1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Don't trust the b*tch in apartment 23

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од potterholic, 2 октомври 2012.

 1. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Бидејќи со се преводот на македонски целиот наслов беше предолг и не ми даваше така да го зачувам го напишав само на англиски.
  Во серијава се работи за девојка по име Џун која се преселува во Њу Јорк за да ја работи својата професија од соништата. Но, на првиот работен ден на компанијата во која работи Џун, доаѓа до проблеми и компанијата се затвара а Џун е избркана од својот стан. Таа почнува да живее со една девојка по име Клои која обожава да се забавува. Од почетокот, Џун и Клои воопшто не се сложуваат. Кога Клои ќе се обиде да и го загорчи животот на Џун, тие завршуваат како најдобри пријателки.

  Мислам дека од денес почнаа да ја емитуваат на Фокс Лајф. Јас ја фатив некаде на средината и ме воодушеви. Кога ја видов на рекламата мислев дека нема да ми е по кејф но сум се излажала.
   

  Прикачени фајлови:

 2. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Кога се емитува на фокс лајф?
   
 3. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  И јас ја видов на реклама и ми изгледа навистина интересна,но ја пропуштив денешната епизода?
  Може некој да ми каже кога игра и во колку часот? :)
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Многу ми се допадна серијава, преинтересна е, едвај ги чекам следните 2 епизоди.
  Инаку игра во недела мислам после New Girl околу 21:30.
   
 5. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Незнам кога се емитува. Воопшто не забележав на рекламата.
  Интрото ми е многу интересно. За жал нема цела песна туку само тоа. Барав, барав, не ја најдов.

  http://www.youtube.com/watch?v=I7qzhYNZkzU
   
 6. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е баш интересна, ќе се обидам да направам место з ауште една серија +
   
 7. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Ја изгледав првата сезона пред некој месец. Добра е серијата, за тепање време.
  Едната цура е неодговорна, себична, размазена, другата амбициозна, малце контрол фрик, грижлива, па конфликти на два различни карактери. Меѓу нив и еден ванаби фејмоус актер, кој со своите постапки наликува на геј. Ептен вирд ми беше епизодата со татко и на Клои :^)
  Најдобар лик, дефинитивно комшијата воајер, манијак.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ама недостасува развивање на некоја посебна приказна, нешто што ќе те тера да ги пратиш епизодите
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Ич да не се секирате, ја продолжија за уште една сезона, така да втора сезона сигурно ќе гледаме.
  Како што вика тефтерот, почнува баш утре.
  Така да, да видиме дали време да се гледа и понатака,
  Првата сезона не ме воодушеви ништо посебно.
  Клои ми е интересна, ама па од друга страна Џун мие ептен мајка тереза.
  И да некои епизоди беа тотално неарелани, таа со таткото на Коли коа ќе се сплетка со Џун, па и раскинувањето на Џун со дечко и, и целата таа фрка со Клои некако неможам да ја сварам.
  Џејмс ми е гејче искрено. Не ме густа баш.
  Нови ликови сезонва и подбри интеракција меѓу ликовиве.
  Вака ептен делува сувопарно и набрзо досадано!

  _
  И дефинитвно новава сезона е малку поинтересна него првата.
  Ми се допадна втората епизода, првата воопшто.
  Дали тоа Клои се заљуби?
  Интересено беше да се види за прв пат, она да биде зафрната и изиграна.
  Повеќе би ми се допаднало настаните да ги движат у тој правец
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав серијава, прилично е кратка, па најдов простор. Не сум нешто воодушевна, само за онака, за тепање време. Џун посебно некако ме нервира, во фацата ко пекинезер ми е.
  Клои е симпатична, иако не ја сфаќам баш фамата околу неа и зошто е она it girl.
  Се на се, ништо посебно.
   
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Толку беше од серијава, м? Па немаше правец воопшто, само куп глупости нафрлани во една епизода.
  Има уште осум до крајот, ама ја повлекле од ABC и не се знае дали воопшто ќе се емитуваат. Ништо страшно и да не ги дадат, нема да жалиме.