1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Elie Saab

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lilit, 27 ноември 2009.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Што мислите за овој либански дизајнер?!Јас лично сум импресионирана!Би ги го купила комплет со се креациите! :lol:
  Еве некои креации од него ...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Можете да додавате и други слики со фустани кои на вас ви се допаѓаат!

  Едит.Сега видов во кој подфорум сум ја отворила темата,па ќе замолам некој од администраторите да ја префрлат во соодветниот.Благодарам!
   
  На sweet-star и XstrongerX им се допаѓа ова.
 2. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Go obozavam. Spored mene najubavi fustani i vencalni fustani pravi.
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Eve go i nego :D
  [​IMG]
   
 3. mirabomk

  mirabomk Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Bravo!! navistina prekrasni kreacii. :D
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  аааааааааа го сакам тоа црвеното фустанче :P :P :P :P :P :P :P
  сите креации му се супер,ама јас обожавам црвеноооо :lol:
   
 5. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Навистина талентиран дизајнер.Секоја жена би посакала да има некоја од неговите креации.
   
 6. stefanovska

  stefanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  35
  mojot najomilen kreator!!!!!!site ovie sliki veke se vo mojot PC-GO OBOZAVAM!!!!Unikaten i prefinet
   
 7. gabrielas

  gabrielas Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Katerina Ivanovska ja ima na reviite ..:)super se navistina!
   
 8. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Toj sto go nosi Katerina mi e preubav.
   
 9. iva.kitanovska

  iva.kitanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Сметам дека не постои женско суштество кое би останало рамнодушно кога се во прашање креациите на Ели... едноставно уникатен, софистициран, префинет... единствен!


  http://www.facebook.com/group.php?gid=2311214374&ref=ts
   
 10. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Ednostavno ....GO OBOZHAVAM!!!
  Sekoja chest!
   
 11. Nikolinana

  Nikolinana Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Една пријателка на мајка ми има работено со него пред 10-15 години, и има неолку прекрасни фустани од него од тоа време дома, навистина и ден денес се перубави, ако имам некогаш прилика ке ги сликам и постирам тука сликите, човекот е невиден талент.
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Леле тој што го носи Катерина е преубав
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  definitivno najdobar... go obozavam i nego i site negovi fustani i vencanici... :)
   
 14. makica

  makica Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Elie Saab stana mnogu poznat koga princezata Ranija na svojata vencavka oblece negov fustan...site modeli se zenstveni,senzualni i romanticni...imam i jas fustan so maz mi mi go pokloni za negoviot doktorat pa da vikazam super sexy se osekav iako svekrva mi me gledase popreku cela vecer :)))))) pozdrav
   
  На Acerola му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  fantasticen e saab najdobriot na site vreminja za mene ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • elie saab 2.jpg
   elie saab 2.jpg
   Големина на фајлот:
   18,9 KB
   Прегледи:
   783
  • elie-saab2.jpg
   elie-saab2.jpg
   Големина на фајлот:
   33,4 KB
   Прегледи:
   783
  • image1xxl.jpg
   image1xxl.jpg
   Големина на фајлот:
   151,9 KB
   Прегледи:
   783
 16. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Negovite kreacii se elegantni, senzualni, i mnogu mnogu sexy. Mislam deka nema zena koja ne bi ppoosakala da ima barem eden vakov fustan vo svojata kolekcija.

  P.S Sto bara temava vo podforuumot kosa?????
   
 17. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Навистина се прекрасни и уникатни :)
   
 18. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Навистина се прекрасни неговите креации :D преубави, раскошни, елегантни.... Немам зборови да опишам :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 00010m.jpg
   00010m.jpg
   Големина на фајлот:
   50,3 KB
   Прегледи:
   682
  • 00020m.jpg
   00020m.jpg
   Големина на фајлот:
   58,4 KB
   Прегледи:
   682
  • 00130m.jpg
   00130m.jpg
   Големина на фајлот:
   59,9 KB
   Прегледи:
   682
  • 00070m.jpg
   00070m.jpg
   Големина на фајлот:
   51,9 KB
   Прегледи:
   682
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Второто од фрутини ми е преслатко. И да не бидам оф-топик... :arrow:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 20. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  :clap: :clap: :clap: :clap: Браво бе Лилит, што убави фустани се изнагледав, благодарение на темава... Биди ми поздравена ;)