1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dog Free

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од BabyCakes, 30 јуни 2021.

?

Дали се плашите од големи кучиња?

 1. да

  0 глас(а)
  0,0%
 2. не

  3 глас(а)
  100,0%
 3. не се плашам, но не би сакала да чувам дома

  0 глас(а)
  0,0%
 1. BabyCakes

  BabyCakes Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2021
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Темава ја направив бидејќи бев инспирирана од r/dogfree на редит, како место за сите ние кои за разлика од повеќето не сме имале најубаво искуство со чување куче, се плашиме од некои раси кучиња, или едноставно не сме опседнати со нив како што поголем дел од интернетот изгледа дека е. Највише ми беше за поддршка бидејќи иако многу сакам животни и од мала сакам да ги лечам, сепак имам огроомен страв од големи кучиња како пример питбули, па можеби некој тука ќе се чувствува помалце сам :)