E.L.F. Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од ketisk, 25 март 2012.

 1. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Дали некој ја има користено производи на E.L.F. Cosmetics, дали сте задоволни и од што највеќе????
   

  Прикачени фајлови:

 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Е.л.ф. нема во Македонија, ама баш би сакала да има. Многу се евтини производите и колку-толку се квалитетни-од она што го имам видено на јутуб.

  http://www.eyeslipsface.com/
   
 3. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Пред неколку години имаше, но го затворија. Иначе може да се нарачува од http://eyeslipsface.co.uk/ до утре имаат бесплатна достава со нарачка над 10 фунти. Кодот е POPSHIPEU.
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  451
  Јас имам сенки за очи и искрено не сум презадоволна, некако многу се ронат, пола сенка ми се има изронато. И не стои долго. Во споредба со сенките од Авон....ма не може ни да се спореди.
   
 5. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години имав земено карминче/руж, четки за сенка и уште нешто не се сеќавам. Карминчето/руж не ми се допадна ни како стои на уста ни на образи па уште одамна го снема, веројатно го фрлив, а четките се супер до ден денес ги користам..
  Многу беше ефтина козметикава за тие пари имаше доста добар квалитет, али одамна немам прочитано/видено нешто за елф се прашувам дали сеуште постојат.
   
 6. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  165.400
  Сакам да нарачам производи на Елф, немам ништо до сега користено, општо мислење за нив?