1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doc Martens(Мартинки)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

  1. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Искрено, грди ми се ептен и по никоја цена не би ги носела. Не ми се вклопуваат ни малку во стилот, и освен тоа делуваат многу грубо. :worried:
     
  2. kolache

    kolache Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    298
    јас би ги носела ама да бидат вакви :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На LadyEj му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    Да не знаете кај има и колку пари се?
     
    На pll му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Порано како помала наследив едни од братучедка ми црни и си ги носев! Сега воопшто не би ги носела многу ми се гломазни некако ми немаат елеганција грди ми се,али коа си мал не се замараш што носиш така да... :D
     
  5. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Јас да ве известам дека дојдоа оригинални Doc Martens-и во Converse во центар..ги има на излог и само црни се мислам,но ги има и ниски и високи :)
     
  6. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    Да, има во Конверс мартинки и има црни и виолетови, а има како зебра со такви линии (виолетово со црно и бело со црно) :) Највисоките што се скоро до колена се околу 11 ијлади, помалите се 7 ил., и најниските не видов колку се, ама тие не ми се нешто посебно. Многуууу ми се свигаат, посебно тие највисоките :inlove: , ама за жал многу се скапи и нема шанси да ми ги купат. :(
     
  7. Angiie

    Angiie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    50
    Најниските, црни се 6500 :?: скапо е, да но за кожа се ислпати :!:
    Татко на една другарки има црни ги носел над 10 год. и уште се како нови! Многу се тврди и си правени со железо, унисекс се и со сигурност доолго време ќе ги носите :D
     
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Прво сакам да прашам дали мора да биде конецот жолт за да се бројат за Мартинки?
    А друго си имам дома едни високи се до под колена,црни по боја...но само конецот наместо да им е жолт од мачкање со боја сигурно се напраил црн xD Во зима убави ми се за носење,но ретко ги носам,оти кога ќе ги облечам ме глееат ко да сум од МАРС падната.Мене ми одговараат искрено на мојот вкус па сеа... :D
    Иначе глеам девојки прашувате колку пари се :) Јас моите пред едно 3 години ги платив 2000 денари,и уште се живи и здрави :D Можат да се носат :D
     
  9. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Баш се израдував што читам дека донеле... едно време ги немаше....

    Си имав јас мартинки пред едно... 12 години... душата им ја извадив... кога отидов со моите да си ги купам, мајка ми се запрепасти... ама после кога виде колку ги носев, се исплатеа парите... моите траеа 5-6 години и тотално ги уништив... (да потенцирам дека за мене 5-6 годнини се еквивалентни на 10 години на човек што не оди како коњ)). Па си купував врвки во боја, па шарени... абе детска радост....

    Е, стварно се израдував..... :clap:
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Глупости бе, да му се присере на човек од овоа глупава мода! Се да се искомерцијализира по ѓаволите! Што ги направиле цветни? Па и тоа во Винтиџ стил, Господ да чува |( Така и конверсот се искомерцијализира, џабе ги имам сега кога ги има и цел град |(
     
    На Gunshine и nesa им се допаѓа ова.
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Ги носев порано кога бев помала и тоа не оригинал, од проста причина што оригиналните ми беа скапи, многу ми се свиѓаа и со денови сонував за нив и ден денешен ми се убави, но бидејќи се одвикнав да носам ниски обувки би го избрала овој модел [​IMG] и тоа доколку има црни одма ги купувам.
     
  12. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Па ова не ми изгледа на мартинка.. :^)
    Инаку, ми се допаѓаат ама не сум баш сигурна дали би носела.
    Можеби, доколку најдам некои што навистина ќе ми се допаднат и воедно убаво ќе ми стојат.
     
  13. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    класична мартинка не, но некоја варијација на мартинка, http://www.dmusastore.com/images/product/medium/12640220.png истата фирма ги произведува.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Уф, првите вакви ги добив кога тргнав да одам на забавиште.
    Најгрозните обувки кои сум ги имала некогаш во животов, значи погрди немало и нема да има. :o
    Па кафени беа со црвени врвки - да ми одговараат на палтото, ајде де. :rofl:
    Ич не ми се допаѓаа, ама си мислев дека ако кажам - не ми се допаѓаат - ќе се налутат моите и нема ни да ми купат (која логика!), па трај бабо.
    Никогаш повеќе не би облекла, ич не ми се по вкус, а и многу ми се неженствени некако.
     
  15. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Ако е точно дека конечно ги има во Конверс следната недела одма одам да си ги купам, и да, сакам црни или кафени. Има?!
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    да ги има и се топ и има од петокот плус уште модели да дека се скапи али се топ и квалитетни и се исплати за цената мои фаворит е
     

    Прикачени фајлови:

  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Мартинка се знае, не може фенсерка да носи, не се губете.
    И самите мартинки и конците на нив си имаат своја симболика, ама на кого да му објасниш,
    Овдека ни “М“ од мартинка нема.

    Е многу ме вади од патики кога нешто епик, нешто што било со генерации уназад и било аусајдерско и си имало своја убавина е превземено од холивудскине пуфли и е уништено со пример, цветни дезени. Мартинки? Цветови? Please. :^)
     
    На MarchelineAmaru, Wild.Child, TheKiketoo и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Не ги сакам ич, грди ми се :puke:
     
  20. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Мене ми се како шлапатарки, ко кловновски во тоа напред делот.. :D Ќе речам браво, навистина, ама на тој што знае како да ги носи - панк-рок-метал или нз каков стил, важно да се вклопува со гардеробата. И арни се само еднобојните, посебно црни или кафеави. А оние со шарки и дезени ко за шмизли демек се правени ама пфф шмизла никогаш не би облекла нешто онакво. :P