1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doctor's производи

Дискусија во 'Лице' започната од maja.stojce, 10 април 2011.

  1. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Од производите на DOCTOR'S имам користено само крема антиакне со состојки од камилица! Првичните резултати од употребата на кремата не ми се допаднаа и затоа веднаш ја исфрлив од употреба!
    Други производи од оваа козметика немам користено а одамна си мислам да го купам сапучето за кое имам слушнато доста пофални зборови!
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Да, навистина различни коментари, од кои најмногу преовладува придавката ужас :lol:

    Како и да е, секој си го познава лицето/телото најдобро. Јас од кремот против акни ставам само на акната и оставам да отстои повеќе време (освен ако сум го избришала незнаејќи). Така правам 2-3 дена и веќе акната ја нема, а лишаи не ми се прават како што спомна една членка.

    Во врска со мирисот, јас кремов го користам 2 години сигурно, па не ми мириса лошо.
    Цимерката сега пред некое време го купи бидејќи виде дека има ефект, и единствено се пожали за мирисот.
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас едно време го користев шампонот за сува коса со силиконски капки али едвај сапуница пушташе.
    Не знам по колку пати ставав за да се распени. Ама косата ми беше преубава.

    Исто користам крем антисептик од камилица, а пилингот премногу ми се свиѓа пробајте го него.
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    имам користено крема за лице од камилица против акни мн.ми помогна пробајтеа а и шампоните не се лоши само маските за коса ми е очај незнам др.дали има пробано
     
  5. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    И кремата и прашокот со состојки од камилица против акни се заникаде.
    НО :!: Најверојатно на секоја кожа исто не делуваат.
     
  6. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Од Докторс производите имаме користено само млеко за сончање, фактор 50 и бевме задоволни, го препорачувам, не изгоревме. :)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Сум користела само паста за заби за белеење демек, немаше никаква разлика :tmi:
     
  8. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Јас го користам црниот сапун од Doctor's и премногу сум задоволна. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • medicinski.gif
      medicinski.gif
      Големина на фајлот:
      7,4 KB
      Прегледи:
      541
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    И јас ја зедов кремата за да пробам да избелам една флека што ја имам. Ама што знам, брзо е ваљда само 1 недела се мачкам а и да си признам дека понекогаш и заборавам да се намачкам. Ајде ќе ви кажам за некој месец дали има некаков резултат за белење
     
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]

    јас ја имам оваа крема од докторс, ја користев една недела, не е лоша ама не е тоа тоа, ја земав поради точкиците кои ги имам под очи, бидејќи вика антирид и антивринкл, а под тоа јас подразбирам против брчки и точкици, но не ми е исчистија, можеби кремава повеќе е наменета за брчки отколку за точкици. :^)
     
  11. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Ги имам користено кремата и лосионот од камилица што се антиакне ама ич не сум задоволна. Од лосионот немаше никакви ефекти, а кремата уште повеќе ми ја мрсеше кожата и предизвикуваше појавување на нови акни. :emo:
     
  12. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    кремата за избелување на пеги како ја користите? ставате на цело лице или само онаму каде што имате пеги? :?: :?: и после колку време да очекувам да исчезнат пегиве? :$
     
  13. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    да на база на магдонос . ставам на цело лице а за време не знам ни јас дај боже што поскоро :tmi: :$ :*
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас го имав истиот проблем со кремата. Ја ставав само навечер пред спиење, и кога станував наутро цела кожа ми сјаеше (а не ми е до толку мрсна, никогаш не ми сјае). И ми се појавуваа нови брунчиња на челото, па ја баталив.

    Задоволна сум од пилингот за лице, порано ми се лупеше кожата на носот, ама со тој пилинг ја средив.

    Добри се и силиконските капки за коса.
     
  15. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Од Doctors го користам само сапунот против акни. Го мијам лицето наутро и навечер со него и задоволна сум. Кремата за избелување на пеги ја користеше другарка ми и воопшто не е задоволна! :worried: Ставаше навечер пред спиење и лицето и се нафрла со ситни мозолчиња што дотогаш воопшто ги немаше. Не знам, можеби влијае различно на секој тип кожа ама повеќето гледам не се задоволни од неа...
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jaс сум најзадоволна од пастите за заби :)
    Ја користам и некогаш антисептик кремата со камилица (од толку креми за лице, не можам од лани да ја истрошам :D )и не е лоша. Исто и антибактерискиот сапун. Ама ништо за паѓање во несвест :D Ефтини се, и не се лоши :)
    А од кога се мислам да си земам пилинг од Доктор’с, ги пофаливте и порано, баш ќе барам деновиве, и ќе апдејтувам тука :D
     
  17. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Па има стварно некои добри производи али се зависи од типот на кожата и како таа реагира на препаратот. Мене лично лицето ми се направи лом од кремот за акни а на другарка ми мн и помогна ептен го фалеше. Сега го користам медицинскиот сапун и мислам дека никогаш нема да го сменам зашто ептен ми се погоди а добар е и тој за флеки ...
     
  18. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    И јас сум презадоволна од овој сапун имам комбинирана-мрсна кожа и многу ми помага за мрснотијата ма т-зоната. Го користам сабјле и навечер, а од кога ќе се измијам ставам обавезно Бекутан кремче и сепер ми е. Топло го препорачувам.
     

    Прикачени фајлови:

    • medicinski.gif
      medicinski.gif
      Големина на фајлот:
      7,4 KB
      Прегледи:
      364
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Мојата другарка, имаше значи еден куп бубулици на челото, и си стаи од Doctor's losion camilia (или камилица не ја разбрав баш убаво) абе значи одма и се разчисти челото, онака мислам не ми се веруваше. :| :)
     
    На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
  20. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10


    Само лосионот го користеше??
    А колку пари е ... мислам дека не е мн скап ?!?