1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eat the rainbow

Дискусија во 'Диети' започната од wildone, 12 јули 2020.

 1. wildone

  wildone Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  80
  Здраво дечки:)
  Во последно време многу слушам за диетава "еаt the rainbow" но никаде по интернет не можам да ја најдам конкретно со рецепти и распоред на оброци. Дали некоја од вас е запознаена со овој режим на исхрана, да сподели информација?
  Фала ❤️
   
 2. Rivalta

  Rivalta Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки,
  Диетата ја презентира Марија Соколоска, мегутоа исто незнам распоред на оброци и што точно се јаде. Мегутоа како што пратам по социјалниве мрежи, гледам дека има успех кај клиентите. Ако некој знае нешто дополнително нека пише
   
 3. Dea85

  Dea85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2020
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Zdravo

  I mene me interesira dali nekoja od vas e bila na planot za ishrana kaj Marija ili nekoja vasa bliska osoba, bidejki nekako premnogu skap mi deluva
   
 4. wildone

  wildone Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  80
  Јас и пишав на неа лично, ми прати чај за ослабнување, ама ме изгоре киселина од чајот. Одма престанав со користење. Инаку мислам дека 250 или 300 евра наплаќала.. Ова од коментари дознав.. Реално да збориме, за наш стандард многу е..
   
 5. Dea85

  Dea85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2020
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Koj caj ti go dade na tebe?
  Jas prasav vo taa cena da ne spagja i pazarenje
   
 6. wildone

  wildone Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  80
  Cajot se pravi od 3 sostojki, zelen caj , gjumbir I bosilok. Dokolku nemate nikakov problem zdrastven mozete da go piete 2-3 pati na den vo megjuobrok. Se stava 200 ml zovriena voda se ostava da odstoi, se dodava edna kesicka zelen caj , posle 3-5 min se vadi kesickata. Na strana rendate gjumbur pola lazicka svez ili ako imate vo prav 1/4 , I go posipuvate so bosilok na vrvot na lazickata . Dokolku ste osetlivi na kofein ne go pijte navacer. Vnimavajte da ne se predozirate! Se pie eden mesec I posle se namaluva dozata . Ke ve molam dokolku go preporacuvate Neka se konsultiraat so mene bidejki ima zeni so hronicni zaboluvanja. So sreka ! Se nadevam Deka ke vi pomogne . Ke ve molam samo loga ke piete pijte go topol I ne go ostavajte da oksidira.
  Eve poveli ova e receptot shto mi go prati Marija Sokolovska. @Dea85
   
  На Dea85 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dea85

  Dea85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2020
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Ovoj caj i mene mi go dade,samo sto mene mi kaza gjumbir vo prav NE,samo svez i stsvav se zaedno da otstoi.Ne vidov nekakva promena.
   
 8. wildone

  wildone Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  80
  Ja go probav edna nedela, ama takvi kiselini mi se javija, toa bese strasno. Taka da sega sum na voda so soda bikarbona, kako oporavuvanje posle cajot.. Inace realno da zborime, redukcija na kaloriski vnes, tecnosti i fizicka aktivnost ne se sporeduvaat so nitu edna dieta..
   
 9. Dea85

  Dea85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2020
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Vnimavaj so sodata povekje od 1 nedela ne,moze zeludnikot partal da ti go napravi.
   
 10. sanie

  sanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  22
  Здраво женски, дали некој е запознаен со овај тип на диета ? Споделуваат неверојатни резултати од слабеење за доста кратко време. Споделете искуство со диетава доколку некој ја применувал
   
  На Dea85 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ctete

  Ctete Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  5.151
  Пол:
  Женски
  Recept nema da najdete po socijalnite mrezi za sekogo e individual no. Vie ja odbirate hranata taa vi gi sprema obrocite 5 na den po gramaza. I jas I pisav no ne mi kaza nisto mi rece da I se javam na viber. No ako e taa Cena navistina e premnogu.
   
