1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dynasty (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 16 јуни 2018.

  1. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Мене финалето ми се допадна, иако многу работи нафрлија

    Кристал старата беше супер, оваа новава не ја обичам
     
    На kize му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Серијава многу ми се допаѓа, секоја нова епизода ја чекам со нетрпение.
    Овој Адам што сака да направи, која му е целта? Сака единствен наследник да остане ? Го мразам :^)
    Фалон омилена и нејзините комбинации :inlove:
     
  3. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Адам има некој Мајка комплекси, но тој не знае самиот
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Кај ја гледавте втора сезона поточно 21 епизода дека сите онлајн страни ги свртев никаде не ми ја отвара,евентуално линк од торент
     
  5. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имаше 22 еп. на Нетфликс ја има.
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Ги имаш сите епизоди на Нетфликс, можеш да ја симнеш и од The Pirate Bay
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    https://zamunda.net/banan?id=567479&hit=1&t=tv

    Можеш од замунда да ја спуштиш ако имаш акаунт, ако не, можеш и од тука:
    https://monova.to/D4D4E5E8D56CE30D589CF75E7410A2A669B5F592

    Инаку многу ми се допаѓаше серијата, се додека не ја сменија Кристал. Не е лоша новата, ама старата многу повеќе ми одговараше за улогата. Не знам каде прочитав дека ќе ја прекинеле серијата, ама еве сега гледам дека се очекува нова сезона. Ме интересира што ќе се случи со Адам, многу конфузна улога ми има.
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Да ќе има нова сеона, се додека го имаат договорот со Нетфликс за интернационално прикажување од кој прават многу пари ќе ја продолжуваат и серијата. Инаку за Кристал во третата сезона имаат повторно нова актерка, Ана Бренда ја напушти серијата. Само што овој пат не е нов лик, само промена на актерката е. Исто така сеуште немаат најдено актерка за Алексис, имаат снимено веќе 5 епизоди а ликот не се појавува во нив.
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Тотално непотребен лик ми беше Алексис. Во старата верзија на серијата беше феноменална, а овде само како плаче по пари и ништо друго
    Си ја обожавам Фалон :inlove:
     
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Стварно, пак ја сменаа?
    Не знаев за ова ништо.. сега уште толку се разочарав...
    Значи и Алексис им замина? Хаос. :D
    Ја имав подзаборавено серијата па не сум во тек со ништо, ама планирам да гледам 3та сезона чисто да видам што ќе се случи со Адам.
    Фала за инфо, еве баш сега проверив на 11ти октомври излегува прва епизода од трета сезона. :)
     
  11. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Алексис е потребен лик како главен негативец, ама сценаристите скроз го утнаа ликот. Николет не беше виновна за тоа што Алексис не беше прифатена од публиката, едноставно сценаристите не знаеја да напишат добар сторилајн за неа.
    Да пак е сменета, испаѓа нова сезона, нова Кристал. Така само губат гледачи, не им требаше ни втората Кристал, Натали сосема одговараше на улогата. Алексис сигурно се враќа, само со друга актерка. Да на 11ти е на мрежата, 12ти излегува на Нетфликс.
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам девојки за линковите погоре :)
    Ја изгледав цела серија и според мене морам да кажам дека првата сезона е далеку подобра од втората,единствено ми се допаѓа Адам како нов негативец и ме интересира како ќе го откријат.Првата Кристал беше каде каде подобра,втората не ми се допаѓа ќе беше боље да ја избришат скроз од серијата него трета глумица да доаѓа.Ако може со некој јак пилот твист да ја вратат Натали би било топ.Исто беше прелошо што Лиз ја глумеше Алексис дотолку не можат да најдат соодветна глумица.Исто така дали е точно дека и Стивен ја напуштил серијата,бидејќи е катастрофа како ја завршија неговата приказна.
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Натали нема да се врати, и дадоа отказ и сега снима серија за ABC. За Алексис не можеле да најдат актерка бидејќи Николет замина неочекувано, но немаше потреба од Лиз да ја заменува, едноставно можеа да не го прикажуваат ликот и еве за третата сезона да си најдат нова актерка. И онака нрмаше некој значаен сторилајн Алексис кога ја играше Лиз. Да Стивен ја напушти серијата, но не по негова желба, беше отпуштен. Се зборува дека ќе се врати за новата сезона, но останува да видиме.
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Продукцијата на серијава поприми од драмата на самата серија.
     
    На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marija 1999

    Marija 1999 Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Нема кој не ја гледал старата верзија на серијава? Или.. Моја омилена серија..Многу ја сакам ,сте ја гледале ли? Што мислите за третата сезона Ја има на Попкорн.
     

    Прикачени фајлови:

    • 234.jpg
      234.jpg
      Големина на фајлот:
      222,9 KB
      Прегледи:
      5
  16. Marija 1999

    Marija 1999 Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Ja gledate treta sezona? kako vi se dopaga?
     
  17. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Секоја нова сезона се покастрофална од претходната. Серијата веќе стана музичка драмедија, во секоја втора епизода Лиз има музички перформанс. Разбирливо е во една епизода да им ги истакнат и талентите за пеење, но ова не е мјузикл туку драма. Сезонава исто така има многу непотребни епизоди за само да се пополни цела сезона од 22 епизоди. На пример епизодата во која Лиам и ја раскажува книгата на Фелон, апсолутно непотребна епизода без никакво значење на целиот сторилајн. Исто така и последно емитуваната епизода во која секако, имавме и музичка точка. Друго, и покрај тоа што ова е трета актерка, ликот на Алексис не се поправи. Значи не е проблемот во актерките туку во писателите кои очигледно не знаат да напишат немилосрден негативец. Единствен лик кој прави сплетки и е користољубив, каква што треба да биде Алексис, е Доминик Девора. Третата Кристал е каде каде подобра од втората, но и нејзиниот лик не е добро напишан. Не можат да се одлучат дали да ја направат добра, дали лоша. Џеф можат да го убијат веќе за Алексис да го добие богатството според пророштвото во втората сезона, но не верувам дека ќе го отпуштат актерот иако игра сосема непотребен лик. Исто и Мајкл е непотребен лик, барем не како series regular. Можат да го остават ликот за сторилајнот со Ванеса, но не мора да се појавува во секоја епизода. Исто и Кирби и Сем, немаат никаква интересна приказна, и јас сеуште не можам да сфатам како Сем стана билијардер и како успеа без никаков проблем да го купи хотелот, но веројатно не сум обрнал доволно внимание на епизодата во која ср објаснува тоа, ако воопшто е објаснето. Се на се, многу непотребни ликови и епизоди, многу пеење, неодлучност во кој жанр ја тераат серијата, катастрофални сценарија. Единствено добро во серијава е Лиз, нејзиниот стил, нејзиниот талент за глума и пеење и нејзините врвни реплики. Се друго - катастрофа.
     
    На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marija 1999

    Marija 1999 Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Kade ja gledas treta sezona?Ke probam na popcorn.
     
  19. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Приратирана ја гледам, не гледам на онлајн страни зашто квалитетот на сликата е низок. На 23ти мај ќе излезе на Нетфликс.
     
  20. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Серијава ми стана бетер од шпанска сапуница. Единствено продолжувам да ја гледам само заради Фалон, онака топ лик ми е. Исто, што е со постојано менување ликови? Слушав нешто имало многу недоразбирања меѓу продукцијата и актерите.
     
    На BloodElf му/ѝ се допаѓа ова.