1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doctor's производи

Дискусија во 'Лице' започната од maja.stojce, 10 април 2011.

 1. maja.stojce

  maja.stojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Девојки, производите на Doctor's ги споменувате во некои теми, но јас сакав да направам тема само за нив. Ме интересира колку сте задоволни од нив,од кремовите,тониците,сапуните,медицинските креми,од се.......јас имам еднаш купено крем од Веро и кога го отворив беше пола потрошен :D, и бидејќи се многу ефтини немам некое позитивно мислење за нив, но гледам дека некои од вас ги фалите.Па ајде пишете на темава кои нивни производи ги користите,колку сте задоволни и сл.
   
 2. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  Mаја јас сум задоволна од кремчето на докторс од магдонос што е за пеги :tmi: башка кога ставам од него не мора да ставам пудра а и ако е ефтино не значи дека не е квалитетно. сапун немам користено од докторс само мерима сапун користам
   
 3. maja.stojce

  maja.stojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  разгледувајќи го сајтов ке ја пробам кремата со краставица,пиши дека е баш како за мојава кожа,па ке видиме,ќе пишам како е,а инаку во право си дека чим се ефтини не значи дека не се квалитетни,имам купувано многу поскапи производи но без никаков резултат,разочарана сум дури
   
 4. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  Јас го користам кремот за лице Doctor's Protection и морам да ви признам дека многу помага при воспаление на лицето, на пример после третман на лице, отстрануванје на црнки.Не го користам секогаш, обично се мачкам навечер пред спиење.Добар е за комбинирана кожа и не е тежок крем, затоа што му дава на кожата да "диши".Купете си и пробајте не е скап нема што да изгубите ;)
  [​IMG]
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Може ли да ми пишиш колку пари го купуваш кремот и од каде,а инаку имам користено шампон и не сум задоволна многу првут ми се јави :?:
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  89.331
  Пол:
  Женски
  Совршенство околу 80 денари се, а ги има во Зегин, Тедико, Тинекс речиси секаде.
   
  На Fatalnata и SOVRSENSTVO им се допаѓа ова.
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Jaс од Докторс ги имам користено шампонот со Силикон кој не правеше пена :lol: и на крај го фрливме, антицелулитниот гел кој беше ужас :lol: , сапунот против акни на времето- кој не ми помогна воопшто :lol:, детската витаминска крема која е невозможно да ја намачкаш, така што, после толку упорност да им дадам шанса, бев принудена да се откажам од нив :lol:

  За мене Докторс е синоним за неквалитет
   
  На Tea1233 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166

  јас го купив од аптека 60 денари беше :)
   
 9. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  хехехе се сложувам со тебе за производите кои ги наведе, навистина е реткост да најдиш нешто со убав квалитет од докторс, но како погоре што кажав едниствено нешто за кое не се надевав на некој посебен ефект имаше докторс протекшн :D
   
 10. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Баш ќе го купам уште од утре па ќе ви пишам резултати ;)
   
 11. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  57
  Ништо не ми се допаднало од докторс,сум го користела шампонот и лосионот з акни и воопшто не ми се убави :puke:
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  И мене ништо не ми се допаѓа од Доктор'с :^)
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Мене пак Антиакне ми делува и тоа како, и многу сум задоволна од тој крем.
   
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  јас ја имам купено колекцијата против акни и со еден збор ќе ја опишам како ужас...прво го користев кремот со лосионот, ама кремот за брзо го оставив, ужасно мрзен беше и се чувствував како сијаличка се до следното миење на лицето(без разлика колку време поминало) лосионот немаше ефект, па го заменав со гелот, од кој заедно течниот сапун добив спротивен ефект (од лице со по некоја ситна мозолка излезе крставица |( )
  не е смешно
  добрата страна е што откако прекинав да ги користам по некое време ми изчезнаа
  добро сепак јас се нафрлувам и од еден куп други производи
  ама сепак не ми текна друг пат да купам нешто од нив
  [​IMG]ваков беше кремот, а гелот, лосионот и сапунот вакви беа[​IMG]
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Јас го земав пред некоја недела ова кремче за сува и дехдрирана кожа и добро е, дава голема влажност.
  Го користам чат пат.
  Како и да е не сум запознаена со фирмава, освен што читам од крајност во крајност, дека некои ептен се задоволни од некои производи или некои што воопшто не се задоволни, средина јок :)
  [​IMG]
   
 16. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  дали сте користеле докторс шампон прополис за забрзување на растот на косата и како сте задоволни од него?
   
 17. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Јас имам користено лабело од DOCTOR'S ( не можев да најдам слика да постирам), демек од ментол беше, ама смрдеше на сушена трева и кога ќе се намачкав почнуваше да пече, ми ја направи устава како шмиргла |( . Буквално ваква бев во устата, не ни чудно што излегува оваа слика кога на гугл ќе напишам doctor's lip balm.
  [​IMG]
  Оттогаш повеќе не ми има текнато да купам нешто од DOCTOR'S.
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Морав да ве цитирам двете
  Го имам кремов и мене само ли ми мириса некако чудно ? Прво со сапунот анитакне, па лосионот и ко ќе ставам од кремов после некое време ми замирисува лицево на белка од јајце не знам зошто или така ми се чини?
  Ко почна да ми мириса кремов, почнав да се разочарувам и некое време не го користев и не го користам ама нема некој негативен ефект барем.
  Колку толку добри се, ама сепак ќе продолжам да ги користам уште некое време пред да кажам дали сум вистина задоволна, други производи освен антиакне од докторс немам користено, а да една маст лута со ментол за болки во мускулите ја имам користено лути и добра си е лади.
   
 19. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  јас ја користам кремата против акни што е, и искрено задоволна сум многу, само кај мене се појавува еден негативен ефект од тоа за жал. На местото кај што имам акна од коа ке ставам од кремата, ми поминува ама после ми се праи лишај :worried: и страшно ме нервира, па го мачкам со кремче и за 1 ден и него го снемува :) , но некогаш и подолго трае, и коа ке ставам пудра на лицето, изгледа како да ми се лупи кожата тамо. Е само тоа ми е замерка, а може и не е до производот може и до мојата кожа да е :)
   
 20. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски

  да да потврда за овај производ што го спомна, го користев пред 2 години и стварно е супер, убаво мириса и на самата паковка пишува whitening, за побел тен и белеење на флеки. Сум користела и многу други производи на докторс, од производите за лице најзадоволна сум од ова кремче со магдонос и од пилингот за лице со праска, исто многу убаво ми е млекото за чистење на шминка, многу убаво мириса и на паковката има слика од растение ( не можам да се сетам како се викаше ). Имам користено и силиконски капки од докторс, но не ми се нешто посебно, исто така и балсам за коса со пантенол, и од него не сум задоволна. Значи заклучок според мене - имаат и добри и не толку добри производи :wasntme: