1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

dm на Фемина: консултации, подароци, рецензии

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

  1. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.725
    Допаѓања:
    3.366
    јас пак воопшто не влегфувам во продавницата на бит пазар не од продавачките туку од обезбедувањето, секој што ке влезе таму он го бележи како крадец па така да додека човек да проба нешто он му виси на глава. Во трговски ми се најфини и најчесто таму пазарам. И не знам како може тоа без тестери да се купува, па немам одвише да фрлам пари посебно за пудри а да не ми се погоди бојата, пудра мора да има тестер. фала богу дека нема маскара да ставам на очи, ама сакам да ја видам четкичката каква е, исто за кармините сјаевите ставам на рака да ја видам нијансата, веднаш потоа се бришам ништо страшно. Како и да е не се купува од око ништо, особено пудри , коректори и сл.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Carlibel

    Carlibel Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Јас како што знам во странство, ако прв пат купуваат некој производ и до сега не го испробале на себе, фино лепо бараат тестер за да го испробаат дома и верувам најчесто за пудра (уште ја неам најдено вистинската нијанса и имам фрлено многу пари на пудри кои не ми одговараат) затоа што на светлото во продавницата неможе убаво да се процени дали одговара пудрата (дали се совпаѓа со вратот). Кај нас крадат, забрането било, немало... Во секоја парфимерија и маркет како што е ДМ мора и треба да има тестер, не такви како што има сега зошто така сите ќе ги испозимаат а не дека им требаат туку едноставно таков народ сме, треба да има тестер во мала количина колку за една до две употреби од производот. Сега сакам да купам нова пудра и се плашам дека пак нема да си ја погодам бојата сите некако ми се или розевкасти или темни. ДМ мислам дека треба да почнете да давате такви мали примероци или тестерите во поголема амбалажа да ги продавате по многу ниска цена.
     
  3. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.767
    Пол:
    Женски
    Решив да им дадам уште една шанса на ДМ, сепак едвај чекав да донесат Катрис и влегов во Сити Мол, тестери немаше сеуште, но среќа од тоа што сакав па имаше и ми одговараше, не земав се, ми требаше мус, камуфлажер и пудра а земав само камуфлажер, ми здосади од Арт Декото па сменив. Морате да поработите и на повеќе вработени, многу малку вработени имате, во Недела, гужва невидена, во продавница имате само една продавачка која трчаше како неарна, магацин, каса, продукти бара :drunk:
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  4. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Дали ние што ја освоивме првата награда имаме право да пишуваме рецензии и за други производи или тоа не е дозволено? :)
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Јас го користив гелот за туширање Purple Kisses, и воопшто не сум задоволнa.
    Кожата дополнително ми ја сушеше, и никаков мирис не се чувствуваше.
    Дефинитивно е производ кој не би го купила повторно.:) IMG_20141210_144820.jpg
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасна една работа,или не прочитав можи добро,кога ставме на некој призвод ми се допаѓа колку време се чека за да се види дали сме извлечени?се оди на самата тема каде што го лајкнавме производот?
     
  7. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    Дали сте користеле силиконски од Балеа,колку сте задоволни ??
     
  8. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Од денеска започнуваме со поделба на подароците и веданш ќе стартуваме со нови. Прати ја темата за кој производи си ставила лајк , на секоја тема посебно ќе бидат приложени добитниците.
    p.s. ти посакуваме среќа :)
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Драги феминки, со огромно задоволство сакаме да ви најавиме дека наскоро и Велес ќе го добие својот dm :).
    За конкретни информации кога точно ќе биде отворањето ќе мора да продолжите да не следите, засега ве дрижме во неизвесност ;).
    Она што е сега важно е дека бараме зајакнување на нашиот тим!
    Отворени се огласи за нови работни позиции во Велес, за кои можете да аплицирате на следниот линк http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/zaposlenje/otvoreni-konkursi/
    или на е-маил адреса info@dm-drogeriemarkt.mk.

    Огласите ви ги доставуваме и како прикачени фајлови.

    Однапред се радуваме на новите колеги :)
     

    Прикачени фајлови:

    На sesilija, ceca-1, kate21 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира дали ќе го има ова, барем мене ептен ми одговараше.
     
