1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Doggy Quiz(Кучешки Квиз)

Дискусија во 'Канта' започната од mil4ence, 30 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ајде да ве видам колку се разбирате од кучешки раси и кучиња! :D
  Правилата се:
  1. Поставувајте прашање само ако ви се потврди од другиот дека е точно;
  2. Почитувајте се во одговорите и прашањата, ве молам без караници;
  3. Прашања за крвна група, како да се одгледува кучето или расата, карактееистики на една раса, и сл.
  Еве пример:

  Прашање: Во која крвна група припаѓа Лабрадорот?
  Одговор:Во 8.

  Ако одговорот не е точен тогаш не се избрзувајте да го кажете следното прашање.
  Ако корисникот е отсутен подолго време јас можам да ви потврдам дали тоа е точно или не. ;)
  Се надевам дека ќе разберете и ќе имате убаво време! :)
   
 2. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ајде... Сум се заборавила да ставам прашање...
  Добро.
  Во каква клима би требало да живее Американското Ескомо (минијатурно)?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.