1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Druzenje

Дискусија во 'Канта' започната од antonieta30, 6 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. antonieta30

  antonieta30 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Pred da pocnam da pisuvam sakam da se izvinam oti ne pisuvam na kirilica no posto sum preku mob pa ne moze Epa vaka imam 16god i nemam drugarki so tie od osnovno ne se druzime bidejki se otrgnaja.Imam samo edna za na skolo no taa me nejki vo nezino drustvo.Znaci ne izleguvam od doma mn retko celo leto mizerno mi pomina.No ima edni 5 devojcina ucat vo drugiot klas i jas sakam so niv da se zdruzam no neznam kako ziveam jas so niv zdravo si vikame ama sakam poise ama neznam kako POMOS
   
 2. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Епа земи додади ги на фб пишувајте викај ги на кафе правете муабет ова она, така ќе се здружиш, сега барем има фб и може да ти помогне. А таа за на школо нека си остане за на школо :). Значи ако не почнеш ти нив да ги викаш ништо нема да биде,почни ти прва па ќе видиш тие како ќе прават. Јас така стекнав повеќе пријатели не чекам они да ме викаат цело време некогаш и јас ги викам за излегување итн.
   
 3. antonieta30

  antonieta30 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Gi imam na fb i na odmori nekos zaedno odime oni ziveat kaj babami i toa mie prednost no jas sakam nesto da napravam za niv i da vidat deka sum dobra posto taka najdobro e i najbrzo i nejkam da gubam povejke vreme postepeno no neznam kako da go napravam dokolku bi imale nekoj problem da mu pomognam stvarno neznam ako imas nekoj predlog kazigo te molam i me interesira kako ti se zblizi so tvoite drugarki bi sakala da znam mozebi ke mi pomogne fala najmnogu :))
   
 4. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  56
  ^
  Нема потреба да правиш нешто или да се докажуваш дека си добра личност,едноставно во нивно друштво биди си опуштена и своја,покани ги да излезите на кафе,сладолед и дружбата може да почне.
  А таа другарката за на школо и ти исто игнорирај ја,кога веќе таа не те сака во нејзино друштво,но биди итра и користи ја само во моменти кога ти немаш друштво.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Епа супер штом одите и на одмори заедно. Ќе им се јавуваш ќе ти се јават ќе ги викнеш на кафе на шетање и така. Постално ќе се дружиш со нив. Ќе им помагаш кога им треба помош и тоа е. Јас познавав едно девојче лани не излегувавме често дали еднаш или два пати имавме излезено а ова лето нон стоп. Ќе ја викнам на кафе таа ме вика, некогаш кај неа се спремаме за илегување некогаш кај мене кога и треба услуга и правам никогаш не сум кажала не. А ти немора се со женски може и со машки и тие се многу добри другари јас имам најдобар другар машко навистина некогаш даваат вистински совети овие женскиве послабо дали имаат друг начин на размислување....
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.445
  Допаѓања:
  5.859
  јас бев таква..но ете од фб.. почнав да им пишам...ги викав на кафе и пошто убаво првам нокти,шминка,фриз., и гледам на кафе почнаа се почесто и те да ме викаат и така сакала нејќела морав...да ги употребувам моите способности не секогаш (шминка,окти,фриз.)..и се викавме почесто на кафе си гледавме ете се дружиме..но веќе почнаа дечковци да имаат и се одвоивме полека..но што е тоа е..судбина ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.