1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eл Класико

Дискусија во 'Спорт' започната од Pelikuna, 20 април 2012.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да, ама се знае кои се главните точки во двата тима - Меси и Роналдо. Се знае дека поразот освен ако нема некој виновен за него, ќе му падне најтешко на најдобриот од тимот, тоа се пак Меси и Роналдо. Или дека по традиција Реал не може да тепа на Ел Класико па ако изгуби уште од сега да го заштитиме Роналдо, да не го ругаат после. Ако изгуби Барса јас ќе речам ако го нема Меси дека не се покажал и готово.

    Ако тој не е упорен покрај сите проблеми што ги има имано, не знам кој е. И дај доста веќе. Роналдо е манекен, цел живот здрав и прав (освен пределот кај устата и носот со посебен акцент на забите), а Меси од која точка тргна и до каде стигна и пак е најдобар.

    Еј и Пеликуна и Ди Мариа и Дрогба ја имаат, поголема и од твојата и на личноста на која мислиш - Бусќец. ДА!

    Не за џабе го викаат Меси новиот Марадона. Мало мало, ама техничарче. Колку мене е, ама најдобар е. Џабе му е тело карпетина на Роналдо. И секогаш ме фаќа жал ког асе збори против Меси, зошто Барса малтене животот му го спаси со тие здравствени проблеми. Ќе ве молам бар од таква почит воздржете се од навредите кон него. ТАЛЕНТ Е, и покрај сите препреки.
     
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Тогаш џабе постојат тренерите во фудбалот и општо :|
    Да бе манекен е,го бараат за реклами,висок е згоден, и може да ја има секоја која ке ја посакаа зошто Меси не го бараат,зошто е низок,слаб и нема шарм...Е така..

    Од која точка тргна?Не ми е јасно?Образложи која е таа.
    Јас немам видено друга екипа да го бара Меси а Роналдо и Сити,Анжи, Милан и Арсенал го бараа исто и Челзи а се секавам и Барса пред да замине од Јунајтед беа заинтересирани за него...кои играчи ги бараат? само најдобрите.

    И повторно не образложи зошто е најдобар според тебе?заради талентот?или топките...

    EDIT:Еднаш велите талент е,еднаш ко Марадона е што ке биде трето?
    Џабе му е телото?
    Добро тогаш ке пратам некој дебел да игра фудбал...
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Грешка си, фудбалот е тимска игра. И ако Реал вечер изгуби сите ќе бидат подеднакво криви. Меси и Роналдо се стрелците во тимот, напаѓачите. Се сметаат како главните точки во тимот кога правиме споредба на напаѓачите. Ама исто така се прави споредба и меѓу голмани Касиљас вс Валдез, дефанзивци Рамос вс Пике, мидфилдери Чаби вс Чави, па и на тренери Мурињо вс Гуардиола. Ама не можеш да мешаш едно со друго. Секој си има своја улога во тимот. Само што напаѓачите се оние кои даваат голови, па затоа се секогаш главни точки во тимот.
     
    На Pirana и Pelikuna им се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Што ќе го бараат Меси кога си знаат кај ќе остане, и дека колку и да и се оддолжи на Барса за тоа што му помогна, уште ќе се оддолжува. Роналдо е манекен, а потоа фудбалер, го гледам како педерастичен плачко. Меси е само и само талентиран фудбалер. Зошто таа карпа човек не може со Меси? Зошто губат и губат од најниската екипа на светот?! А сепак најдобра?! Тоа е најдобар фудбалер? Дупло пониски од вас да ве тепаат секогаш? Е да, така е, се надевам и вечер ќе тепаме пак.

    Талентиран е сфаќаш? Вродено е тоа, го има осетот едноставно. И со тренирање го достигна врвот. Ако го гледаш на натпревари ќе сфатиш. Не е поради златните топки, а и тие имаат удел зошто да не, па Роналдо што добил повеќе од Меси во однос на признанија? Бекам за мене никогаш не бил најдобар фудбалер во светот во ниеден момент иначе. А тргнав од точката што Меси за да стигне до мојата висина му требаше многу. И многу ме натажува тој факт, и на секој негов подем се радувам за него и како фудбалер и како човек. Не е некој кретен што ги мења женските и се слика за Армани, и само нешто се фура. Човек од Аргентинска провинција со вроден хендикеп кој го победи, а е многу талентиран и нарекуван новиот Марадона не заслужува навреди дека бил „низок, слаб, немал шарм“ дрн дрн. Меси е тој што на 19 години го падна вашиот Реал на колена, динг.

    И се надевам ќе ти ја затне муцката вечер, Пеликуна :hai:
     
  5. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    ХАХАХАХАХАХ,нека биде така,ама ако и вечер се изгуби Меси шо праиме тогаш?
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Реков и за тој случај зошто објективно се е можно, ќе признаам дека Меси не се покажал. И не само Меси, ќе ги пратам сите до 1 кој како ќе се покаже па ќе напишам кој освен него не се покажал. И ќе честитам ко човек. Чесен збор :)
     
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Е ама не можеш да мешаш приватни животи со кариера и квалитет како фудбалер. Океј, Роналдо е згоден и затоа му дават да снима реклами, Меси не е. Ама за тоа не зборуваме сега, зборуваме за нив како фудбалери. А не за тоа кој колку девојки менува, па му се може на Кики и ќе менува.

