1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dust+cream козметика

Дискусија во 'Лице' започната од koritsaki, 28 јуни 2017.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.930
  Допаѓања:
  91.249
  Пол:
  Женски
  Dust and cream е ланец на продавници во Грција , со многу поволни цени на декоративната и препаративната козметика. Освен производи од овој бренд може да се сретнат и производи на Голден Роуз

  Јас лично имам пробано мириси на точење - копии на поскапите брендови и сум презадоволна. Би сакала да ги пробам и пигментите за очи и нивните лакови за нокти. Мои пријатели се презадоволни од кремите за тело. Нивните продавници ги има скоро во секој град.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дали имате пробано нешто од овој бренд?
   
  На Yowannty, teteks, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  8.137
  Допаѓања:
  140.727
  Пол:
  Женски
  Ова е тоа што ми се наоѓа во Македонија. Бар она што ми беше при рака. :lol: Во Грција имам доста повеќе.
  IMG_4381.JPG

  За лаковите имам коментирано и претходно, мене ми се погодиле дури и повеќе од ОПИ. Ми се допаѓа тоа што се густи и само еден слој е доволен за да се добие нијансата. Брзо се сушат и се долготрајни. Едвај чекам да соберам нови летни нијанси за една недела. :lol: Избор има доста.

  Другите продукти се исто таму купени, но се Полско производство. Пудрата е темна, конкретно ја земав без многу промислување, за да ја мешам со мојата и ја користев кога бев исончана. На големо изненадување се покажа ептен во ред, па ќе си набавам и нијанса според мојот тен.

  Кремите се исто добри, имаат фина лесна структура и опција да си купиш колку милилитри сакаш, што е плус.

  Наредно сакам да пробам од козметиката што е баш од Dust+Cream за да можам да споредам.

  Со повеќе купени производи, даваат гратис парфемче.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.