1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

E.L.F. Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од ketisk, 25 март 2012.

  1. ketisk

    ketisk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    148
    Дали некој ја има користено производи на E.L.F. Cosmetics, дали сте задоволни и од што највеќе????
     

    Прикачени фајлови:

  2. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Е.л.ф. нема во Македонија, ама баш би сакала да има. Многу се евтини производите и колку-толку се квалитетни-од она што го имам видено на јутуб.

    http://www.eyeslipsface.com/
     
  3. ketisk

    ketisk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    148
    Пред неколку години имаше, но го затворија. Иначе може да се нарачува од http://eyeslipsface.co.uk/ до утре имаат бесплатна достава со нарачка над 10 фунти. Кодот е POPSHIPEU.
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Јас имам сенки за очи и искрено не сум презадоволна, некако многу се ронат, пола сенка ми се има изронато. И не стои долго. Во споредба со сенките од Авон....ма не може ни да се спореди.
     
  5. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години имав земено карминче/руж, четки за сенка и уште нешто не се сеќавам. Карминчето/руж не ми се допадна ни како стои на уста ни на образи па уште одамна го снема, веројатно го фрлив, а четките се супер до ден денес ги користам..
    Многу беше ефтина козметикава за тие пари имаше доста добар квалитет, али одамна немам прочитано/видено нешто за елф се прашувам дали сеуште постојат.
     
  6. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.774
    Допаѓања:
    259.771
    Сакам да нарачам производи на Елф, немам ништо до сега користено, општо мислење за нив?