dm присутен на форумот со консултации и подароци

Дискусија во 'Правила и новости' започната од Femina, 10 ноември 2014.

 1. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.038
  ГТЦ, Сити Мол, Градски Ѕид после Рекорд, Веро Џамбо, Тафталиџе кај Веро.
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  И во Капитол-трговскиот центар во Аеродром:)
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.575
  Допаѓања:
  126.223
  Пол:
  Женски
  До кога важи попустот за маскарата Maybeline кај вас?
   
 4. zanana

  zanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  ДМ се цареви! И ова им е потег на векот! Ве сакав, ама сега скроз <3
   
  На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  :l:
   
 6. Зоци123

  Зоци123 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Дали во DM има спрејови за фарбање на коса?
   
 7. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Има еден жолт на Балеа, за осветлување и мислам дека не е многу скап околу 140-150 ден.
   
 8. Alex99

  Alex99 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Супер производи, ви ги обожавам мат сјаевите а и не се скапи:l:
   
 9. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Женски
  ke ima li pak nekoja nagradna igra?
   
 10. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Штета што во Битола ДМ нема,имам пробано многу од нивните производи особено задоволна од шампонот за виткана коса.
   
  На Ноах-/ и leni_794 им се допаѓа ова.
 11. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  389
  Зошто повеќе не ги носите витаминските лижавчиња за деца? Преубави со хартиена дршка (без опасност за повреда кај помали деца)?

  upload_2016-11-16_13-13-35.png
   
  На martinameli и joy1 им се допаѓа ова.
 12. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Дел од производите има во супер канди, а нешто и во веро
   
  На irenadaniel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  18.897
  Пол:
  Женски
 14. 9Natasa

  9Natasa Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Користам козметика од ДМ. Најмногу гелови за туширање-преубаво мирисаат и маски за коса. Имам испробано едно чудо маски за коса, но оваа што ја купувам во ДМ е прекрасна. Проблемот е кога ја има-кога ја нема на залиха. Очигледно брзо се троши. А и не е скапа 500 мл- оолу 100 ден.
   
 15. majjst

  majjst Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Jas gi koristam gelovite i losionite za telo i sum prezadovolna,..mirisaat prekrasno i voopsto ne se skapi. vo posledno vreme i kozmetika kupuvam ottamu :D
   
 16. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.386
  Пол:
  Женски
  Ај ако може предлог крема за подолчнаци.
  После колквиумска се осеќам ко зомби........:tmi:
   
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  од скоро лојален корисник на Алверде. Задоволна. Од други креми може имав подобар ефект, ама ако измерам хемија и природно, се знае кој е победник
   
 18. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  Јас го користам некој период, не долго. Не е лошо, не е агресивно, туку нежно. Може да се става и на очи, без последици :D Мириса преубаво
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Anngelica

  Anngelica Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Кој го има користено спрејот за осветлување на косата Балеа? Сакам да ми каже по конкретни информации.
   
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.353
  @referentka Рефка ма, да не си ја утнала темата? :rofl:
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.