dm присутен на форумот со консултации и подароци

Дискусија во 'Правила и новости' започната од Femina, 10 ноември 2014.

 1. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.395
  Пол:
  Женски
  Нели има конултации со стручњаците од ДМ.
  Кај кого да се консултирам за сите наведени произвои од @Cka ??? Сакам подароцииии:makeup:
  Мислам дека сите ќе ми требаат, а ниту еден производ од ДМ немам купено.
  Лажам еднаш купив фарба за изгорена коса, ми се бендиса бојата, џоа морков во тоа тиквата станав.
  Навистина чудно колку мизерно делуваат со она дека користат такви производи (со исклучоци), а благе везе нема.
   
 2. trlala

  trlala Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  Не сум ги користела производите на Балеа до сега, но на Интернет помеѓу корисничките има поделено мислење за нивните производи: некои велат дека се одлични, ама има и многу кои не се задоволни. Јас сум искрено пребирлива за креми, лосиони, млека за тела ама би сакала да ги пробам нивните производи. Во ДМ до сега некој не ми паднал особено во очи за да го купам. А шампони се уште посуптилна работа така што ако се навистина квалитетни како што тврдите, тоа е супер иако лично сум многу разочарана од шампони.
  Патем сега забележав дека всушност поминало многу време а наградава не е доделена.
   
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.378
  Допаѓања:
  54.676
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира Далерон, постирав во другата тема за ДМ со намера да добијам одговор и го чекам. Всушност добил некој одговор од дотичниве? Многу сум разочарана а бев навистина верен потрошувач на ДМ (wtf)
   
 4. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.395
  Пол:
  Женски
  Кој чека ќе дочека.
  Трпение спасение.:lol: :lol:
   
  На Simona809 и AngelOfArh им се допаѓа ова.
 5. dimebencov

  dimebencov Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Мој совет би било да се даде на некоја феминка неколку производи на пример за лице и по одредено време таа да направи рецензија за истите.

  Нормално ДМ,па зашто да не и други компании треба тоа да го прави на членови кои се сигурни,а не на секого.
   
  На Nausicaa, sweet-cherry и trlala им се допаѓа ова.
 6. trlala

  trlala Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  Не само рецензија обично вака туку треба малку девојките да поработат на видеорецензии и на Јутјуб. И тогаш да има на кого компанииите да доделат такви производи. Јутјуб е полн со рецензии, ама некои девојк навистина се трудат да го направат тоа.
   
 7. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  19.036
  За да поставиш видео рецензија на јутјуб треба да излезеш од анонимноста и не е во ред тоа да се бара од членови на анонимен форум. Едно е на фемина да напишеш дали шампонот ти се погодил и дали маската ти ја мрси косата, сосема друго е да се појавиш со лик и име пред цел свет (а настрана фактот што некој `душебрижници` едвај ќе те дочекаат за да те мрчат, Македонија нели..)

  Мене ми се допаѓа идеата на @dimebencov - нека се отвори конкурс на кој ќе може да се пријават оние членки која се нафаќаат да напишат рецензија, од нив (според некој критериум или случаен избор) нека се изберат неколку на кои ќе им бидат дадени продуктите на користење и после некое време девојките ќе ги објават своите впечатоци.
   
  На glittergirl, dimebencov, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. trlala

  trlala Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  Во моментов следам неколку девојки од Србија, Хрватска, Русија, Велика Британија и Америка. Тие од Велика Британија и Америка се веќе многу повеќе и не се анонимци (иако видеата од пред 5-6 години кога почнувале им се обични и аматерски). Сакам да кажам треба некој конечно да излезе од плакарот и да каже своето мислење. На крајот гледам како меѓу девојките од Србија и Хрватска постои еден убав начин на разменување искуства, тие тоа така го сфаќаат. На крајот мене лично ми помогнале нивните рецензии во одлуката дали да купам или не некој козметички производ. Треба да има повеќе размена на искуства за шминка козметика и убавина во Македонија. Ама сите се плашат од сеирџиство.
   
 9. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  19.036
  @trlala, јас се согласувам со тебе за тоа дека треба да има повеќе (и јутјуб и секакви) блогерки кај нас но ние тука првенствено правиме муабет за објавата на тимот на ДМ дека ќе се доделуваат продукти за рецензии. Да те потсетам :

  Ако ти си доволно храбра и самоуверена да излезеш пред македонската јавност и да си ја пробаш среќата како блогерка, јас прва ќе ти стиснам лајк на видеото но извини вака ама многу лицемерно ми е што префрлаш дека ете, тука сите се плашат од сеирџиство, за разлика од нашите соседи а всушност што правиш ти? Биди фраерка, скрши го ти прва мразот (или со твој зборови- излези од плакарот), исконтактирај ги дечките од Дм па предложи им ти да им правиш видео рецензии на јутјуб :)
   
  На mackica1, kolovoz и mims-89 им се допаѓа ова.
 10. trlala

  trlala Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  35
  @Nausicaa Знам дека избегав од главната тема и дека сосем за нешто др. беше муабетот.
  Патем веќе почнав да правам подготовки (се надевам дека нема некоја друга да ме зезне во меѓувреме :D и да стане прва) од технички аспект за шминка, козметика стил, начин на живеење и сл. урбан блог.
  Како што кажав ми треба време да набавам некои потребни почетни материјали, би требало за месец два да почнам. Можеби баш и заради тоа ми дојде вака да ја започнам темава. ;)
   
 11. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.370
  Допаѓања:
  19.036
  @trlala, ти посакувам среќа и успех и секако, што поскоро да го видиме твоето `првенче` :)
   
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  4.023
  ааа мислам дека ќе треба да пееме ...
  Елко, елко порасни уште две три педи за да може ДМ дарови да реди
  Ве фати Новогодишното расположение...
  Друштво ние многу сакаме подароци ама да не ве банкротираме:worried:
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.038
  @dm drogerie markt јас сакам да прашам во која тема треба да се пишуваат рецензиите?
  Би било добро да отворите една специјална тема за рецензии, да не се пишуваат и други работи за да биде попрегледно, или можеби да се пишуваат во темите за доделување на подароци, под секој подарок посебно... Незнам како имате замислено, кажете ни. :)
   
  На buba4e89, levely и cooll им се допаѓа ова.
 14. vaseulence

  vaseulence Нов член

  Се зачлени на:
  22 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А зошто нема DM маркет во Прилеп?
   
  На mimidjon, d.Darla и crazylady им се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.575
  Допаѓања:
  126.223
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги замолам ДМ да ги дополнат залихите на Аура нема златен глитер а мене ми е потребен.
   
  На mimidjon, glittergirl и Ducky им се допаѓа ова.
 16. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
  ДМ маркет нема ниту во Охрид. :(:(:(
   
  На AnGeL4e009 и lovemme им се допаѓа ова.
 17. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Има навистина добри производи во ДМ маркетите, но треба да отворат еден и во Битола :!: !!!
   
  На theowndemon, mimidjon, angelche16 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.773
  Допаѓања:
  5.391
  Или во Штип/ Струмица да се отвори еден, би било добро.:inlove::dance:
   
  На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anja_queen

  anja_queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  ДМ е тип на маркет кои би бил добро да постои во секое гратче прибидејки имаат навистина голем дијапазон на производи потребни на поголемиот дел од населението по многу достапни цени :)
   
  На oblace1, Natalian, lorica и 2 други им се допаѓа ова.
 20. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.291
  Допаѓања:
  7.182
  Пол:
  Женски
  Ај ако може поточна локација на ДМ во Скопје:)