Dormeo

Дискусија во 'Дом' започната од trendafilka2, 6 август 2013.

 1. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  давајте различни мислења во врска со производите на дормео
  според мене да не тражиме низ темите мислења за дормео само си ја отвориш темава и читаш мислења
  Ако не ви се допага темава слободно в канта.
  Можете да оставате различни мислења од вашите производи на дормео
  Душеци,перници,над душеци,јоргани и слично
  Поз феминки :* 8) 8) :lol:
   
 2. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  сакам да прашам некој ако има дормео душек дали е задоволен ?
   
 3. zorce89

  zorce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  jas go kupiv dormeo aloe vera dusekot, i mn mi e dobar,
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Не сум користела Дормео досега.
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Кажете ми, го има ли некој јорганот што е моментално на акција Алое Вера Light?
  Teнок ли е? Летен ли е па е толку ефтин?
   
 6. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Јас и братми имаме Дормео душек и преница, душекот е малку тврд ама затоа не пропаѓаш, прениците ги добивме со порачување на доремо рињу над душекот и тие се исто така многу добри и не ти пропаѓа главата. Мајками на спалната го имаат дуплиот рињу имам спиено на него и е многу мек џабе парите за него. Од дормео само душеците и прениците се ептен добри а над душеците де многу меки пропаѓаш.

  За јорганите и другите производи од дормео не сум ги користела :)
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Сега ѕвонев во студиото ми велат регистриран е вашиот број ќе ви се јавиме за половина час.
  Ама ми се брза...дали знаете каква светилка користи Ламба Дормео Symphony? Се менува класична светилка е?
   
 8. India

  India Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  13.135
  Пол:
  Женски
  Имам и душек не сум многу задоволна за таа цена има и подобро само брендот го плаќаш, а имам и перница супер ми е зошто имам чуствителна кожа, навлаки ми дадоа гратис кога ја купив и често ги менувам.
   
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.248
  Пол:
  Машки
  Дo сегa имaм купенo сaмo рaнец, перницa и пoстелнинa oд Дoрмеo. Oд рaнецoт мнoгу сум зaдoвoлен, oбичнo гo кoристaм зa oпремa дoдекa oдев бo теретaнa и вooпштo немaше миризбa и имa дoвoлнo прегрaди и местo.
  Перницaтa и пoстелнинaтa јa купив лaни. Перницaтa е oд силвер aјoн, и oд неa сум зaдoвoлен зoштo не сум се испoтил дoдекa спијaм нa неa, a зa пoстелнинaвa дoбрa е. Нежнa нa дoпир и леснa, иaкo вo пoследнo време немaaт некoј гoлем избoр нa пoстелнини.
   
 10. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Ги имаме перниците дормео мемори. На почеток станував одморена ,а сега со страшни болки во вратот.
   
 11. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.462
  Обично перниците со мемори пена се препорачува да се користат околу 2 год.
   
 12. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Според мене не траат толку за таа цена,зборам за перници сто имам дома,сег ами треба душек да купам но не ми се верува дека ке биде дормео,затоа што се случува да мувлоса ,а за мувла немаш гаранција и фрли го
   
 13. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  24.203
  Ние земавме тепих од Дормео и првите неколку месеци бев ептен задоволна, ама после тоа мемори пената ја изгуби својата меморија и тепихот спласна и покрај тоа што ништо не ставаме врз него.
  А за чистење е лесен поради кратките влакна.
   
 14. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Да ве замолам да ми препорачате душек за брачен кревет и единечни за дете и за повозрасна особа. Знам дека има повеќе видови, па би сакала да чујам (односно прочитам;) ) ваши мислења и искуства. Дали вредат за парите?
   
 15. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Ја има ли некоја од вас купено простирката за во бања Дормео Аква што е сега на акција и како сте задоволни?

  DormeoAquaBathMatV2_27774566.jpg
   
 16. ^angel^

  ^angel^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Што мислитеза дормео перниците што се на акција во рамстор дали се ист квалитет?
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Искуства со навлажнувачот? И дали во него може да се стават миризливи масла?
  [​IMG]
   
 18. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас го има комплетов Dormeo Siena Сет - 1 јорган и 2 перници? Како сте задоволни?

  siena_v2_duvet_200x200_pillow_classic_2x_1.jpg
   
 19. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  23
  Здраво
  дали сте задоволни од дормео сиена перниците
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   95,2 KB
   Прегледи:
   4
 20. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  3.916
  Зедов Дормео душек со алое вера 18цм дебелина и јорган и перници исто со алое вера. Сеуште не ми е испробано ништо. Искрено јорганот и душекот ми изгледаат како добри, но за перниците сум скептична.