  На Merda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Oxsana

  Oxsana Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Да рецепт тешко дека ќе најдеш или пак некој ќе ти каже од што се состои диетата и што е клучот за толку брзо и ептен видливо слабеење..бидејќи за тоа и плаќаат 300 евра.Јас ја контактирав и ја прашав за цена. Но ми се виде скапо
  Инаку само еднаш се плаќало а диетата можеш да ја применуваш колку денови сакаш..тоа само го знам ако има некој поголемо искуство нека пише:*
   
  На Merda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  5.115
  Пол:
  Женски
 14. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Правилото е 5 чаши на ден од овошје и зеленчук во боите на виножитото, само што виножитото нема бела боја, но сепак се воведува и таа.
  1. Црвена ( домати, цвекло, црвени јаболка, јагоди, цреши, црвени пиперки и друго што е црвено)
  2. Жолта и портокалова (банани, моркови, сладок компир, портокал, лимон...)
  3. Бела ( кромид, лук, карфиол, компир, печурки)
  4. Зелена ( зелка, спанаќ, зелено јаболко, зелена пиперка, авокадо, краставици...)
  5. Сина и виолетова (боровинки, капини, модар патлиџан, виолетова зелка...)

  Е сега, јас би ви препорачала да комбинирате со стек, ориз, киноа... за да имате можност за повеќе рецепти :)
   
  На sunmoonstars, Sweetlove_0312, sunshinebabe и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Rivalta

  Rivalta Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Значи се пијат тие 5 чаши од овошје и зеленчук со различна боја. А се јаде ли нешто плус, или додаток со јадењето ??? Гледам луѓето имат резултати, меѓутоа во коментарите се пише дека јадат храна што ја сакат, пици, тестенини што не е баш диетално хранење
   
 16. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Количината на овошје и зеленчук да е 5 чаши на ден. А од тие правиш доручек, ручек, вечера.
  Пр. за доручек правиш смути со овошје и зеленчук од сите бои, ручек-салата исто во сите бои, можеш и некакво месо во помала количина. Вечера исто некој рецепт што содржи повеќе бои.

  Диетите се усвари пазење на исхраната, внесување на здрава храна, ама секако дека можеш еднаш во 2 недели да каснеш и нешто забрането како пица, сендвич, тестенини и сл. Сето тоа да е порција во помала количина
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mia...Mia

  Mia...Mia Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  80
  Женскии, никој ли од Македонија нема ослабено со режимот да пише што е тајната на успехот? Гледам мн задоволни за кратко време
   
  На Dea85 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krofnice

  krofnice Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, јас би сакала да споделам искуство со EAT THE RAINBOW,

  Марија Соколковска во периодот на карантините во РМ се вкулучуваше ореку својот инстаграм профил во живо секое утро каде даваше насоки за типот на исхараната која треба да се внесува, и пото 1 час исто онлине правевме аеробик вежби, навистина имаше резултат.
  Начиното на исхаран и се состоеше во неколку работи, правилне начин на комбинирање, немешање на протеини и јаглехидрати, вклучива 5 оброка и двапати дневно чај
  еден час по појадокот следуваше вежбање
  -Појадокот беше овесни снегулки стандардно со различни комбинации, препорачуваше ниско калорично овошје за комбинација (јагоди, шумско овошје итн банана мене ми препорача во попладневна ужинка).
  голема количина на вода, минимум 3 кг, ама имаше фрмула за пресметување внес на вода неможам да се сетам
  кај 12 следува ужинка, ниско калорично одсабајле, јас забелешав дека најсреќна беше кога како ужинка внесував оризови галети
  Ручек чист конкретно протеин и салата, јаглехидрат итн да не се мешаат
  ужинка може да биде и благо не го исфралше
  вечера на база на зелено
  чај имгу гумбр, босилек и зелен чај, јас за 15 дена намалив достав во обем, ан авга 2,5 кг, ама вклучував и вежбање
   
  На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Healthy.girl

  Healthy.girl Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Сподели што точно ти вклучуваат оброците бидејќи вака напишаното нема ни R од Rainbow испаѓа само јадење со бела боја и зелена и плус уште некоја..
   
 20. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  12.420
  Пол:
  Женски
  Да прашам после 5-ти ден пак се повторува одново или не ?
  Инаку, убава ми изгледа диетава. Сакам да ја пробам.