1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eat the rainbow

Дискусија во 'Диети' започната од wildone, 12 јули 2020.

  1. E*N

    E*N Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2017
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    А како оди диетaта, што и како се јаде тие 5 дена? Имаш некој план? Сподели го да видиме како оди Еat the reinbow
     
  2. ZokaPoka88

    ZokaPoka88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    A zosto bi vi spodelila ne ve razbiram. Devojkata si pisa opsto sto spaga. Da se spodeluvaa taka receptite ke ispadnate dzabe frleni.300 evra. Mene inaku Marija mi kaza deka bila 350 evra. Ne se odluciv normalno, mi bese skapo,a da se odlucev sigurno nemase da ja pistiram tuka.
     
  3. SuperStarGirl

    SuperStarGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Devojki, dali nekoja od Vas imala iskustvo so ovaa programa? Gledam na FB imaat top transformacii. Spodelete vasi iskustva.
     
  4. Spider-man

    Spider-man Активен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2022
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Машки
    Devojki i decki, dali nekoj bil na programa kaj Marija Sokoloska? I dali nekoj/a od Vas bi sakal/a da spodeli kako izlgeda edno meni?
     
  5. Healthy.girl

    Healthy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2020
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Moja bliska prijatelka bese ne znam dali uste e ili se otkaza nekako taka mi spomnuvase. Menito i e standardno kako i kaj sekoj nutricionist nisto ama bas nisto posebno, ti dava meni za eden mesec i toa e toa,treba da go praktikuvas celo vreme izmeni nema ni pod tocka razno bez razlia sto sezonite se menuvaat a so toa i samata hrana ako ti stavila pr.Portokal toa ke go jades bez razlika sto sega ima i drugo ovosje (praska,kajsii...) ili tikva kaj ke najdes sega tikva (za tie raboti barem mislam treba da e fleksibilna i da pravi nekoj promeni ili da ima opcija koe so koe bi mozelo da se zamenat bidejki sepak cenata i e visoka. Rezultatite dali bas se za tolku kratko vreme ne znam, drugarka mi se pridrzuvase epten no za nedela,dve ili za tolku kratok period kako sto se plasiraat transformaciite na fb ne postigna moze i zatoa i se razocara i saka da se otkaze. Plus deka ima bas takva podrska,komunikacija, pozitivnost i X drugi raboti kako sto kazuva na fb NEMA,toa poveke nekoj film, falenje i samobendisanost e nisto drugo. Osven sto gi demne klientkite celo vreme na whatsapp so isti poraki sekoj den nisto drugo, duri i koga drugarka mi nesto ja prasuvala i vrakala so kratok i ne bas jasen odgovor, barala nesto da i smeni-nema leto-zima se isto ke jades, i kazala deka nekooi raboti ne gi jade i gi stavila....taka da ne e izgleda bas kako sto se samata reklamira na fb i instagram. Za meni ne znam sto tocno e imala, samo mi kaza deka i kaj nas sto bila kaj nekoj nutricionist slicno i dala taka da toa e.
     
  6. AAN

    AAN Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2022
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Јас бев. Прво ми го даде чајот ( зелен чај, босилек и ѓумбир) треба да направиш крвна слика да ги види резулатите и според тоа ке ти направи план за исхрана. Исто треба да и кажиш што и колку количински јадиш во текот на денот ( мислам дека за една недела треба ). Бидејќи џабе ке ти даде план за исхрана и ти се придржуваш до него, а имаш на пример проблем друг хормони,тиридна, крв итн. И да вреди за парите дека тој начин на исхрана можеш цел живот да го практикуваш. Затоа е индивидуална програма. Секој организам различно. Јас на килажа не слабеев многу малку 7 кг пред да останам трудна, ама затоа во обем премногу ослабев. И за време на бременоста 9 кг се поправив. Здравје после порагај пак ке си се држам на тој начин на исхрана.
     
  7. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.738
    Пол:
    Женски
    Kolku ti naplati?
    Dali obrocite sto ti gi dade bea ok,vo smisol dali bese gladna vo tekot na denot?