babylove кашички

Doggy Quiz(Кучешки Квиз)

Дискусија во 'Канта' започната од mil4ence, 30 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ајде да ве видам колку се разбирате од кучешки раси и кучиња! :D
  Правилата се:
  1. Поставувајте прашање само ако ви се потврди од другиот дека е точно;
  2. Почитувајте се во одговорите и прашањата, ве молам без караници;
  3. Прашања за крвна група, како да се одгледува кучето или расата, карактееистики на една раса, и сл.
  Еве пример:

  Прашање: Во која крвна група припаѓа Лабрадорот?
  Одговор:Во 8.

  Ако одговорот не е точен тогаш не се избрзувајте да го кажете следното прашање.
  Ако корисникот е отсутен подолго време јас можам да ви потврдам дали тоа е точно или не. ;)
  Се надевам дека ќе разберете и ќе имате убаво време! :)
   
 2. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ајде... Сум се заборавила да ставам прашање...
  Добро.
  Во каква клима би требало да живее Американското Ескомо (минијатурно)?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.