1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dr. Hauschka козметика

Дискусија во 'Лице' започната од rajna-vojvoda, 8 јули 2011.

  1. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    И спреј тоникот од рози е прекрасен.
     
    На CameliaMiller, orevokrsacka и koritsaki им се допаѓа ова.
  2. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    за сува кожа и црвенило ?
     
  3. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.042
    За црвенило не знам, јас имам ептен сува кожа и дехидрирана (ич не пијам вода), оваа од рози за една недела колку што ја користам прекрасна е :)
    Не осеќам како лицево да ми е една голема сува лушпа, баш е поеластично, поживо :)
     
  4. lalinda

    lalinda Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    83
    Здраво, имам слушнато дека имало крема за подочници. Дали ја има некој користено и дали е ефикасна?:)
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Жени, дали вредат дезодорансите на Др.Хаушка? Штитат ли од лоша миризба при потење? Ако некоја користела од нивниве дезодоранси подолго време нека пише мислење
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Да те прашам , маскава од глина како ја купуваш , во тие ќесичките или целосното пакување во тегличка?
    Дали големото пакување го има во некоја аптека во Скопје?
     
  7. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.387
    Пол:
    Женски
    Глината ја купувам во ќесички. Мислам дека кај нас не се продава во тегличка, баш штета така е попрактично.
    Инаку глината ја нема во Зегин во ГТЦ. Јас ја купувам од Зегин во Сити мол.
    Една ќесичка е 10 грама (130 денари) и една ќесичка ја користам за два пати. Може да ја купиш на парче, јас пред некој ден купив 7 ќесички глина.

    Пред некој месец ја начекав претставничката на Др. Хаушка во Сити мол. Она ми препорача глината да ја користам одма после бањање кога порите се отворени, пола ќесичка глина да се измеша во ист сооднос со млака вода. Ми рече за подобар ефект можело да се додаде и малку тоник.
    Глината треба во стаклен сад да се меша со пластична или дрвена лажичка, никако со метална.
    Глината се вади со туфер и млака вода. После тоа се нанесува тоник и крем (мене ми рече крем од Рози).

    Јас сум презадоволна од оваа глина. :)
     
    На senza.parole и koritsaki им се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @carangigia бев во Сити мол и ги земав последните 2 маски :D

    Јас ја имав маската ( од сетот за масна кожа) и бев навистина задоволна и сега кога имаат попусти решив да го земам 90гр пакување ама да за жал не го носат :( сакав да прашам и за инхалационата течност ама претпоставувам и таа ја немаат :(

    Јас ако ја начекам некогаш претставнилката на Др.Хаушка би ја прашала зошто не ги носат во Македонија и останатите производи како и декоративата , за жал се мора да порачувам од Германија ,а се е прекрасно пудрата во прав како и бронзерот кој уште малку ќе ми се потроши , а ете во Србија ги има сите овие производи..
    Се надевам стварно дека некогаш ќе почнат и тука да ги носат :)
     
    На senza.parole и carangigia им се допаѓа ова.
  9. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.387
    Пол:
    Женски
    Со здравје да ја користиш маската со глина. :hug:
    Во последно време ни јас во аптеките не можам да ги начекам, многу брзо ги купуваат маските.

    Колку што знам нема кај нас инхалациона течност. Баш штета што не ги носат сите производи во Македонија, можеби некогаш ќе почнат. :)

    Инаку на нивната фб страна (Dr.Hauschka Macedonia) има моб. број. Претставничката ми рече дека е нејзин па ако имам прашања за козметиката да се јавам. Јас неколку пати им пишав на фб и веднаш ми одговорија. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ја има ли некој користено пудрата?
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @LiliBoz јас , имам пишувано на форумов , мене ми се допаѓаше и на мојата масна кожа со пудра одозгора е супер. Единствено нијансата најсветла што е ми е многу чудна, некоја розево сива..
    Ми имаат дадено и тестер од неа во Еурофарм во Веро центар , баш побарај им :)


    @sorbet :)
    Јас да пишам неколку збора за маслото за лице на Др.Хаушка. При крај ми е кремата Мелиса па решив да сменам.
    Имам пишано дека го имав на тестер , и ми беше тешко нанесувањето , ставав поголема количина и ми се мрсеше лицето побрзо наместо како што викаат дека треба да ја регулира маснотијата.
    Сега го имам и тоникот, прскам на лицето и ставам само 2 капки на цело лице од маслото. Чекам убаво да се упие па се шминкам. Феноменално е , само треба точно да се нанесува. Сега имам уште маалку од Мелиса и во кремата ставам и една капка од маслото додека се потроши кремата.. :)
    А за тоникот не знам дали е неопходно да го имате или може и др тоник да заврши работа :) да признаам не е евтин , а некако брзо ми се троши.
     
    Последна измена: 9 јануари 2019
    На kikkki, sorbet и LiliBoz им се допаѓа ова.
  12. CinnamonBambi

    CinnamonBambi Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Ампули за ноќна нега има користено некој, и која цена се?

    Ја користам Мелиса кремата, ама веќе не ми е толку хидратантна како на почетокот...откако ќе се упие како затегната ми е кожата, а порано не ми беше така. Дали таа кремата од рози е подобра? Ја земав мелиса поради многу сува кожа на образите, а мрсна во Т зоната.
     
  13. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    @koritsaki јас веќе долго време го користам маслото и сум презадоволна, пробав неколку други креми во меѓувреме ама еве сега повторно се навратив на Хаушка.

    Претходно маслото го нанесував самостојно и не ми се мрсеше лицето а сега го користам во комбинација со спрејот за лице од роза на Алверде и сум уште позадоволна од крајниот ефект. Ми текна да ти го препорачам тебе, знам рече дека спрејот на Хаушка ти е скап и брзо се троши, епа спрејов на Алверде не се троши брзо а го купив околу 150-200 денари (па и да се потроши брзо не е страшно со оглед на цената).

    [​IMG]
     
    На koritsaki и sorbet им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски

    Благодарам за препораката следно доаѓање во Мк обавезно го купувам спрејчево на Алверде :) искрено и тоникот на Хаушка многу ми се допаѓа ама да навистина брзо се троши :)
     
    На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ivana 95

    Ivana 95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2016
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали кремата брзо се упива и дали е погодна за под шминка? Кожата под очите ми е ужасно сува ;( Имав користено од дневната хидратантна крема но ми трева поголема хидратација.
     
  16. blackstyle

    blackstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Еве прочитај тука :hai:
    http://biodevojka.blogspot.com/2018/05/dr-hauschka-dr-hauschka.html
     
  17. Ivana 95

    Ivana 95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2016
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
  18. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    51.464
    Пол:
    Женски
    Kade gi kupuvate proivodite na Hauscha?
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    По аптеките , Зегин , Еурофарм :)
     
  20. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Знаете ли дали млеково за чистење може да се користи секојдневно наутрои навечер или е само за шминка вадење ?
     

    Прикачени фајлови: