1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Downton Abbey (2010)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 13 јануари 2013.

  1. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.222
    Допаѓања:
    93.769
    И јас ја изгледав Крисмас спешл конечно. Што да кажам, ме насмеа и расплака епизодава, стварно во вистински празничен дух и полна со емоции. Хајлајт ми беше запросувањето на Карсон, јуначината конечно собра сила и како покакан го чекаше одговорот на Хјуз, толку нетипично за него :). А знаев уште кога Хјуз кажа дека нема пари за куќата, дека Карсон ќе го направи ова со пишувањето и на нејзиното име на документот за поседување. Томас ненадминлив за сплеткарење, овој пат за убаво излезе оваа негова умешност, да им го дотера умот на луѓето кои многу се замислуваат.
    Ама оти па ниедна од старкиве бре не се удаде?:( Хјуз им го спушти и на двете, џабе овие толку цела сезона се расправаа со удварање:rofl:. Да не набројувам, целокупната сезона ми беше убава, за оваа серија јас не би можела да кажам неубав збор мислам.

    П.С. Абе на Молесли Бакстер му е симпатија,а ?(fingers)
    П.П.С И јас ќе ја гледам серијата што ја препорачала Дузи оф корс:)
     
    Последна измена: 7 јануари 2015
    На babyblond и toogood им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав и четврта сезона...
    и покрај изјавата на Tom Branson

    [​IMG]

    во омилени цитати го вбројувам и легендарниов дијалог меѓу Вајолет и Марта, да не речам сваќите. :D

    Martha:
    “Violet, forgive me, and I don’t mean to be offensive, but are you always this stuck-up?”
    Violet: “Do tell me, do tell me: is the new Lady Aysgarth all set to hold London enthralled with tales of how the West was won?”
    Martha: “I turned him down. You see, I have no wish to be a great lady.”
    Violet: “A decision that must be reinforced whenever you look in the glass.”
    Martha: “Violet, I don’t mind looking in the mirror because what I see is a woman who’s not afraid of the future. My world is coming nearer and your world is slipping further and further away.

    [​IMG]

    Работава, apply cold water to burnt area. :D
     
    Последна измена: 16 февруари 2015
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Ги гледате ли новите епизоди луѓе?
    Многу ми е жал што е оваа последна сезона, почнуваат веќе малку по малку да ги завршуваат работите.
    Се надевам Ана ќе успее да ја истера бременоста до крај, по сите несреќи заслужуваат радост во животот.
    И за Kарсон и Хјуз ептен ми е мило, се изнасмеав кога се договараа како ќе им биде бракот.:lol:
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Добро бре луѓе, никој не ја гледа сезонава, или си молчите мудро?
    Сцената во последната епизода ептен беше неочекувана, и јас дури викнав, не ми се веруваше дека прикажаа такво нешто, во инаку толку суптилна серија.
    Сиротиот Роберт, ама така е кога се игнорира нешто, се собира, се собира и Бум!
    [​IMG]
    Yikes!
    Интересна сезона дефинитивно.
     
  6. Kariuki

    Kariuki Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Леле зашто го видов спојлерот над мене, се наежив а уште не ја изгледав епизодата. Инаку, серијата е супер, ја загледав заради сестра ми. Мери неможам да ја поднесам, едноставно некогаш така ми се случува со одредени ликови, а се надевам дека конечно ќе го задеси некоја среќичка и Том па да прекине со депресиите негови. Знам дека е пецкало, но сепак заслужува да си најде љубов. Бре романтична душа..

    И да, Ана и Бејтс заслужуваат да бидат потполно среќни, конечно :)
     
  7. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    И јас многу викнав на сценава, се испотресив реков готово оотиде.
    Инаку да, дефинитивно интересна сезона. Како се ближи епизода десет жал ми паѓа, дури почнав и прва сезона да ја премотувам да се потсетам на Метју и Сибил. Јас многу се радувам за Едит, иако ми е крајно антипатична, девојката заслужува среќа, цели 6 сезони беше за никаде.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Ауууу епизодава ме потресе. Се смеев,плачев, се радував и секирав заедно со сите нив. Многу многу убава епизода, браво големо за целиот тим.
     
  9. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.222
    Допаѓања:
    93.769