1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dollips

Дискусија во 'Лице' започната од rose60, 30 март 2016.

 1. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.749
  Пол:
  Женски
  Гледам цело време на ДМ реклама ,се мислев да купам ,имам полни усни но сакам уште малку,ако има некоja што користи да ми даде мислење ,ефтино е ама не сакам и за џабе да ми отидат,на сликата кај нив е Грујич но таа има силиконски,на сликава тука се неколку примери па сепак се двоумам 12651033_167704293605137_1131544717727580350_n.jpg 12651033_167704293605137_1131544717727580350_n.jpg
   
 2. Kitty23

  Kitty23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема па затоа решив да ја отворам. Доколку ја има се извинувам и ставете ја во архивата. Што мислите во врска со до липс? Ги имате ли користено и каков ефект имаат, а доколку не дали би ги купиле? Споделете ваше искуство, веќе некое време размислувам дали да ги купам па да знам да не фрлам џабр пари. :)
   
 3. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.191
  Пол:
  Женски
  Dollips се викаат тие розевите за зголемување на устата. Инаку јас лично немам никакво искуство со нив. :D
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.839
  Допаѓања:
  20.086
  Пол:
  Женски
  Го има во ДМ,не вреди за тие пари според мене,и ја мислам да не си трошиш пари за глупости :)
  Јас никогаш не би го купила тоа, ама ти си знаеш
   
  На Petra777, biGirl и moon1 им се допаѓа ова.
 5. amorce

  amorce Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoja ima iskustvo estetsko popolnuvanje na usni so fileri vo santé plus ➕ bolnicata vo skopje ili nekoj dr.
   
 6. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  Незнам колку ама штетни се за коритење, особено ние така си сакаме да претераме за поголеми, пукаат сите можни капилари, може и да си приметите во внатрешноста на долната уста, доволно е само да ја повлечете надолу. Јас ги користев, и после поминатото време од надуеноста на усните, тие се враќаат на првобитната состојба меѓутоа како уште помали да ми стануваа:rofl: Не вреди, ете ми помина меракот еднаш ми беше и помодрена устата, ама ме фати страв и прекинав
   
 7. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.711
  Допаѓања:
  25.475
  Пол:
  Женски
  Овој производ убедливо би го додала на листата на најбескорисните изуми на сите времиња. Едно мало преценето парче пластика кое не би го пробала никогаш. Претпоставувам дека и да дава некаков ефект, тоа е само кратко време. Пример излегуваш навечер со надувани усни а си се враќаш со истите како што ти биле претходно.