Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

dm на Фемина: консултации, подароци, рецензии

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

 1. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.888
  Пол:
  Женски
  Го има, го имам користено, убав е, добро ја мие косата и дава нежен мирис и сјај ама ништо посебно не осетив разлика во смисла да ми ја ревитализира косата, да ја направи побујна или да го поттикне растот. Сеуште ми е фаворит тој од бамбус за волумен, овој ми е на второ место од Алверде :)
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  9.699
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу Лоли.:hug:
  Секогаш си тука да ме оправаш кога треба.:wasntme::lol:
  Јас до сега го користев Алпецин ц1,па овој ми се виде сличен ама веќе немам толку проблем со косопаст како есента, па сакав да ја пробам оваа варијанта, битно ми е да е без силикони.:)
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.888
  Пол:
  Женски
  Нема на што, мило ми е кога можам да помогнам со некое свое искуство :)
  И јас имав проблеми со косата па пробував секакви варијанти. Во секој случај апсолутно најдобри ми се покажаа шампоните на Алверде, и ги користам уште од кога дојдоа во Македонија.
  Ако не ти е проблем што е машки, пробај го и машкиот шампон на Алверде. Јас лично мислам дека косата не знае дали е машка или женска, едноставно некој производ или ти одговара или не ти одговара :D
  Oвој шампон има многу убав состав, содржи пиво(кое го храни коренот како извор на б комплекс витамини), морска сол, екстракти од нане, рузмарин, жалфија и хамамелис, кои ја смируваат евентуалната раздразнетост на скалпот, спречуваат создавање перут и ја подобруваат циркулацијата на главата.
  Машките се секако склони кон мастење, перут и опаѓање на косата, така да претпоставувам дека и формулава на шампонов е направена за да го спречи тоа, а и многу свежо мириса.
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Summerlove@2016

  Summerlove@2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Има ли некоја маска за лице или некој друг производ кој помага за справување со акните на лице,а и некој шампон или маска која помага за побрз раст на косата? И по која цена се движат?
  Ви благодарам однапред :):*
   
 5. WinterGirl16

  WinterGirl16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  649
  Дали во dm случајно продаваат црна маска за лице онаа која помага за црнките?
   
 6. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.221
  Пол:
  Женски
  Има на Балеа, 59 денари
   
  На WinterGirl16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Ве молам @dm drogerie markt што е можно побрзо да донесете поголем дел од декоративната козметика на Алверде!! Посебно пудрите :D
   
 8. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3046.JPG
   IMG_3046.JPG
   Големина на фајлот:
   347,3 KB
   Прегледи:
   39
 9. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  14.873
  Пол:
  Женски
  Има ама не помага:)
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  13.039
  Screenshot_1.png
  Сте ја пробале мицеларнава? Ја бива? При крај ми е, па да знам дали да експериментирам со оваа или да си ја земам истата :)

  А, да ако може и trend it up да донесат.
  [​IMG]
   
 11. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Дали ги имате пробано хеланките или мидер незнам точно што за целулит и завојот исто така?
   
 12. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  14.873
  Пол:
  Женски
  Сончевата козметика на Алверде каде ја има ?
   
 13. Selest

  Selest Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  Го има ли некој користено серумов со ВитЦ?
  18882024_808091809355805_5317485060876289776_n.jpg
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ThatKind

  ThatKind Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Ја имате ли маскарава , dark brown?
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_9013.PNG
   IMG_9013.PNG
   Големина на фајлот:
   837,3 KB
   Прегледи:
   15
 15. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  7.643
  Мислам дека мислењето е соодветно и за оваа тема. Најново од дм имам купено мицеларна вода на Alvedere ама не ми е испробана.
   
 16. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  2.524
  Пол:
  Женски
  upload_2017-9-5_20-42-9.png

  Дали добро обликува локни?
  Го користев ваквиот шампон и не беше лош..
  Ако не ова, предложете ми нешто друго за локни.
   
 17. Мариаа.

  Мариаа. Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  3.585
  Пол:
  Женски
  Ова ти е супер, јас го користам долго време, и сум доста задоволна.
   
  На boo3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dea.

  dea. Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Во кој dm во Скопје може да се најдат тестери на пудрата wet&wild photo focus?