1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Edgy style

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Angiie, 12 август 2011.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Ваква тема не видов, ако има затворете ја :)

  Имам рокерски (edgy) стил. И многу сакам така да се облекувам.
  Што мислите за тој стил, и дали го применувате? :D

  ЕДИТ : Ако знае некој кај има такво ланче со Стоунси, одма нека каже ! :D
   
  На Rose96, Beauchamp, XstrongerX и 2 други им се допаѓа ова.
 2. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Интересен е,изгледа супер,ама не е за мене и не го применувам
   
 3. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Интересно личи, супер е но јас ретко го применувам...
  Имам неколку блузички со Стоунси од H&M.
   
 4. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  прејак стил, во фаза сум на целосно применување на него врз мене :D
   
  На pupi.girl и blond.bunny им се допаѓа ова.
 5. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.376
  Допаѓања:
  20.373
  Пол:
  Женски
  Кога бев средно се облекував вака,ама ми пројде и тој период и сега се што ми е останато од тоа се старките и по некој детал од време навреме, ама не е тоа тоа..
   
 6. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Ич не сакам такви работи..Освен мајицата што е горе постирана ..Некако премногу зацрнето ми е..
   
 7. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Не ми е убав овај стил :Down:
   
 8. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Само старките ми се свигаат малце претерано ми изглеа другото ...
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.070
  Го обожавам стилов, иако не се облакам вака.
  Некогаш имам испади и ништо чудно да ме види некој во вакво издание па ми се чудат :D
  Имам многу маички налик на овие, со Стоунси итн..
  Имам и накит од дамнешни времиња коа повеќе се облакав вака :)
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  ми се свиѓа♥!
   
 11. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Овој стил ми е пренајубав и имам неко парчина вакви белегзии и 2 блузички
   
 12. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Баш е убав, но мислам дека треба време да се изгради. и тоа подолго време. Можеби се облекувам со некој детал, старки, некое уникатно парче облека во овој стил.. но, не можам да речам дека целосно се потпирам на него. :)
   
 13. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Е ова е нешто што ми се допага.Омилената блуза која веќе ми е мала :( ми е баш ваков стил.Црна со црвена, мала гитара, синџирчиња,боцки...абе прубава е :D Инаку таа блуза ми е единствена од овј стил бидејки не се облекувам вака но го ценам стилот :)
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.325
  Допаѓања:
  80.187
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа стилов, посебно маичките - Стоунси, ваљда тука спаѓаат и слични модели со налепници на Кингсите, СОАД, РАТМ, па и Слипкнот можеби итакамунатаму.
  Не би ги облекла единствено тоа хеланки/хулахопки, што и да се - не се пронаоѓам во таквите води баш.
  Ама, сума-сумарум, ми се допаѓа.
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓаат одредени сегменти од стилов, ама измешани со кежуал облека. Не сум била облечена целосно вака, ама затоа чевлите и чантите ги обожавам.
  Еден период бев опседната со нитни, па од дечко ми добив подарок чевли, а сама си направив чанта.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MissDior, CIA, N.A.T.A.S.A и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Прејак стил, секогаш изгледа моќно и секси. Сонувам за штикли со нитни а веќе имам обетки, алки и ташна! :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Убав стил, ми се допаѓа, ама само ако не е пренатрупано ептен со нитни и такви ствари.
  А ланчето со јазикот на Стоунси ми е непребол.
  Инаку, имам каиш во ваков стил, старките секако и ташна некоја мислам ќе се најде.
  И да, подобро изгледа кога е измешан со кежуал стил.
  [​IMG]
   
  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Уф и јас обожавам нитни..имам такви обетки,палто,чизми ама би сакала и таков корсет :inlove:
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Стилов со кежуал во комбинација дефинитивно ДА, не со рок, емо, панк.
  Нитни во умерена доза се супер, чанти и чевли посебно. Не сум видела салонки со нитни кај нас, а би сакала да поседувам едни. Може и умерен рок стил, онака кожно јакниче обично, чевли и чанта со нитни мх мх. И не ги сакам оние шпицести нитни, не сакам да ја повредам околината :P
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Со јакнава може некој да убиеш :tmi:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MissDior и Dulceee им се допаѓа ова.
 20. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.425
  Допаѓања:
  27.702
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа стилов иако не го практикувам многу.Имам неколку пара старки, ташна и алки со нитни,маички...И да, повеќе ми се допаѓа измешано со кежуал стилот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]