Elie Saab

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lilit, 27 ноември 2009.

 1. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 2. TheItGirl

  TheItGirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Еден од моите омилени дизајнери. :inlove:

  Ги обожавам неговите колекции. Прекрасни фустани, елегантни и урбани, рај за женски очи. :inlove:

  Имам многу омилени модели од фустаните на Elie Saab, еве неколку:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monicaa

  Monicaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Омилен. Нема креација што не ми се допаднала :)
   
 4. Claire

  Claire Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  164
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • kk.jpg
   kk.jpg
   Големина на фајлот:
   22,1 KB
   Прегледи:
   80