1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doctor's производи

Дискусија во 'Лице' започната од maja.stojce, 10 април 2011.

  1. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Ги немам пробано сите производи на Doctor's,мислам само сетот за сончање го имав,и е многу добар ниту едно млеко не ми ја правеше кожата толку мека ;)
     
  2. femina989

    femina989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    14
    Јас го имам користено шампонот од Doctor's за поттикнување на растот на косата и кремата против акни од камилица и од двата производи сум презадоволна....со шампонот косата ми порасна за мн пократок период, а со кремот ми се исчисти лицето и за многу брзо време ми се исушија неколкуте акни што ме малтретираа.
     
  3. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    Јас го имам користено шампонот од силикон, и многу ми помогна во обновувањето на косата, и исто имам користено една крема од прополис, и лицето ми го правеше многу меко. Ја имам користено и пастата за избелување на забите, и таа делуваше. Се на се, презадоволна сум :)
     
  4. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    јас го имам користено сапунот доктор`с против акни и многу сум задоволно од него сега сакам да ја пробам и крематаа против акни
     
  5. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Имам пробано,како кремче за лице,мислам дека беше за акни,толку добро нешто немам ставено на моето лице! Ако ви се верува утредента немав ништо,значи буквално ги суши преку ноќ акните,(јас не дека имав нешто којзнае колку :D ) едно,до 2 ама сепак си ставив да видам резултат. Мислам дека едно 80% ги суши до сабајле,барем мене вака ми дејствуваше,неможев да верувам :lol: презадоволна од овој производ,а други производи немам пробано :)
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Кремчето против акни сега за сега ми е супер, дури си го користам и како подлога за нанесување пудра, бидејќи имам бајаги мрсна кожа добро ми делува и не ми прави дополнителни мрсни проблеми во Т-зоната.
    Исто и сапунот со пеперминт - анти акне, значи подобро нешто за засушување на мрсна кожа - амин!
    Друго немам користено, а засега немам ни потреба.
    Задоволна сум од Докторс, и покрај многуте негативни коментари кои ги слушав, сепак успеаја да ме изненадат прозводиве, баш пријатно. :)
     
  7. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    А таа кремата за акни помага за избледување на флеки ?
     
  8. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Го имам користено кремот од магдонос за избелување флеки и изедначување тен, околу 80 денари беше. На грбот од една страна, тие малку што ми имаа останато, ги избледи, не викам не. На фаца, првите 2-3 ставања, после секое ќе ми се појавеше по некое брунче, не знам како и зошто, избелува, ама ете и влече мрсно и избива тоа на површина. Си ја врши работата само кај мене и ова го правеше и го баталив.
     
  9. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Јас ја имам користено антицелулитната крема. За еден месец активно користење, имаше огромни подобрувања - ми се намали целулитот и дури ми исчезнаа и голем број стрии, така да препорачувам! ;)
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Морам да го пофалам и сапунот со сулфур и катран чинам беше, оној црниот.
    Кој/а има комбинирана-масна проблематична кожа склона кон акни слободно нека почне да си ја користи.
    Мојата Т-зона беше премногу масна, сега е средена, барем понормална е не сум рафинерија на нивоу ко порано. |( Се јаде некако сегашнава ситуација, а богами ми беше единствен лек за акните кои ги имав периодов, ми ги среди супер. :)
     
  11. love.summer

    love.summer Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    24
    Ги немам пробано сите производи,само едно млеко за сончање и еден сапун и задоволна бев од млекото но сапунот малку ми го сушеше лицето и престанав да го користам.
     
  12. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од млекото за сончање на Докторс со фактор 30 пре убаво а и тоа со 40 фактор исто само мириса она со 30 поубаво :) , и исто користам навечер млеко за чистење на лицето од докторс за чувствителна кожа и ставарно многу ми се допаѓа. А порано кремот за акни го зедов е тој само не ме бендиса, за разлика од него тој од невен е убав! ;)
     
  13. Keryy

    Keryy Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    7
    девојки дали некоја од вас има користено од кремата за околу очи што е превентивна против брчки, и кажете дали сте задоволни или не?
     

    Прикачени фајлови:

    • antirid.gif
      antirid.gif
      Големина на фајлот:
      16,5 KB
      Прегледи:
      569
  14. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Doctor's krema против акни мене ми многу помогна,презадоволна сум ! :D
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    перд околу 5 години имав премногу проблеми со лицето(акни) зи земав една крема од докторс и ставав од нејзе,ми се оправи лицето многу...но тоа кремце не го имасе по некое време..колку и колку го барав не го имасе (за срејка веке не ми беше потрено)..потоа една од девојките ми препорача сапон и еден како лосион од докрорс за мијене лицето :tmi: но од тоа потоа пак исто полчна да ми се оштетува лицето..така престанав со тие работи..па дома си најдов уште едно од кремите(секогаш си земав по 2 или 3 креми оти беа малчки) па ми се оправи лицето...од тогаш веке не знам ништо за таа крема ни дали ја има или не.затоа што тогаш ја немаше...
     
  16. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Дали некоја го има користено млекото за сончање од Докторс, и како сте задоволни од тоа? Јас сега сакав да си купам, дека јас имам проблем со алергија па слушнав добри биле, ама незнам ми треба за посигурно некој жто веќе го користел и има искуство :)
     
  17. 2036

    2036 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    75
    Го имам сапунот и задоволна сум, добар е за мрснотијата на т-зоната.
    [​IMG]
    Имам користено и млеко за сончање со фактор 50 и од тоа сум задоволна :)
     
  18. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Се уверив уште еднаш дека Доктор е с*ра*е. Баш така.
    Имам купено крема против акни еднаш,која воопшто не се покажа,последно претходната недела купив крема за лице со 50ка заштитен фактор 285 ден,имав Авен ама ми беше скапа пак да ја земам.Значи со кремава изгорев во пределот под очите-секогаш насабајле имам подуени подочници и баш тој предел и носот ми изгоре :@ Значи Докторс никогаш повеќе :puke:
     
  19. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Кремите пред некоја година мајка ми купи 2-3 различни и ставив само неколку пати и толку.
    Не ми се свиѓаат, претешки и ми го потea лицето.
     
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Имам тоник од докторс, преубаво мириса.