  11. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Секако, зошто да не :) Рецензии за сите производи кои сте ги пробале се добредојдени :)
     
    На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Дали планирате да подарувате производи од Алверде?:)
     
  13. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Во темата Крема за лице видов дека една феминка го фалеше овој серум
    155635698250e884c3cbf47.jpg
    Па ме интересираше дали го има за да го купам.Исто и за кремата од таа линија.
    P1010033.JPG
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      6,7 KB
      Прегледи:
      11
  14. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.999
    Допаѓања:
    279.389
    @Salome јас ја имам користено кремата. Одлична е за сува кожа и дава солидна влажност на истата. Не би ја препорачала за места кои веќе се иритирани и настанало црвенило или првут, тука може да предизвика дури и печење бидејќи е потребна друг вид на крема за дополнително осетлива кожа, не како оваа за кожа на која и е потребна хидратација.
    Но за овие зимски денови за секојдневна употреба пружа добра заштита.
    Серумот истотака нуди лесна конзистенција која не само во летните денови туку и зимно време е доста пријатна. Се чуствува освежува на кожата кога се нанесува на истата без да остави траги. Пумпицата истотака практична за употреба.
    Пријатен после пилинг а потоа би било препорачливо дневната крема за овие зимски денови.
    Од мене (y) за производите. Се надевам ги имаат.
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Јас имам мрсна кожа немам сува но овој период си ја чувствувам некако дехидрирана, тука времето е многу променливо еден ден врне дожд и е облачно, еден ден пече сонце плус во комбинација со ветар и смог=смрт за кожата.
    Видов дека Џована во темата Крема за лице го пофали серумот дека е погоден за сите типови кожа, па него ќе го порачам да ми го донесат бидејки стварно ми треба.Сепак ти благодарам.:)
     
  16. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Salome случајно ја отворив темава па прочитав дека си прашала. Инаку ги има и воопшто не се скапи. Серумот е околу 250 денари, а кремата е околу 210 ден.
    Навистина имам читано добри коментари за нив по интернетов, ете и danicap има позитивно искуство се надевам дека и тебе ќе ти се погодат ако ги купиш. Не сум ги користела да кажам од свое искуство, но планирам и јас да земам нешто од таа колекција.
    Кремата сепак мислам дека ќе ја оставам за на малку повисоки температури, но серумот ќе го купам наскоро.
    Па пиши како ќе бидеш и ти задоволна кога ќе ги пробаш :)
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Imaat dosta dobri proizvodi,naskoro planiram da gi posetam i da si zemam nesto a se nadevam da si dobiam i podarok :)
    Inaku sakav da kazam edno bravo za niv,na pocetok misliv deka e edna reklama, deka nema da si stojat na zbor da bidat del od forumov koj e najaktiven vo mak,bravo se nadevam ke prodolzat da ne druzaat :)
     
  18. dm drogerie markt

    dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    3.475
    Balea кремот за тело од кокос го нема повеќе :(. Уште не сме сигурни дали овој производ во блиска иднина ќе пристигне повторно.
    Од овој тип на креми за тело сега го имаме овој крем на Balea од шеа путер, со витамин Е и арганово масло.
    . bild-balea-bodycreme-sheabutter-data.png
     
  19. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира за пилингот на Алверде од кајсија и невен,долго време го немам сретнато никаде,мислев да не случајно е повлечен од продажба,но го има на официјалната страна на Алверде,зошто не може да се најде повеќе тука?
     

    Прикачени фајлови:

    На Mama25 и senza.parole им се допаѓа ова.
  20. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Веќе кога ги пробав прозиводите на Балеа за коса, редно беше да напишам една кратка рецензија.
    Прво нешто што пријатно ме изненади беше мирисот. На млекото најмногу се чувствува. Од млекото мислев дека се мрси косата, баш испадна спротивно од моето мислење. Она што е најважно е тоа што од шампонот немам перут. Се на се, презадоволна сум и од млекото, шампонот и балсамот.:)
    [​IMG]
    [​IMG]
    И да бидам искрена, криво ми е што кај нас во Кавадарци ги нема вашите призводи.
     
    На Hipica, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka, naturally и 2 други им се допаѓа ова.