касиерката ми рече имале некој препарат од Балеа...ме интересира дали некоја од вас користела нешто такво, дали е ефикасно и која е цената?
  Мислев дека само од џемпери ми се разлетува...ама не било така :|
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има користено лосионов и може ли да ми кажете повеќе за него?
   

  Прикачени фајлови:

 20. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Го има овој шампон во тукашниот ДМ?Сте го користеле, како сте задоволни?:)
  review-alverde-coffein-shampoo-L-MQXxA-.jpeg