    И не е сега работа да зборуваме за емотивни приказни. Ако е затоа и Кака за малку инвалид ќе останал а сега има едни од највредните нозе на светот. И нормално дека му се восхитувам и се радувам што успеал да се спаси, што сега е играч ипол. Ама малку е глупо да кажеш дека Роналдо немал таков проблем (пу, пу да не даде Господ) и затоа се му било лесно.
     
    На BoaVista и Pelikuna им се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Разлика е да си здрав, прав, а одличен играч и да си хендикепиран, а сепак талентот да ти искрсне на виделина. И многу ми паѓа глупо кога некој ќе го навреди Меси, зошто тој си знае како му било...и да стигнеш до овде, и да те навредуваат за минатото.
     
  9. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    А, мене ми е глупо кога некој ќе го навреди Роналдо, ваков бил,онаков бил. Дај ти се молам, значи сакаш да ги навредуваш противничките играчи, а не сакаш друг да ги навредува твоите.

    За вечер се кладам дека ќе има црвен картон, во тоа сум сигурна 70 %. Па и да изгубиме, ништо страшно. Се надевам само дека нема да има глумење, тепање и слично и дека ќе гледаме фудбал, во вистинска смисла на зборот.
     
    На BoaVista и Pelikuna им се допаѓа ова.
  10. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.324
    И Меси и Роналдо се добри. Подеднакво!
    Дечко ми е навивач на Барса ама признава дека Роналдо е ѕвер. Исто и за Меси.
    И јас не го сакам Роналдо, ама ете признавам дека е еден од најдобрите фудбалери, заедно со Меси.
    Друго, а и факт е дека моментално Реал во својот тим ги има најдобрите играчи и најдобриот тренер, но немоќни се пред Барса. Дали е психа во прашање незнам, ама се надевам дека овој пат конечно ќе ги победат. Порано повеќе бев наклонета кон Барса и секогаш навивав за нив, но јас сум сепак навивач на Милан, а и на Челзи, па не верувам дека постои некој фан на било кој од овие тимови да може да навива и за Барса, освен Плавуша ;) .
    Вечерва нека победи Реал, за да си го видам насмеан Мурињо :D .
     
    На BoaVista, BlackSwan5, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Еве го конечниот состав на Реал Мадрид
    Casillas, Pepe, Ramos, Khedira, Ronaldo, Benzema, Özil, Xabi Alonso, Coentrão, Arbeloa & Di María.
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Valdés, Alves, Puyol, Mascherano, Adriano, Busquets, Xavi, Thiago, Tello, Iniesta y Messi

    На Барселона
     
  13. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Eл Класико-вечното дерби!
    Дерби,што го подели светот!
    реално,иако јас оддамна зборам дека за вас нема бодови на Камп Ноу, не сум сигурнА.Не сакам ни да мислам на пораз,не не!Топката е тркалезна,не знаеме што може да биде. ;)
    Ова дерби ќе биде жестоко,многу многуу..со оглед на тоа што Барса со победа ќе се доближи на само 1 бод!Со многу провокации,и препукување.
    доколку Барса земе 3 бода,ќе настане општ хаос во Ла Лига..

    Рака на срце,чуден состав на Пеп,ама човекот сигурно знае што прави.А и да не ги менуваше тактиките,одамна Реал ќе славеше во ова дерби.
    Тељо,млад и неискусен да! Ама јас мислам дека одлично ќе се носи со задачата,и ќе ја затресе мрежата на Икер.
    Последната изјава на Гвардиола пред вечерашното Класико
    "Победа е единствена опција"
    Мes que un club
    In Pep we trust!
    - :l:

    vamos barcelona.
     
  14. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
  15. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Дани Алвеш креваше раце за пенал по интервенцијата на Касиљас.

    Неверојатно, лол4иња!!! :lol:
     
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Колку се очајни Барса еј :D

    Ми се допага резултатот...
     
  17. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    Браво за Реал Мадрид, се покажаа како подобри. Некако многу ми се растрчани за разлика од овие од Барселона. Резултатот е одличен, само така нека продолжат :)
     
  18. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Дишам,дишам..
    Мајке ми,па каков гол беше тоа.Целосно извиси одбранта на Барселона :sweat: Ел капитено....
    A и после како се разигра Барса,аман бе!
    Убав почеток на Реал,ама премногу рано почнаа да се бранат. ;)
    Јас незнам кога Реал ќе и даде убав гол на Баса,па сите им се по грешка на дефанзивците на Барса |(
    И што по ѓаволите промаши Чави :o ..

    Ама затоа има и второ полувреме. ;)
     
    На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    ^
    Смајли, Барса те поздрави со еден исклучително „убав“ гол, кој „не беше“ по грешка на одбраната на Реал. :lol:
     
    На BoaVista, BlackSwan5 и Rozich им се допаѓа ова.
  20. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Ке си умраааааааааааааам :rofl: :rofl: :rofl: Кикица :inlove:
     
    На esperanca, BoaVista и Rozich им се допаѓа ова.